Новини

Виставка  і брейн-ринг  про  нашу Незалежність  в історичному  музеї

Архів
13 переглядів

    У історичному музеї відкрили фотодокументальну виставку «Борець за волю України. Незламний Левко Лук’яненко». Матеріали для виставки подарував музею знаний на Володимирщині дисидент і громадський діяч Дмитро Себій.    

Дмитро Олексович був особисто знайомий з паном Левком. Відомий діяч і політв’язень відвідував Дмитра Олексовича у селі Верба на Володимирщині, вони спілкувалися.

На виставці експонуються світлини з різних періодів життя знаного діяча, деякі з них – з особистими автографами і підписами Левка Лукяненка. На фото можна побачити  Лук’яненка на «живому ланцюгу єднання» у 1990 році у Києві, присвяченому Дню Соборності України, оригінальним є фото, де люди на радощах підкидають депутата до гори біля будинку Верховної Ради 24 серпня 1991 року – то був день його народження і в цей же день було прийнято Акт проголошення Незалежності України. Як відомо, пан Левко був його автором.

Цікавими є фото, де знаний борець зображений під час перебування у Берестечку та в Луцьку, висвітлена його активна громадсько-політична діяльність. Також показане листування депутата Лук’яненка з різними інституціями.

Виставка буде цікавою для всіх шанувальників історії, адже вона висвітлює життєвий шлях борця за Незалежність України, Героя України,  посла України в Канаді , народного депутата, дисидента і громадського діяча, котрий значну частину свого життя був ув’язнений як борець за самостійність України.

До свята Незалежності у музеї також відбулася інтелектуальна гра «Україна  на шляху до незалежності», яку  спільно організували музейні працівники і співробітники територіального центру з обслуговування одиноких і непрацездатних громадян. Учасниками гри було 15 слухачів університету третього віку, для яких музейники вже багато років поспіль читають лекції з історії і релігієзнавства.

Для гарного настрою люди послухали пісні « Україна»  і « Прохання до неба», які майстерно виконала  Богданна Андрійчук – вихованка зразкової студії вокального співу » Ладомир» За чашкою чаю любителі історії послухали розповідь холмщанки, бібліотекаря і краєзнавця Ніни Мельничук.

Насамкінець усі разом виконали Державний гімн України.

Богдан ЯНОВИЧ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up