Новини

Виставка відреставрованого духовного живопису відкрилася у музеї

Архів
19 переглядів

Виставка чергової партії відреставрованих львівськими майстрами старовинних ікон відкрилася в історичному музеї.

До нової експозиції, що розміщена на другому поверсі музею, входить сакральний  олійний живопис  18-19 століть. Це ікони  Богородиці, святих Петра й Павла, «Різдво Христове»,  «Христос Вседержитель»,  «Христос Благословляючий», які виконані у європейському стилі і свідчать про високу майстерність і академічну освіту іконописця. Унікальною можна назвати ікону Івана Злотоуста, орієнтовно 17-18 століття, яка, очевидно, належала однойменній церкві, що стояла у районі теперішнього залізничного вокзалу. Образ має сліди пожежі і відновлювати його було досить складно, каже директор музею Володимир Стемковський.

Привітали володимирських колег із відкриттям виставки завідувач Львівської філії національного науково-дослідного реставраційного центру Тарас Откович та директор луцького музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва. Львівські фахівці за цього визиту провели профілактичний огляд сакральних  експонатів, обстежили і памятки, які зберігаються  у фондосховищі. Уже зроблений їх попередній опис й історики небезпідставно вважають, що за рік-два реставратори і їх повернуть до життя. Щоправда, у зв’язку із новим поповненням музейних експозицій постає ще одна проблема, де виставити колекцію володимирських перлин українського сакрального мистецтва?  Можливо, доцільно створити в історичному музеї  мистецький відділ.

До речі, на виставку до 80-річчя національного науково-дослідного реставраційного центру України повезли першу із відновлених львівськими майстрами володимирську ікону «Спас нерукотворний». У музеї історії Києва її можна буде побачити протягом усього літа. За надання комфортабельного автомобіля для перевезення безцінного експонату адміністрація історичного музею дякує підприємцю Миколі Юнаку, а також водієві Михайлу.

А восени, після повернення зі Львова чергової партії відреставрованих сакральних експонатів, в історичному музеї очікується відкриття нової експозиції.

На знімку: профілактичний огляд старовинного образу проводять львіські майстині-реставратори Мирослава Білецька-Зварич і Ольга Зінчук.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up