Новини

Вигідні аграрні розписки і програми для сільгоспвиробників

Архів
4 переглядів

У районі сільгоспвиробників знайомили з перевагами аграрних розписок та механізмом їх оформлення, розповіли про податкові зміни і програми, спрямовані на підтримку фермерів і господарств – презентаційний семінар на цю тему відбувся  у райдержадміністрації за підтримки IFC «Аграрні розписки в Україні».

Начальник управління агропромислового розвитку РДА Юрій Кравчук нагадав про досягнення галузі у минулому році. Володимирщина має чим похвалитися: зібрано 161 тисячу тонн зернових та бобових культур, серед врожайності зернових район на другім місці в області. Майже половина усієї м’ясної продукції, а це 71 тисяча тонн із 165-и в області, також вирощена у нас. Загалом, валове виробництво у порівнянні з 2016 роком збільшилось на 4,7 відсотки.

Про аграрні розписки, як їх оформити, про їх переваги, вартість фінансування, виконання і порядок розрахунків розповів регіональний консультант проекту Сергій Мазурик. Для сільгоспвиробників аграрні розписки забезпечують спрощений доступ до фінансових та матеріально-технічних ресурсів, можливість попереднього продажу сільгосппродукції, збільшення обсягу заставного майна та зменшення залежності від кредитів, вихід на нових споживачів та постачальників. Такий проект уже діє у восьми областях країни, де розписок видано 207 на понад мільйон гривень, а заставою є лише майбутній врожай, а не земля, як дехто вважає.

Які зміни  очікують сільгоспвиробників у податковому і пенсійному законодавстві інформували в.о начальника ОДПІ Оксана Левчук і заступник начальника об’єднаного управління Пенсійного фонду Руслана Левчук. Зокрема, з  січня фермери та члени фермерського господарства мають обов’язково сплачувати ЄСВ.

Із тези Прем’єр-міністра України Володимир Гройсмана, які він озвучив під час чергового засідання уряду, розпочала виступ начальник відділу розвитку галузей АПК управління агропромислового розвитку Світлана Мазурок. Відтак, держава планує увагу зосередити на підтримці аграрного комплексу, і на це у держбюджеті передбачили шість мільярдів гривень, 2,5  – спрямують на будівництво молочно-товарних комплексів, ферм, на підтримку фермерства виділили  мільярд гривень. Особисті домогосподарства, де є худоба, отримуватимуть щорічно дві з половиною тисячі гривень за тварину. Важливо, що у 2018 продовжать виробництво вітчизняної сільгосптехніки. Для цього з держбюджету передбачили мільярд гривень, і держава компенсуватиме 25 відсотків їх вартості для господарств. Обіцяють підтримку і садівництву – 70 відсотків від вартості українських саджанців також повертатимуть.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up