На головну Новини Як міському пляжу привабливим стати

Як міському пляжу привабливим стати

71

   Кількома спекотними днями потішив нас квітень. І відразу потягнулись вервечки автомобілів у напрямку шацьких озер чи Солович, що у сусідньому Турійському районі. Водойми ваблять відпочивальників – це факт. Але переваги віддають тим, де є хоч більш-менш комфортні умови. Наше місто над Лугою теж може скористатись можливостями створення рекреаційних зон на березі річки, тим паче, що практика минулих років показує, наскільки затребуваним є міський пляж, що розташований поблизу зарічанського моста. Про це поговорили із заступником міського голови, секретарем міськради Олегом Свідерським.

Відразу слід зазначити, що стосовно території, як ми його називаємо дитячого пляжу, Олег Миколайович відчуває власну відповідальність, і це не дивно. Як відомо, щоразу на початку року він координує там роботу з підготовки та проведення Водохресних купань, навесні разом з колегами по фракції виїжджають на прибирання пляжної території, та й влітку не забувають скосити траву і підсипати піску на волейбольний майданчик. Крім того, постійний  догляд за міським пляжем здійснює КП «Полігон». Але усі ми маємо можливість спостерігати за розвитком різних сфер життя, в тому числі відпочинкової, тож такого мінімального облаштування місця масового відпочинку на сьогодні вже недостатньо. Саме тому Олег Свідерський на цей час демонструє початковий документ – схему детального планування рекреаційної території біля річки Луги зі сторони вулиці Степана Бандери.

- реклама -

Як розповів посадовець, проект допомогли розробити спеціалісти із Львіського проектного об’єднання «Укрзахідурбанізація». У ньому ніби й нічого такого особливого, але передбачено усі деталі та вимоги, яким повинно відповідати місце загального відпочинку. Скажімо, в обов’язковому порядку визначено встановлення рятувального пункту, від якого у поле зору чергового потрапляє найбільша територія пляжу та водного плеса. На місці для сонячних процедур допускається спорудження спеціальних лежаків, а також можливість розстелити власні пляжні килимки. Звичайно ж, частину території пропонують зберегти у якості стоянки для автомобілів, а громадські вбиральні спорудити дещо далі. По центру пляжу, як і є на цей час, передбачено облаштування спортивного майданчика, але поруч з ним, наголошують фахівці, слід встановити і дитячий майданчик для наймолодших, адже діти, на відміну від дорослих, не можуть просто сидіти на місці, а потребують постійних розваг та рухливих ігор.

Серед іншого, не зачіпаючи зелених насаджень, архітектори радять стежини перетворити на зручні викладені доріжки, біля яких розташувати лавочки. Припускають вони і встановлення невеликого павільйону для торгівлі морозивом та прохолодними напоями, ну і звичайно, заміни потребують існуючі кабінки для переодягання.

Та питанням номер один постає розширення русла річки з протилежного від пляжу боку, аби запобігти постійному руйнуванню течією власне пляжної території. Цей процес тривалий та дороговартісний, ще й потребує залучення спецтехніки, принаймні, потужного екскаватора. Тож чи віднайдуться на це кошти, зараз важко сказати. Втім, перші кроки зроблено.

-На основі цього детального планування слід формувати проектно-кошторисну документацію, – пояснює Олег Свідерський. – Замовити ПКД ми можемо у організації «Волиньводпроект», хоча, як нещодавно виявилось, у області є й інші фірми, готові до такої співпраці. А тоді вже можна думати, як поступово реалізовувати на практиці заплановане.

Так, фінансування важливе, але крім того, зазначає Олег Миколайович, є не лише бюджетні методи. Ось приміром, буквально на днях розпочато виготовлення нових просторих пляжних переодягалень одним із підприємств, що функціонує у місті. І до початку цього плавального сезону ці конструкції будуть встановлені у відведеному для них місці, тож навіть при виконанні наступних робіт не заважатимуть, але вже служитимуть людям. Наразі працівники підприємства працюють над зварюванням деталей, у себе на місці щити й пофарбують, а вже готові конструкції привезуть та встановлять на території пляжу, до слова, їх спеціально роблять міцними та антивандальними. І все це безкоштовно, у подарунок містянам.

Не виключено, що таку ініціативу підтримають й інші підприємці міста, тож частину заходів з облаштування пляжу можна буде виконати за спонсорські кошти, – висловлює сподівання Олег Свідерський. – А ще хотілося б заручитись підтримкою у цьому питанні колег з депутатського корпусу. Усі ж ми розуміємо, що не кожна родина у місті може собі дозволити навіть ту поїздку на Світязь. Тож, маючи у місті водойму, в якій і так купаються усі від малого до дорослого, чи не варто докласти зусиль, щоб літній відпочинок на воді був комфортним, безпечним, цікавим та корисним.

Наш кор.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × 5 =