15 липня, у День Української державності та День рівноапостольного князя Володимира, нашому місту виповнилося 1036 років з часу першої писемної згадки. Відзначило місто свої іменини низкою заходів, які відбулись 13 липня.
Розпочали з велопробігу, який стартував на площі Героїв. Майже пів сотні велосипедистів отримали по завершенні пробігу пам’ятні медалі.
Тим часом у парку “Слов’янський” розгорнулось дитяче містечко розваг з бульбашковим шоу, іграми, аквагримом у вигляді логотипа міста, різноманітними майстеркласами, веселими ростовими фігурами та захопливим кріошоу від студії розваг «Карамболь» із Луцька.
Приїхали на День міста у Володимир і кілька десятків виробників крафтової продукції, а також майстрів хендмейду та декоративно-ужиткового мистецтва, які представили свої товари на ярмарку у парку. Тут можна було придбати безліч смачних наїдків та напоїв, а також чимало красивих речей – іграшок, прикрас, виробів домашнього вжитку, які були виготовлені вручну.
Опівдні на головній сцені розпочалась концертна програма юних талантів Володимира. Музичними, вокальними та танцювальними номерами потішили глядачів ансамбль духових інструментів (ЦПО), зразковий ансамбль народного танцю «Веселка» (ЦПО), танцювальний колектив сучасних танців MJDS (ЦПО), музична студія «TANOTA», клуб спортивного бального танцю «Грейс», студія сучасного естрадного танцю «Тіп-топ», клуб спортивного бального танцю “Dancer Dance Studio”, школа танцю «StarLight», солісти Дмитро Харса, Катерина Старушко, Марта Климюк, Юліана Ткачук, Уляна Сурмик, Олександр Андрійчук та народна студія вокального співу «Лодомир» (ЦПО).
Не обійшлось на концерті без урочистостей – заступник міського голови Андрій Гудим та директорка дитячої художньої школи ім. М. Рокицького Катерина Юрчук нагородили переможців цьогорічного конкурсу дитячого малюнка “З любов’ю у серці до рідного міста”.
Також під час концерту проходив показ одягу школи моделей «CS-models» від ГО «Creative Studio». Юні моделі підготувала п’ять дефіле для представлення робіт талановитих володимирчанок.
Розпочала показ оригінальна колекція аксесуарів, плетених у техніці макраме, від талановитої дизайнерки Ольги Кондисюк під брендом «OKА STYLE MAKRAME». Наступною була презентована колекція в’язаного одягу володимирчанки Юлії Слюсарук. Свій бренд вона назвала на честь доньок – Юстина-Пава-дизайн.
Магазин дитячого одягу «АНЯ» презентував нову колекцію одягу для школи. Власниця магазину Мирослава Шишко обрала найактуальніші моделі для школяриків та школярочок. Далі у показі взяла участь випускниця Володимирського центру професійної освіти Дарина Сахарук, яка активно відшиває корсетні вироби на замовлення. У цій мініколекції Дарина робить акцент на патріотичній тематиці та традиційних українських символах.
Фінальним показом стала колекція одягу, створена талановитими володимирчанками – майстернею вишивки стрічками «ГарнаЯ», яку заснували сестри Олена та Мар’яна Олещук у 2012 році. За ці роки майстрині втілили в життя безліч ексклюзивних проєктів, що поєднують у собі сучасні тренди моди та національні традиції.
Образи на дівчатках-моделях були доповнені роботою ще однієї володимирчанки, яка у теперішній непростий час знайшла розраду у виготовленні яскравих аксесуарів – віночків-обручів на голову. Надія Комарницька має інтернет-магазин в інстаграмі «Надін-Бантик», завдяки якому прикрасила вже кілька сотень дівчат.
Водночас на “Креативній галявині” у парку відбувалися гутірки з письменниками та поетами – Богданом Пташником, Валентиною Штинько, Наталією Мурахевич, Вікторією Климчук-Длугач, Євгенієм Мовяком та Федором Руденком, з якими можна було познайомитись ближче, дізнатись про їхню творчість, а також придбати книгу з автографом.
