Новини

Як уберегти майно завдяки камерам відеоспостереження

Архів
4 переглядів

Якщо ще десять років тому відеоспостереження у Володимирі було рідкістю та розкішшю, то нині складно знайти організацію, підприємство чи магазин, в якому немає камер.  Значну частину цього обладнання  обслуговує приватна фірма «Video +», котра, починаючи з 2008 року, однією з перших  у місті стала надати послуги з монтажу різноманітних охоронних систем.

– Близько шістдесяти відсотків наших клієнтів – це фізичні особи, які бажають захистити свої будинки від проникнення грабіжників. Найчастіше відеокамери встановлюють на дачах та на віддалених від населених пунктів об’єктах, де навіть може не бути електроенергії. У таких випадках  пристрої працюють завдяки сонячним батареям, а трансляція відбувається в онлайн-режимі, – розповідає засновник «Video +»,  підприємець Андрій Панасюк. Усе, що стосується інформаційних мереж зв’язку, завжди йому було близьким, адже здобув відповідну освіту та працював інженером в «Укртелекомі».

«Video +» надає доброякісні послуги з проектування, встановлення та обслуговування систем відеоспостереження на об’єктах будь-якої складності (будинок, квартира, офіс, дача, магазин, склад і т.д.). Залежно від потреб клієнта і технічних умов приміщення,  спеціалісти пропонують різне обладнання – від  бюджетних аналогових камер до дорогих IP-систем. Окрім цього фірма займається встановленням GSM-сигналізації, шлагбаумів, турнікетів, контролю доступу та домофонів. Працюють по всій області, але мають об’єкти і за межами Волині, навіть за кордоном.

В своїй роботі організація використовує дброякісне сертифіковане обладнання Hikvision та більш бюджетне вітчизняне Oltec.  Встановлює  «Video +»    і новинку у сфері відеоспостереження – камери типу «риб’яче око» із вмонтованим мікрофоном, котра відтворює зображення на 360 градусів. На усі такі пристрої, які забезпечують технічним обслуговуванням, дають рік гарантії. В разі несправності –  одразу замінюють, не чекаючи сервісного обслуговування. Вартість камер спостереження  – від 50 до 250 умовних одиниць.  А монтування системи, що складається, приміром, з чотирьох камер,  коштує  близько 500 доларів США.

Спостерігати за своїм майном із будь-якої точки планети  

Звичайно, людина не може бути одночасно в декількох місцях і для того, щоб подивитися, чим займається дитина вдома чи що діється на дачі, потрібно, як мінімум, передзвонити додому або сусіду по дачі. Те, що ви почуєте по телефону, може бути дещо «прикрашене» і не зовсім відповідати дійсності. Також є безліч місць (склад, офіс, магазин), які потрібно контролювати, але немає можливості постійно відвідувати їх особисто або найняти охоронця.

З усіма перерахованими та багатьма іншими завданнями  допоможуть впоратися сучасні системи IP-відеоспостереження, засновані на використанні мережевих відеокамер. Головна їх «фішка» – це можливість віддаленого перегляду через  комп’ютерну мережу або через Інтернет. Для перегляду IP-камер можна використовувати як власне відеореєстратори так і комп’ютери, смартфони або планшети.

При цьому мобільний пристрій в охоронному відеоспостереженні стає маленьким пультом, з якого можна керувати відеокамерами, переглядати відео і сповіщати про тривогу. Приміром, завдяки GSM-сигналізації із датчиками на рух та фотокамерою, можна налаштувати сповіщення так, що знімок кожного, хто переступить поріг вашого дому, одразу надходитиме  на телефон власника.

– Ключі для перегляду відео через Інтернет, котрі даємо клієнтам, ті одразу ж змінюють на свій розсуд, тож доступу до камер, окрім них,  ніхто не матиме. Лише в окремих випадках клієнти доручають стежити за відеозаписом, коли самі не мають на це часу, утім, як правило, це нежитлові приміщення за межами міста – будівельні майданчики тощо, – зазначає  підприємець.

За допомогою камери відеоспостереження ви можете спостерігати за дітьми і їхніми нянями. Якщо під час вашої відсутності в квартирі знаходиться хатня помічниця або, наприклад, будівельники, встановлення камери зміцнить впевненість в тому, що найняли надійних людей і допоможе  запобігти неприємним  ситуаціям.

