Новини

Як наші депутати у Коростенській міськраді засідали

Архів
7 переглядів

   Делегація у складі секретаря міської ради, заступника міського голови Олега Свідерського, депутатів Ярослава Жука, Ігоря Мацюка, Сергія Барщевського, Романа Горошкевича та радника міського голови Юлії Пашкової на запрошення від колег з міста  Коростеня, яке багато років підтримує партнерські стосунки з Володимиром-Волинським, побувала  на засіданні сесії  тамтешньої міськради  задля обміну досвідом депутатської діяльності.

Оскільки на сесії першим заслуховували питання розвитку фізичної культури та спорту, нашу делегацію попередньо ознайомили з роботою фізкультурно-оздоровчого комплексу, центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», гуртків та секцій ДЮСШ, підліткових клубів. Мережа спортивних об’єктів Коростеня доволі розвинута, хоч багато із них потребують ремонтів. Утім, їхнє єдине сертифіковане у Житомирській області футбольне поле дає можливість приймати чемпіонат України з цього виду спорту,  відбуваються  тут і такого ж рівня баскетбольні змагання.

Загалом, жителям міста запропоновано заняття 40 видами спорту, серед яких окрім традиційних ігрових є, скажімо, історичне фехтування, фрі-файт, вуличний воркаут, йога, спортивні танці, шахи. Для підготовки спортсменів з міського бюджету цього року виділено 1,8 мільйона гривень, 200 тисяч з яких  – для організації поїздок команд на змагання обласного та національного рівня, подумують  і про придбання власного автобуса для цих потреб.  Близько чотирьох мільйонів гривень уже заплановано використати на реконструкцію та значне розширення фізкультурно-оздоровчого комплексу, тривають тендерні процедури. У гуртках та секціях лише ЦФЗН «Спорт для всіх» працює 18 тренерів, ще 25 –  у інших спортивних та навчальних закладах. Коростенці відверто пишаються спортивними досягненнями своїх мешканців, а питання фінансової підтримки заходів та закладів фізичної культури у місцевих депутатів жодних сумнівів не викликає.

Проблеми галузі також є і вони дуже співзвучні з нашими. Як зазначив депутат Володимир-Волинської міської ради Роман Горошкевич, вступ міських вихованців секцій до спеціалізованих закладів з посиленою спортпідготовкою – це фактично віддання добре підготовлених юних спортсменів іншим містам, яким вони приноситимуть високі результати,. На цьому ж наголошували і депутати-тренери в Коростені, звертаючись до міського керівництва з проханням вивчити можливість створення у місті спортивного ліцею.

Серед інших питань порядку денного, які зацікавили наших депутатів, було надання дозволів на встановлення автономного опалення у багатоквартирних будинках. І хоч цей дозвіл це фактично узаконення вже виконаних таких самовільних робіт, та факти відключення від центрального опалення не поодинокі. Депутат Ярослав Жук з цього приводу поспілкувався з колегами з КП «Теплопостачання», з’ясувавши у них економічну ситуацію на підприємстві, технічне оснащення, тарифи, роботу із погашення заборгованості. Як виявилось, там користуються можливостями проведення взаємозаліків, а ще відразу на підприємстві працює каса, де послуги можна оплатити без банківського збору, це приваблює клієнтів, утім, ситуація з боргами жителів міста за тепло залишається невтішною.

Депутат Ігор Мацюк поцікавився роботою місцевої школи мистецтв, зауваживши, що об’єднання музичної та художньої шкіл не є сприятливим для розвитку обох закладів, адже передбачає зменшення вимог до освоєння учнями нових знань та навичок.

Запитали депутати у своїх коростенських колег і про розподіл земельних ділянок для учасників АТО.  Для цих потреб там  відводиться 30 відсотків наділів на нових масивах, вони розташовані переважно на одній лінії – так створюють нові вулиці. При розподілі ділянок застосовують жеребкування.

Екскурсія містом була пізнавальною та цікавою. У парку встановлена велика кількість пам’ятників, інформацію про які можна дізнатись шляхом зчитування QR-кодів через смартфон, парк облаштовано багато доріжок, підйомів з різними колоритними огорожами, альтанками та лавочками, є кілька місць для проведення виїзних весільних церемоній, природні кам’яні утворення мають нічне підсвічування, а з 20 гучномовців у різних частинах парку ненав’язливо звучить українська популярна музика.

    У місті функціонує три фонтани, один з яких світловий. Більшість відпочинкових зон облаштовані за кошти спонсорів, підприємств, вихідців з Коростеня, які досягли успіху в нашій чи інших країнах, – про це сповіщають інформаційні таблички. А приємним сюрпризом став огляд експозиції музею-бункера «Скеля», де екскурсії для відвідувачів проводять школярі, які готуються до вступу на історичні факультети вишів. Так вони поглиблюють знання в галузі історії  та вчаться комунікативності.

Вдалось нашим депутатам обговорити багато різних моментів з міським головою Коростеня Володимиром Москаленком, секретарем міськради Володимиром Вигівським, представниками депутатських фракцій, багато запитань виникало у таких ході розмов. Виступаючи перед обранцями громади Коростеня секретар нашої міської ради, заступник міського голови Олег Свідерський запросив їх з візитом у відповідь до Володимира, адже усі погоджувались, що така співпраця, обмін досвідом та ідеями буде корисним та сприятиме втіленню в життя конструктивних задумів та проектів у обох містах-партнерах.

Юлія ПАШКОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up