На зміну літературним гутіркам на цій же локації невдовзі розпочалась зустріч із психологинею Оленою Токарєвою та членами ГО “ВетеранХаб” Віктором Вільчинським, Володимиром Оніщуком та Валерієм Костюком. Ветерани спільно намагалися розібратись, чому соціум, на захист якого стали воїни, тепер переважно з побоюванням ставиться до ветеранів. Що стало причиною цього та чому люди байдужі до війни і наших захисників?
Цього дня усі охочі мали змогу доєднатись до оглядової екскурсії містом та екскурсійного маршруту від туристично-інформаційного центру «Володимир середньовічний». Для наймолодших володимирчан працівники ТІЦу підготували інтерактивну гру «Що таке магдебурзьке право?» Іще одна локація, яка працювала у парку, – “Благодійний фотодень”, де за донат на ЗСУ кожен міг отримати гарне фото на згадку.
По обіді з головної сцени міста у парку “Слов’янський” лунали вітання до Дня Володимира від міського голови та гостей урочистого заходу: народного депутата Ігоря Гузя, заступника голови Волинської обласної ради Григорія Пустовіта та нововолинського міського голови Бориса Карпуса. Кілька десятків мешканців міста отримали під час урочистостей подяки від міського голови, народного депутата та голови облради.
Музичні вітання подарували володимирчанам гості з міст-партнерів: відомий співак з Коростеня, переможець талант-шоу “Голос країни” Іван Ганзера й народний вокальний жіночий ансамбль “Спокуса”, а також соліст Михайло Кольцов й колектив народної та сучасної пісні “Рапсодія” з Бахмута.
Також під час концерту виступили: народний ансамбль української пісні “Розмай”, ансамбль народної музики “Володимирські музики” (ЦКП), вокально-інструментальний ансамбль “Сотник” (ДМШ), заслужений артист естрадного мистецтва України Сергій Скулинець (м.Луцьк), вокалістка Аліна Назарчук (ЦКП), оркестр 14-ї ОМБр імені князя Романа Великого.
Окрім цього, на сцену було запрошено художників, які беруть участь у пленері “Колорит”, що стартував саме цього дня. Привітав учасників традиційного мистецького заходу заступник міського голови Андрій Гудим.
У рамках відзначення Дня міста у суботу на огородженому майданчику неподалік головної сцени відбулась благодійна акція з навчання правилам їзди на електросамокатах «Катає JET».
Ідея проведення цього заходу виникла під час підписання меморандуму про співпрацю міськвиконкому та двох операторів прокату самокатів. Оскільки є нагальна потреба навчити містян правильно користуватись цим транспортним засобом, один із підприємців зголосився взяти участь у цій просвітницькій роботі.
Усі, хто прийшов, змогли повправлятись у керуванні самокатами на підготовлених доріжках, а також отримали розроблені фахівцями правила кермування, адже електросамокат не є розвагою, це транспортний засіб, і, відповідно, людина, яка керує ним, стає водієм. Цього дня роздано понад 100 флаєрів із правилами.
Також на акції були присутні представники громадської ініціативи «ПТАХИ Люблинця» з Ковельщини, які займаються виготовленням дронів для ЗСУ.
Увечері до парку зібралось чимало поціновувачів сучасної української музики на концерт гурту Kozak System, який приїхав до нас завдяки благодійному фонду “Форпост Володимир”. Утім, не лише популярними піснями та запальними мелодіями потішив володимирську публіку Kozak System, адже соліст гурту Іван Леньо протягом усього концерту активно спілкувався з глядачами на важливі теми.
Подекуди на сцену виходили володимирчани, які декламували вірші українських сучасників та класиків, військовослужбовець, який подарував музикантам бойовий прапор свого підрозділу, а також мешканці населених пунктів України, які нині зруйновані чи окуповані. Разом із переселенцями Іван Леньо заспівав пісню про деокупований Херсон.
А ще соліст гурту постійно наголошував на тому, що ми повинні продовжувати боротьбу з ворогом на усіх фронтах, допомагаючи ЗСУ, підтримуючи та плекаючи усе українське – мову, культуру та нашу ідентичність.
Усі заходи, які проводились з нагоди Дня міста, мали благодійну мету – збір коштів на підтримку ЗСУ, зокрема на виготовлення FPV-дронів. Спільними зусиллями під час благодійного ярмарку та концерту вдалось зібрати 116 тисяч 76 гривень.