Новини

Як Володимир більш дружнім до батьків і малюків ставав (ФОТО)

Архів
52 переглядів

Планування європейських міст уже давно відбувається за принципами зручності – так, аби кожному його мешканцю, незалежно від віку, соціального статусу і здоров’я, було комфортно жити активним суспільним життям. В Україні ж багато соціальних груп лишаються поза зоною комфорту. Серед них – і  мами з маленькими дітьми, які вимушені сидіти вдома, поки маля не підросте, адже публічний простір обмежений для них відсутністю пандусів та місць, де можна погодувати немовля чи забавити трохи старше дитя.

На щастя, крига потрохи скресає – до ініціатив, які закликають зробити довколишній світ більш дружнім до батьків і дітей, долучається все більше міст. Запровадити таку акцію у Володимирі запропонувала заступник міського голови Лариса Кулікова. На «круглому столі» за участю підприємців міста та молодих матерів була озвучена ідея провести конкурс “Володимир, дружній до батьків і малюків” серед закладів міста – магазинів, кафе тощо, аби визначити найбільш дружні до батьків і малюків. Цю пропозицію гаряче підтримали матусі – і ті, які були присутні на зустрічі, і ті, які пізніше долучилися до обговорення у соцмережах. Натомість власники підприємств до неї поставилися прохолодно і спершу особливого ентузіазму не проявили.

Зрештою, після переконань і вмовлянь, 16 таких закладів – дві перукарні, сім магазинів та сім кав’ярень.  І вже 26 травня комісія у складі двох представників міськвиконкому – Тетяни Мельник та Оксани Сапіги і трьох мам – Галини Богуш, Наталії Лук’янчук та Віталіни Макарик – вирушила перевіряти, де ж власники та персонал закладів створили комфортні умови і дружню до батьків і малюків атмосферу.

  Позаяк мені – авторці цих рядків – випала нагода попрацювати у складі комісії, скористаюся нею, аби не лише розповісти про результати конкурсу, а й поділитися враженнями про побачене на місцях.

Оцінювання відбувалося за рядом критеріїв – наявність окремого дитячого куточка або кімнати, речей, які можуть зацікавити дитину (іграшок, розмальовок тощо), дитячого меню, стільця для годування, окремого куточка, де б мама могла погодувати немовля грудьми, паркувального місця для візочків, пеленального столика тощо.  Одразу зазначу, що останнього пункту не виявилося у жодному з інспектованих закладів. Однак багато закладів таки у рамках підготовки до конкурсу попрацювали над тим, аби стати зручнішими і  привітнішими до малят.

Серед перукарень абсолютним фаворитом виявилася Студія краси Уляни Починок, де є куточок з невеликим столиком, де можна примостити дитину. Працівники дають дитині олівці і розмальовки, пропонують чай або сік, а надворі  – спеціально позначена парковка для візочків.

Натомість у перукарні «Каприз» є лише одна іграшка – машинка. Тож цьому закладу рекомендували вдосконалити свої умови.

Серед магазинів найбільше балів набрали «РадаМама», «Кралечка», «Аня» та «Ексклюзив». У першому  – крісельця зі столиком, олівці і розмальовки, «живий куточок» з папугою і кроликом, а в примірочній можна погодувати немовля. Втім, ця крамничка має і великий мінус – розташована на третьому поверсі, з візочком туди не заїдеш.

Натомість у магазині «Кралечка» – зручний пандус, є ігровий столик і багато різних ігор (щоправда, вони заховані у тумбі, але персонал запевняє, що діткам їх пропонують). У примірочній стоять комфортні крісла для мам, які годують грудьми.

Багато іграшок і зручні меблі для дітей є у магазині «Аня».

А «Ексклюзив» спеціально у рамках конкурсу доповнив свій інтер’єр зручним столиком та стільцем дитячого розміру, м’якими іграшками на настольними розвивальними іграми і автомобілем-толокаром.

Усі вони отримають наліпки «Тут дбають про дітей» і заохочувальні подарунки.

Іще два заклади – «Дочки-синочки», де поставили столик з розмальовками і дитячі стільці, а також «Родинна ковбаска», де на стіні повісили бізі-борд, який розвиває дрібну дитячу моторику,

– теж отримають наліпки. А магазину «Мінні», де є лише дошка для малювання кольоровою крейдою при вході і два ослінчика, вручать подяку за участь.

   З-поміж кав’ярень та ресторанів справді дружним до батьків з малюками виявився «ДвижОК». Найбільше вразило те, що і стільці для годування діток та місця для грудного вигодовування, і розмальовки й іграшки, і дитяче меню було там задовго до конкурсу. Саме цей заклад отримає диплом, заохочувальний приз і наліпку.

Також наліпки дістануться піцерії «Каскад», де є великий дитячий майданчик, крісло для годування, спеціальне меню і не продають алкоголь,

кафе «Край», де є окреме дитяче меню і розмальовки,

кав’ярню «Kava Avenue», де теж є обидва ці пункти, а ще – дошка для малювання крейдою,

та ресторан «Маяк», в якому пропонує дітям розмальовувати розмальовки.

Подяки за участь отримають заклади, власники яких, на думку більшості членів комісії, недостатньо постаралися створити цікаві і зручні умови для дітей, – кафе «Слов’янська хата» (відвідувачам з дітьми виносять розмальовки і олівці)

та піцерія «Рів’єра» (є дошка для малювання крейдою, але крейди – немає).

   Усі подарунки і відзнаки вручені у рамках святкування Дня захисту дітей на площі Героїв.

Досвід участі у цьому конкурсі зі сторони журі лишив двоякі враження. Трохи прикро, що так багато міських закладів продемонструвавли цілковиту байдужість до потреб такої категорії містян, як батьки з маленькими дітьми, або ж, погодившись взяти участь у конкурсі, не використали той потенціал, який мають. Разом із тим приємно, що хай невеликими кроками, але володимирський бізнес таки іде назустріч сучасним жінкам і чоловікам, які переконані що материнство і батьківство – це не «сидіння у декреті», замкнувшись у чотирьох стінах, а просто іще одна їхня роль, яка не повинна заважати жити активним суспільним життям.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Теги: Віталіна Макарик, Володимир дружній до батьків і малюків, заклади міста, конкурс, фото
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up