Новини

Виплати після звільнення зі строкової військової служби

Архів
20 переглядів

Багатьох  військовослужбовців, служба яких у лавах Збройних Сил України добігла кінця, цікавить розмір виплати, які вони мають отримати після звільнення зі строкової служби.

У зв’язку з прийняттям у постанови уряду від 18 травня  цього внесено зміни до порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби. Така допомога для громадян, які до призову працювали на підприємствах, в установах і організаціях, виплачується у розмірі середньої зарплати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року.

Для громадян, які до призову не працювали, матеріальна допомога виплачується у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленого на день призову.

Тобто для осіб, звільнених у 2017 році із строкової служби, матеріальна допомога встановлюється у розмірі:  1218 гривень – призваним для проходження військової служби у 2015 році;  1378  – призваним у 2016 році.

Виплата матеріальної допомоги здійснюється управлінням соціального захисту населення на підставі подання з військового комісаріату.

Для отримання матеріальної допомоги заявникові необхідно подати: довідку з місця роботи про отримувану середню зарплату; копію трудової книжки, завірену за останнім місцем роботи; заяву про перерахування матеріальної допомоги на рахунок у банку.

Документи  подаються до військового комісаріату відразу після того, як звільнений зі строкової служби військовослужбовець став на військовий облік. Тому що згідно  з встановленим  порядком військкомати можуть звертатися до органів соцзахисту населення з поданням про виплату матеріальної допомоги  тільки протягом десяти днів з дати постановки на військовий облік звільнених з військової служби осіб.

Виплата матеріальної допомоги здійснюється органами соціального захисту населення протягом місяця з дня взяття  громадянина на військовий облік за місцем проживання у встановленому законодавством порядку.

Світлана КОТЕЛЮК,

головний спеціаліст управління  соціального захисту населення райдержадміністрації.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up