У магазинах внутрішні камери дозволяють стежити не лише за крадіжками з боку відвідувачів, але і  працівників. Практика показує, що після встановлення систем відеоспостереження у таких закладах злодійство скорочується на 70-80 відсотків. Це стосується не лише магазинів, але і торгових, виробничих, складських та інших приміщень. Окрім цього, за допомогою внутрішніх відеокамер керівник підприємства завжди може відстежити, як просувається робота в його офісі або цеху. Причому зробити це з будь-якої точки земної кулі.

Сучасні IP-камери  дозволяють організовувати аудіозв`язок між об`єктом спостереження і тим, хто його веде, що спрощує систему керівництва персоналом. Встановлені камери  у дитсадках, школах та інших навчальних закладах дозволяють батькам через Інтернет в будь-який час спостерігати за тим, чим займається його чадо, стежити за ходом виховного процесу в групі або уроку в класі.

– IP-камера, на відміну від її аналогових побратимів, є самостійним пристроєм і не має потреби в додатковому обладнанні для своєї роботи. Для її функціонування  необхідно лише забезпечити електроживлення та підключення до комп’ютерної мережі або Інтернету. Це можна зробити як дротами, так і через Wi-Fi. Відеодані в деяких камерах записуються на SD-карту пам’яті і в подальшому можуть бути переглянуті, – додає молодий спеціаліст Орест Омельчук (на знімку) , який нині проходить практику на фірмі «Video +», адже також планує працювати у сфері охоронних систем.

 Відеоспостереження – панацея від крадіжок?

В першу чергу відеоспостереження є превентивним заходом, кажуть спеціалісти «Video +». Адже сама наявність відеокамер зупиняє більшість зловмисників. Так, в деяких випадках достатньо інформації про спостереження  – таблички і вмонтованих на видному місці муляжів. Утім, якщо такої «обманки» недостатньо, то варто обирати камери  з  врахуванням таких критеріїв: якості зображення  (відео повинно бути не менше 2 Mп для можливості розпізнавання осіб); фокусної відстані об’єктива (чим більша, тим більш «далекозорою» є камера, але і менший кут огляду); місця установки  (корпуси вуличних камер відрізняються міцністю і  вищим рівнем захисту від вологи).

– Система відеонагляду забезпечить вам спокій та впевненість, – додає Андрій Панасюк. – У наш час безпека об’єкта – квартири, будинку, офісу, неможлива без відеоспостереження. Саме воно дає можливість вчасно виявити,  запобігти і призупинити правопорушення. Наприклад, у банках і супермаркетах, на   складах і будмайданчиках, в автосалонах, будинках і навіть авто. За допомогою інформації з камер розкриваються крадіжки, знаходять викрадені автомобілі, вирішується багато спірних кадрових і виробничих питань. До того ж камери відеоспостереження –  чесні свідки, які не змінять своїх показів ні під чиїм тиском.

Прийнявши рішення встановити систему відеоспостереження, не варто економити, переконують фахівці. Адже недобрякісні камери найчастіше просто записують повсякденні події в зоні їхнього розташування. А у випадку крадіжки або нещасного випадку сподівання на те, що камера чітко покаже зовнішній вигляд, прикмети підозрюваного і деталі події, на жаль, не виправдаються.
– Трапляються випадки, коли на приватну територію втручаються «непрохані гості», але через те, що камера має низькі технічні характеристики, неможливо побачити обличчя і, відповідно, встановити особу. Тому краще не економити і ставити доброякісну камеру. Таке обладнання дозволяє виявляти і навіть розпізнавати людину на кілька десятків метрів, а інфрачервоне підсвічування, яке зараз встановлене у більшості вуличних відеокамер, дозволяє бачити, що відбувається навколо навіть в абсолютній темряві, – додає власник фірми «Video +», за роки роботи котрої чимало зловмисників вдалось упіймати «по гарячих слідах» завдяки їхнім камерам спостереження.

Телефон «Vіdeo +» 0964605628, адреса офісу: вул. 20-го липня, 8а.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up