Новини

Як Служба зайнятості допомагає новоствореним ОТГ долати безробіття

Архів
6 переглядів

Після утворення на Володимирщині ще двох нових об’єднаних територіальних громад важливим напрямком роботи міськрайонного центру зайнятості стало налагодження і розширення співпраці з ними.

Із цією метою директор центру зайнятості Наталія Уколова зустрілася із головами Зарічанської та Оваднівської об’єднаних територіальних громад Ігорем Пальонкою та Сергієм Панасевичем. Керівники обговорювали шляхи подолання безробіття на селі, питання розвитку малого підприємництва у сільській місцевості, розмірковували про способи сприяння легалізації зайнятості. Ігор Пальонка озвучив болючу для селян проблему – працюючи у своїх особистих господарствах й виробляючи продукти харчування, після досягнення пенсійного віку вони можуть розраховувати лише на соціальну пенсію, адже робота на своїй землі не зараховується у стаж. Про це, за його словами, йшлося і на недавній нараді голів ОТГ у Києві.

Директор центру зайнятості розповіла про ситуацію на ринку праці, на який істотно впливає наше прикордонне розташування, перспективи розвитку підприємництва та створення нових робочих місць на території громад, організацію професійного навчання та перенавчання, фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу, працевлаштування учасників антитерористичної операції, а таких чимало в обох об’єднаних громадах. Голови ОТГ також поділилися своїми планами. Зокрема, за словами Сергія Панасевича, вже найближчими днями в Овадному відбудеться засідання «круглого столу», де разом із представниками однієї із швейцарських фірм місцеві фермери та приватні сільгоспвиробники обговорять можливість створення спільного бізнесу з виробництва екологічно чистої сільськогосподарської продукції. Голова цієї громади має на меті створити найближчим часом 50 нових робочих місць, адже треба розширити комунгосп, створити центр надання адміністративних послуг.

У ході робочої зустрічі Наталія Уколова презентувала послуги, які служба зайнятості надає роботодавцям та населенню, розповіла про нові підходи в обслуговуванні клієнтів, нові форми роботи (відеорезюме, скайп-співбесіди, презентації тощо). Особливу увагу акцентувала на тому, що в умовах дефіциту підходящих вакансій та гострої конкуренції на ринку праці одним із дієвих напрямів активної політики зайнятості населення, особливо селян, є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру. Завдяки цьому можна пом’якшити або запобігти наслідкам безробіття, залучити громадян, які втратили роботу, до активного життя та отримання додаткового заробітку під час перебування на обліку в службі зайнятості.

Це дуже вигідна форма співпраці служби зайнятості із місцевою громадою, погодився із Наталією Уколовою Ігор Пальонка, адже обидві сторони розділяють фінансування навпіл, а громада одержує від цього реальну користь. «Так щороку безробітні жителі наших сіл прибирають територію сільських кладовищ», – каже Ігор Анатолійович. На пропозицію директора центру зайнятості щодо розширення спектру громадських робіт, він повідомив, що у наступному році за рахунок громадських робіт у Зарічанській об’єднаній громаді планують вже не тільки розчистити цвинтарі, а й обгородити дитячі майданчики у Федорівці й Суходолах, організувати прибирання прибережної смуги ріки Луги у напрямку П’ятидень. Там, понад річкою, у зоні стихійних пляжів часто збираються купи сміття і ця територія потребує благоустрою.

За словами Сергія Панасевича, у рамках громадських робіт безробітні у наступному році вичищатимуть меліоративні канали в Овадно, Сусвалі, Галинівці, Ягідному, Гайках, їх залучатимуть до спорудження автобусних зупинок у Свійчеві, на любомльській трасі, при повороті на Гайки, у Ягідному.

Розповідаючи про свої найближчі плани, голова Зарічанської ОТГ зізнався, що зараз найактуальнішими для нього є питання кадрів – адже щойно збільшена громада потребує ефективної управлінської команди, та формування бюджету-2018. Зараз фінансові працівники намагаються, аби у новий рік зарічанці увійшли із готовим бюджетом, а на підставі його цифр депутати визначатимуть пріоритети розвитку соціальних закладів та інфраструктури населених пунктів.

Під час зустрічей було узгоджено питання надання послуг державною службою зайнятості безпосередньо на території громад. Зокрема, обговорено програми зайнятості на 2018-2020-і роки, які будуть винесені на сесії об’єднаних громад, що відбудуться наприкінці грудня. До речі, за цими планами, у наступному році на організацію громадських робіт Зарічанська об’єднана громада планує використати 38 тисяч гривень, Оваднівська – 50, що значно перевищує показники 2017 року. Відповідно такі ж кошти надасть і міськрайонний центр зайнятості.

З обома об’єднаними громадами укладено угоди про співпрацю, виготовлено паспорти ОТГ, де міститься повна інформація для відвідувачів центру зайнятості щодо суб’єктів господарювання, які ведуть діяльність на території громад, вказані контакти старост усіх населених пунктів, а також пріоритетні напрями ведення підприємницької діяльності, категорії осіб, котрі потребують працевлаштування.

Узгоджено графіки особистих прийомів фахівців міськрайонного центру зайнятості в об’єднаних територіальних громадах, де надаватимуться інформаційно-консультаційні послуги з питань працевлаштування та соціального захисту на випадок безробіття.

Галина ОПЕЙДА,
заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонного центру зайнятості.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up