Новини

Як територіальні громади приймають переселенців і допомагають армії

Архів
5 переглядів

Як міські, так і сільські територіальні громади нашого району об’єднуються, згуртовуються та акумулюють усі наявні сили й ресурси, щоб наблизити час перемоги над російськими окупантами, допомогти армії здолати ворогів у найкоротші терміни і прихистити людей, які втратили житло чи змушені були його покинути, рятуючи своє життя. Міські та сільські ради нині працюють, забезпечують життєдіяльність своїх територій, по максимуму надають усі необхідні послуги населенню. На робочих місцях і очільники громад. Ми поспілкувалися з головами Устилузької міської, Зимнівської та Оваднівської сільських рад, щоб дізнатися, як же вони налагоджують роботу в умовах воєнного часу, на чому акцентують свою увагу і зусилля?

Важливо  було на кордоні людей обігріти

Віктор Поліщук,

очільник Устилузької громади:

– Через Устилуг до Польщі переміщаються тисячі біженців: хтось пішим ходом, хтось автомобілем. Тому перед нами стояло завдання створити відповідні умови для цих людей.

Поблизу пункту пропуску встановлені вбиральні, розгорнутий намет рятувальників для обігріву громадян, які вимушено залишили свої домівки через війну. Також встановлений намет від громади, де кожен може зігрітися, відпочити, перекусити (завдяки небайдужим жителям і місцевим господиням організовано гаряче харчування), випити чаю, кави. Тут мами також можуть переодягнути дітей, змінити підгузки. Волонтери пропонують гарячі напої людям, які знаходяться в черзі.

Крім цього, ми розгорнули цілодобові пункти обігріву у школі, садочку, де можна й переночувати. Нещодавно у школі тимчасовий прихисток надавали людям з вадами руху. Ними опікувався Червоний Хрест, який організував їхнє переміщення через українсько-польський кордон.

У приватному секторі ми поселили чимало вимушених переселенців, біля п’ятдесяти сімей з дітьми. Їх усіх обов’язково реєструємо.

У громаді сформовано територіальну оборону, до лав якої записуються наші жителі,за всіма вимогами воєнного часу облаштовані блокпости, де налагоджене постійне чергування. Громадські активісти цілодобово забезпечують порядок у черзі до пункту пропуску, дбають, щоб не було перешкод для руху іншому транспорту, а також щоб місцеві мешканці могли дістатися своїх домівок, адже у перші три дні війни з цим були проблеми. Територією ТГ наразі не курсує громадський транспорт.

Ми отримали гуманітарну допомогу з Польщі та Франції – харчі, одяг, взуття, засоби особистої гігієни, дитяче харчування, медикаменти. Їх відправили військовослужбовцям нашої 14-ї бригади. Забезпечили медикаментами наш медзаклад, амбулаторії сусідніх громад, застави, передали бригаді, а також – обласній лікарні. Усі потреби забезпечуємо у міру можливостей. До збору харчів долучаються жителі всіх населених пунктів громади, які приносять хто що може, а деякі навіть варять тушонки та передають захисникам. Небайдужі виготовляють маскувальні сітки. Усіх мешканців громади об’єднує спільна мета – робити все, що в силах для наближення перемоги.

Переселенців приймають жителі сіл, поселилися вони і в монастирі

В’ячеслав Католик,

 голова Зимнівської громади:

Останні декілька днів ми займаємось питанням розселення вимушених переселенців, які війна заставила покинути свої оселі. Чимало мам з дітьми уже прихистили жителі сіл громади, багато поселилися у монастирі.

Також людей готуємося прийняти у комунальних приміщеннях сільської ради, де створюємо зручні умови для їхнього перебування, тож  організовано збір матраців, розкладних ліжок чи диванів для облаштування тимчасового пункту прийому переселенців.  Запитів на тимчасове житло нині чимало, тому я звертаюся до земляків з проханням відгукнутися, хто може прийняти людей.

Кожен з нас вірить в перемогу і допомагає її наблизити, й усі ми болісно сприймаємо кожну втрату і глибоко сумуємо з приводу загибелі наших Героїв, серед яких і наш земляк Олександр Лук’янович…

У цей непростий час об’єднуються задля оборони країни усі місцеві жителі. На території громади сформована тероборона, до якої можуть долучитися усі охочі місцеві мешканці, облаштовані блокпости з цілодобовим чергуванням. Жителі громади зібрали продукти та інші речі першої необхідності, які уже відправили мешканцям Харкова, спрямували для потреб тероборони і 14-ї бригади.

У наших дошкільних та освітніх закладах небайдужі готують гарячі обіди для переселенців, військових та чергових на блокпостах. Для потреб армії мобілізовано шкільний автобус.

Долучаються до збору необхідного й фермерські господарства, які допомагають продуктами, займаються ремонтом техніки та перевезенням з-за кордону гуманітарних вантажів. Надходить така допомога зокрема з Польщі, де тамтешні жителі та наші земляки згуртовуються задля збору необхідного. Жінки та дівчата  плетуть захисні сітки для маскування військової техніки, готують напівфабрикати, які згодом передають тим, цього хто зараз потребує.

Окремо зупинюся на питанні, що цікавить багатьох і стосується Зимнівського жіночого монастиря. Представники СБУ, Національної поліції України  разом з працівниками сільської ради провели перевірку обителі. На території монастиря не виявлено осіб, що можуть становити небезпеку країні та громаді, як і підозрілих автомобілів, а також зброї та інших предметів, що можуть становити загрозу життю. Монастир активно долучається до підтримки людей, які нині потребують піклування та допомоги. 

Усі разом – ми сила. Кожен з нас допомагає і бореться з ворогом, як може і перемога – за нами!

І місцеві роми приходили дрова заготовляти

Сергій Панасевич,

очільник Оваднівської громади:

– Сьогодні люди згуртовані, як ніколи. Села організували патрулювання задля оборони своєї місцевості, чоловіки приєднуються до лав територіальної оборони, чергують на блокпостах і готові дати відсіч ворогові.

Ми приймаємо вимушених переселенців. Зараз здебільшого це родичі жителів громади, які приїздять сюди з тих населених пунктів, де нині ведуться бойові дії, усі вони реєструються у сільській раді. Також ми готові облаштувати тимчасовий прихисток і прийняти усіх, хто потребуватиме місця для ночівлі. Перелік приміщень, які можуть бути надані для таких потреб, я уже подав.

Не зволікаючи, відгукнулися місцеві мешканці на клич про зібрання допомоги для військових і тероборони. Харчі та необхідні речі уже відправлені нашим захисникам з 14-ї окремої механізованої бригади та 39-го зенітно-ракетного полку у місце, де вони виконують свої бойові завдання.

Спільно ми заготовили дрова для потреб територіальної оборони. Цікаво, що рубати деревину приходили навіть представники ромської національності, які проживають у ТГ. У такий складний час спільна мета об’єднує всіх і у важливі моменти ми проявляємо свою єдність і готовність допомогти.

Серед завдань, які ще стоять перед нами– підтримка малозабезпечених сімей і родин, що опинилися у складних життєвих обставинах, тому з ними продовжують працювати представники соціальних служб, які стежать, щоб такі родини нині не потребували харчів. У навчальних закладах громади збираються місцеві жителі й виготовляють маскувальні сітки, які ми теж передаємо військовим.

Сьогодні патріотизм проявляється дуже яскраво. Люди вірять в армію, яка гідно дає відсіч ворогові, і в перемогу над окупантом. Усі гуртом долучаються до боротьби – кожен на своєму місці і я горджуся, що живу поряд з такими людьми й керую такою громадою.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up