Новини

Як у Володимирі «з тролями і відьмами» виступив «Цвях»

Культура, Нововолинська
746 переглядів
Як у Володимирі «з тролями і відьмами» виступив «Цвях»

Нововолинські музиканти з гурту «Цвях» уже не перший рік послідовно і системно своєю творчістю підтримують українських захисників. Особливо активно – з початком повномасштабного вторгнення. Не один десяток благодійних концертів провели, збираючи кошти для цільових потреб конкретних підрозділів. Війна для них – не абстрактне слово, адже на фронті за Україну воюють їхні друзі,  військову форму одягнув і барабанщик «Цвяха» Андрій Кудерський.

Підтримуючи обороноздатність воїнів, музиканти водночас і розвивають та вдосконалюють свою творчість. Рок-гурт «Цвях» заснований у 2014 році, з тих пір випустив два альбоми і кілька синглів. Естетика їхніх пісень коріниться у давніх європейських та українських легендах і темних казках – від гуцульських до зібраних братами Грімм. І ось віднедавна ця казка ожила – гурт перетворив свої концерти на повноцінне театралізоване дійство, центральним персонажем його є Сергій «Сміт» Лонюк – вокаліст, фронтмен і головний казкар «Цвяха».  Цієї неділі музично-театральний перформенс нововолинського гурту завітав і до Володимира.

Розпочиналося дійство ще у фоє: тут гостей зустрічали воїни, повністю заковані в обладунках, та готичні відьми зі скриньками в руках, куди охочі потрапити на концерт мали покласти «срібло-злато» – благодійні внески. Відьми зі свічками у ліхтарях потім розгулювали і затемненим залом, фотографуючись з публікою і додаючи атмосфері відчуття дивної казки. У золотистому канделябрі на сцені горіли вогники, а Сергій «Сміт» розпочав концерт заворожливою поезією, запрошуючи усіх увійти у таємничі двері, за якими чекатимуть незвичні, чарівні, добрі і злі істоти.

Із кожною новою піснею на сцені оживали все нові персонажі. Фрау Гретта гострила ножі, тролі добували коштовні камінці, у магічному танці кружляли дівчата алхіміки, витанцьовувала лялька Кікімора, спокушала музикантів пишногруда власниця таверни, у заворожливому ритмі витупував Шаман Масай, чаклував Чорний Мольфар, у шаленому танці кружляла пара тих, хто «народився у сорочці з рукавами, зав’язаними на спині».

Приголомшлива галерея цих образів створювала відчуття якоїсь паралельної реальності. Утім, Сергій «Сміт» не втомлювався нагадувати про нашу дійсність. «Ми зібралися тут не для того, щоб потрясти сраками, – підкреслював зі сцени рокер, – а щоб допомогти нашим друзям, чиїмось батькам, братам, чоловікам чи синам, які просто зараз захищають нашу землю від ворогів». Для глядачів показали звернення розвідників 14-ї окремої механізованої бригади імені Князя Романа Великого, яка виконує бойові завдання на східних теренах країни, з проханням допомогти у купівлі дронів.

«Зараз головним спонсором кожного концерту, який відбувається в Україні, є ЗСУ. Лише завдяки тому, що вони боронять нас, ми можемо грати свої пісні, а ви – під них танцювати», – нагадав музикант і закликав підтримувати військових.

Щемливим було завершення дійства: насамкінець музиканти виконали пісню «Янголик», присвячену полку «Азов», а також усім українським захисникам, які загинули, зникли безвісти чи потрапили в полон. «Де ми були, куди дивились, як дозволили собі, щоб наш «Азов», наші янголи лежали на землі» звучало зі сцени, і ці слова за Сергієм підхопили всі музиканти «Цвяха», всі тролі, відьми і чорти – персонажі перформенсу. Підспівували зворушені глядачі, а в темному залі мерехтіло світло ліхтариків з телефонів – як вогники надії на те, що всі полонені повернуться додому, а війна закінчиться нашою перемогою. Але щоб це сталося, докласти зусиль потрібно усім.

Віталіна МАКАРИК

Коментарі
Теги: гурт "Цвях", ЗСУ
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up