Новини
10.11.2024
09.11.2024

Як учні Володимирщини ЗНО склали

Архів
22 переглядів

За підсумками, оприлюдненими Міністерством освіти і науки, Волинь увійшла до п’ятірки областей із найкращими результатами ЗНО. Ковель зайняв 25 місце в Україні, а наш Володимир – наступний після нього в області, на 48-му місці. 50-те місце посів Луцьк, а 81-е – Нововолинськ. Про це розповів на щовівторковій оперативній нараді начальник управління освіти і науки В’ячеслав Петрук, зазначивши, що випускники міських навчальних закладів показали доволі непоганий результат.

Міські школи – у ТОПі, районні – за межами сотні

У рейтингу освітніх закладів Волині за підсумками ЗНО, оприлюдненому порталом «Освіта.ua», найвищу з-поміж володимирських шкіл позицію зайняла гімназія імені Олександра Цинкаловського, посівши п’яте місце. На 16 місці опинився НВК «школа-ліцей» №3, на 22-му – ЗОШ № 5 імені Анатолія Кореневського, на 30-му – педколедж імені А. Ю.Кримського, на 34-му – спеціалізована школа-інтернат «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки», на 46-му – ЗОШ №2, на 77-му – спеціальна школа-інтернат для глухих дітей, на 88-му – ЗОШ №1.

З-поміж  навчальних закладів району лише одна школа, Галинівська, увійшла до топ-100 освітніх закладів Волині, опинившись на 96 місці. Найнижчу сходинку в обласному рейтингу посів Оваднівський професійний ліцей, опинившись на 328 позиції.

Рейтинговий бал, за яким розподілили позиції шкіл, який розраховувався на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО, та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи. Зокрема, в гімназії імені Олександра Цинкаловського середній бал склав 160,7.

Де знають випускники українську мову?

Обов’язковим для всіх випускників предметом у цьогорічному ЗНО була українська мова та література. Ми проглянули офіційну статистику на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти і спробували з’ясувати, які школи у місті та районі продемонстрували найвищий рівень знань з цього предмету, а які – навпаки, не дотягнули.

Загалом не вельми втішним виглядає результат випускників навчальних закладів району. З 134 осіб, які взяли участь у тестуванні, 49 взагалі не подолали поріг у 100 балів і ще 30 набрали мінімальну кількість (від 100 до 120 балів). Високий результат продемонстрували лише п’ятеро випускників –з Льотничівського та Зимнівського НВК. Найгіршою з українською мовою виявилася ситуація у випускників Оваднівського професійного ліцею – 82 відсотки з них не зуміли подолати 100-бальний поріг. З-поміж загальноосвітніх шкіл найбільший відсоток тих, хто не справився із завданнями ЗНО з мови та літератури, у Березовичівській школі (37,5 %), Льотничівському НВК (36, 4 %) та Лудинській школі (33,3 %).

У місті ж картинка виглядає більш втішно. Із 709 учасників обов’язкового ЗНО з міста не подолали 100-бальний поріг 106. Найбільший відсоток таких – у ВПУ й агротехнічному коледжі. Учні інших закладів показали досить пристойні результати. Найбільший відсоток тих, хто набрав найвищі бали (від 180 до 200) – у гімназії імені Олександра Цинкаловського (41,2 %), НВК «школа-ліцей» № 3 (40, 5 %) та ЗОШ №2.

– Цього року ЗНО з української мови й літератури мусять здавати абсолютно усі, хто отримує атестат про повну середню освіту, – пояснює В’ячеслав Петрук, – в тому числі й усі учні та студенти вищих професійних училищ та ліцеїв і коледжів, а не лише ті, хто планує продовжувати освіту у вишах вищого рівня акредитації.

Можливо, саме цим і пояснюється невисокий рівень знань тих, хто здобуває професійні навички і не збирається навчатися далі – така тенденція, до речі, помітна у більшості освітніх закладів технічного спрямування. Натомість майбутні педагоги, які в майбутньому навчатимуть дітей, до ЗНО поставилися більш серйозно: з-поміж студентів педколеджу лише 2,2 відсотка не подолали бар’єр у 100 балів, більшість показали середній і високий, а 8,4 відсотка – найвищий результат.

Віталіна МАКАРИК.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up