Новини

Як оживає економіка в умовах війни: брифінг міського голови

Архів
5 переглядів

Міський голова Ігор Пальонка у вівторок звично зустрівся з представниками місцевих ЗМІ та відповів на їхні питання.

Сьогодні вирушила на місце дислокації допомога нашим військовим, яка їм дуже потрібна. Ці потреби озвучив безпосередньо командир, з яким ми регулярно спілкуємося. Він, до речі, у гарному, бойовому настрої. Ми укомплектували три буси і два пікапи. До слова, тому попередньо передані автомобілі не одразу відправили військовим, бо формували все в одну колону.

На останній сесії виділяли кошти на військові, правоохоронні, силові відомства, яка їхня подальша доля? На ТрО скерували 100 тисяч гривень, уклали угоду з обласним центром комплектування, але маємо лист від керівника батальйону, він просить поміняти цільове призначення коштів, тож найближчим часом це зробимо, і вони зможуть їх використати. ЗРП, якому виділили 500 тисяч гривень, також просить змінити цільове призначення. Мільйон гривень уже проводимо через казначейство на бригаду, а також підписали угоду зі Службою безпеки на придбання тепловізора. Якщо військові командири озвучать потребу в дофінансуванні, готові оперативно це зробити.

Чи задоволені ви тим, як оживає економіка у громаді? Фермери працюють у штатному режимі, розпочали підживлення  озимини, готують площі до посіву. Промислові підприємства у перші дні війни були хиткому стані, оскільки в них обірвався зв’язок із колегами й постачальниками, які лишилися на територіях, де ведуться бої. У «Гербору» є певні труднощі, бо частину працівників мобілізували в ЗСУ, тероборону, тож є дефіцит кадрів, а також проблеми з замовленнями. Але на цьому підприємстві  вже працюють над новими домовленостями і планують якнайшвидше повернутися у штатний режим. Малий бізнес на труднощі не скаржиться. Були звернення підприємців, незадоволених забороною продажу алкоголю, але я пояснив, що цього вимагає ситуація.

Скільки зареєстровано переселенців у місті і чи плануються якісь заходи для інтеграції у громаду? На початок тижня у громаді 1960 переселенців, які стали на облік. Але значна частина з них їде за кордон. Ситуація з переселенцями під контролем, їх забезпечуємо речами першої необхідності, за потреби – продуктами харчування. Пропонуємо їм вакансії з центру зайнятості. У школах громади навчається близько 80 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. Ми хочемо допомогти людям, які цього бажають, інтегруватися у життя громади.

Чи зверталися зі скаргами про завищення цін? Було кілька таких випадків, відділ економіки безпосередньо поспілкувався з підприємцями, вони порушення усунули.

Виникає  дефіцит на продукти харчування? З поставками дійсно трапляються перебої, але суттєвих проблем нема, магазини забезпечені соціально важливими продуктами. Аграрії готові забезпечити підприємцям на розфасування  цукор і борошно. Товару на полицях подекуди дійсно небагато, бо підприємці вирішили не виставляти все й одразу, а поповнювати пропорційно. Щодо пального, воно є, ціна на бензин знизилася.  Комунальники мають резерв пального.

Від яких інфраструктурних проектів доведеться відмовитися у зв’язку з війною? Наразі ми поставили усі проекти на паузу, хоча треба принаймні завершити розпочате – центральний стадіон, сквер у центрі міста. Певний час почекаємо, якщо ситуація стабілізується, будемо завершувати хоча б їх. Ще восени закуплені елементи для дитячого майданчика у парку «Слов’янському», замовили проектну документацію на цю локацію, але людина, яка її виготовляла, наразі за кордоном, через що маємо затримку. Також є на зберіганні елементи майданчика для парку «Княжий», от їх встановимо найближчим часом. Дуже турбує вулиця Зимнівська, де вкладено тільки нижній шар асфальту, не облаштовані тротуари, не працює вуличне освітлення. Якщо Служба автодоріг отримає фінансування, то завершуватиме ці роботи. А ні, то своїми силами хоча б з одного боку доведемо тротуар до ладу, щоб мешканці могли нормально ходити.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up