Новини

Як потрапила до нашого міста  когенераційна установка

   Нещодавно КП «Володимиртепло» отримало першу когенераційну установку. Це обладнання, що дасть можливість виробляти електроенергію від спалювання газу. Газопоршнева установка «Cento200» чеського виробництва з потужністю 200 кВт-год забезпечить безперебійну роботу обладнання двох котелень та двох центральних теплових пунктів, які  постачають тепло у  31 житловий будинок та вісім бюджетних організацій міста. 

Очікується, що робота когенераційної установки буде також економічно ефективною та дозволить зекономити протягом опалювального сезону понад 2,5 мільйона гривень. Це стає можливим за рахунок різниці вартості природного газу, необхідного для виготовлення електроенергії в установці, та вартості електроенергії з мережі.

Та до отримання такого обладнання пролягав  тривалий шлях  та клопітка робота. Ще навесні цього року, як тільки завершився опалювальний сезон  і настала черга думати про наступний, в умовах зростання кількості атак російських терористів на об’єкти української інфраструктури, загострилося питання пошуку альтернативних джерел енергії.

Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук та представники КП “Володимиртепло” взяли участь у нараді під керівництвом першого заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя Шкуракова щодо впровадження технологій резервного живлення на теплопостачальних підприємствах, де було обговорено питання забезпечення українських міст генераторами та когенераційними установками.

Згодом перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук,  працюючи у  Києві,  мав низку зустрічей,  де порушував важливі питання для нашої громади.

Разом із народним депутатом Ігорем Гузем  він зустрівся із тодішнім віцепрем’єр-міністром з відновлення України, міністром розвитку громад, територій та інфраструктури Олександром Кубраковим, який відповідає за напрямок державних доріг та об’єктів критичної інфраструктури. З-поміж інших, важливих для громади питань, зокрема ремонтів доріг державного значення та  залізничних переїздів, облаштування дорожнього кільця на проблемнім перехресті у центрі Володимира, торкнулись також теми енергетичної безпеки. Адже міністерство працює з урядом США за програмою USAID, в межах якої в Україні фінансується встановлення когенераційних установок, котрі перетворюють газ на електроенергію. У встановленні таких установок на базі котелень зацікавлена і наша громада, зауважив Ярослав Матвійчук. І результат цієї зустрічі не забарився.

Підприємство «Володимиртепло»  подало заявку на участь у грантовій програмі розгортання когенерації малої та середньої потужності, що реалізується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) у партнерстві з комітетом Верховної Ради України з енергетики та житлово-комунальних, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та НКРЕКП. Ця програма спрямована на розгортання мережі когенераційних установок, що зміцнить енергетичну безпеку країни в умовах війни.

Заявка  виявилась успішною. Установку через “Проєкт енергетичної безпеки” передало Агентство США з міжнародного розвитку USAID.  Когенераційна установка   – це фактично міні-ТЕС – сучасна альтернатива для забезпечення КП «Володимиртепло» резервним живленням, це комплекс обладнання, призначений для виробництва електричної та теплової енергії в одній енергетичній установці. Нині у котельні, де  вона працюватиме, завершуються будівельно-монтажні роботи. Монтаж установки та виготовлення проєктно-кошторисної документації фінансується з міського бюджету.

Впровадження таких технологій на володимирських котельнях значно зменшить залежність від енергосистеми міста та забезпечить надійне постачання енергії теплогенеруючого та насосного обладнання.

 

Коментарі
Теги: "Володимир, енергозбереження, когенераційна установка, КП «Володимиртепло», теплові пункти
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up