Новини

Як «Червоний прапор» «Словом правди» став

Архів
59 переглядів

Хто той сміливець, який «зняв» «Червоний прапор» у нашому місті, котрий знаходився на вулиці Карла Маркса в будинку № 32? Це сталося на початку 1962 року.

Сильні морози і заметілі не перешкоджали створювати такий собі трикутник – ні, не Бермудський, а Володимир-Волинське територіальне виробниче колгоспно-радгоспне угрупування, до складу якого увійшло три райони – Володимир-Волинський, Локачинський і Нововолинський. Таких управлінь на Волині було створено аж десять (на 12 травня 1962 року).

На той час у Володимир-Волинському районі виходила газета «Червоний прапор», фрагменти якої хоче побачити наша сучасна газета і оголосила конкурс. У Локачинському районі читали газету «Прапор Жовтня», в Нововолинському – «Зоря комунізму». І у зв’язку з таким утворенням сільськогосподарського управління, керівництво якого знаходилося у нашому місті, було прийнято рішення про випуск єдиної газети для трьох районів.

Але чому «зняли» той «прапор»? Я думаю так. 1962 рік – це 50-річчя газети «Правда», на яку тоді всі рівнялися. Тож редактор «Червоного прапора» Степан Чайковський вміло замінив цю назву на «Слово правди». Мабуть, «велика» «Правда» це врахувала: у зв’язку з її ювілеєм указом президії Верховної Ради СРСР від 4 травня 1962 року Степана Миколайовича нагородили орденом «Знак Пошани».

Для довідки: Верховна Рада Радянського Союзу нагородила орденами і медалями 2983 чоловік за розвиток преси, радіо і телебачення. Орден «Знак Пошани» отримав і редактор «Радянської Волині» Яків Чернявський. І не тільки тому, що його «Волинь» була радянською, а й тому, що в «бардачок» автомобіля ГАЗ-51, водіям якого був мій батько, був забитий газетами, і без журналу «Перець» там не обходилося. А скільки таких «бардачків» їздило тоді полями! У Волинській області на той час було 366 колгоспів і 7 радгоспів.

І ось, 28 квітня 1962, перший номер «Слова правди». Редакція газети звернулася до читачів з такою інформацією:

«Слово правди» виходитиме чотири рази на тиждень. Громадяни Володимир-Волинського, Нововолинського і Локачинського районів, які передплатили районну газету, віднині замість неї одержуватимуть міжрайонну газету «Слово правди».  Таке ж звернення стосувалося і робсількорів газети «Червоний прапор». Ними були: К.  Макаревич (с.Бобичі), Ф. Харлан (с.Ворчин), М.Ваврисевич (с.Суходоли), М.Карпичек (с.Зимне), Г. Маковський (с. Червоні Береги), Л. Касильський (с. Стенжаричі), В. Калашнюк (с.Хмелів), П. Семенець (с. Коритниця), Н. Мирчик (с.Поничів).

У місті тоді мешкало 11 активних дописувачів. Про що вони писали? «Я хочу миру в цілім світі, братерства й щастя для людей. Щоб розквітали буйно квіти, щоб був щасливим сон дітей», – писав В.Дордюк.

Першим привітав редакцію газети О.Федоров, двічі Герой Радянського Союзу. «Я певний, що газета «Слово правди» відіграє значну роль у розвитку сільського господарства. Бажаю колективу редакції творчих успіхів в роботі».

У Нововолинську перший номер газети можна було отримати через автомат. Вони були встановлені в приміщенні райконтори зв’язку. Досить було опустити в спеціальну щілину монету 2 копійки – і отримати свіжий номер.

Петро ПІДГУРЕЦЬ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up