Новини

Викачувати березовий сік у лісі приватним особам заборонено

Архів
4 переглядів

Сезон заготівлі березового соку розпочався кілька днів тому і триватиме найближчі два-три тижні. Тим часом лісівники нагадують, що приватним громадянам заборонено займатися заготовляти березовий сік у лісі для власних потреб. За це їх можуть оштрафувати на суму від 450 гривень до кількох тисяч. Легально робити це можуть лише офіційні користувачі лісу, розповів начальник відділу лісового господарства Волинського обласного управління лісмисгоспу Борис Бабеляс, – повідомляє Волинь24.

За його словами, викачування березового соку – це заготівля другорядних лісових матеріалів, відтак проводитися вона має лише постійними лісокористувачами – державними, рідше приватними підприємствами. Якщо вони хочуть заготовляти цей сезонний продукт, то повинні отримати спеціальний дозвіл – лісовий квиток. Видобуток березового соку має відбуватися на правильно підібраних ділянках і з дерев, які мають не менше, ніж 24 сантиметри у діаметрі.

Заготовляти сік для власних потреб люди мають право лише з беріз, які ростуть на їхніх присадибних ділянках. А за несанкціоноване пошкодження дерев у лісі будуть змушені сплатити штраф, розмір якого залежить від того,  скільки отворів і на скількох деревах було зроблено. При цьому лісівники, помітивши нелегальний видобуток соку, припинятимуть його.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up