Новини

Як восьмикласники пізнають підприємництво в дії

Архів
98 переглядів

Ще один мінігрант на провадження потрібних ініціатив отримали активні школярі ліцею №5 ім. А Кореневського – члени ГО «Простір ВВ».  Цього разу напрям їхньої роботи об’єднаний тематикою соціального підприємництва та передбачає можливості для згуртування на цьому підґрунті юних жителів громади, зокрема місцевих мешканців та внутрішньо переміщених осіб.

 Над цим досить непростим проектом працювали дві восьмикласниці ліцею №5 – володимирчанка Вікторія Бортнік і мелітопольчанка Вєста Рабушко разом із завучем з навчально-виховної роботи, очільником ГО «Простір» Олександром Тарасюком (на фото). Школярки на основі уже наявних знань та здобутого раніше досвіду зуміли продумати й окреслити ряд ініціатив та переконати грантодавців, що їхні ідеї обов’язково будуть цікавими й корисними одноліткам. Бо ж познайомилися дівчата теж під час проходження подібного заходу – двомісячних навчальних курсів із розвитку шкільного соціального підприємництва в умовах невизначеності. Вони були серед учасників серії тренінгів, які проводилися в рамках одного з проектів на базі ліцею. Зацікавившись цією темою, дівчата почали її пізнавати більш різносторонньо, а ще їм цікаво було залучити інших до спільного вивчення питань фінансової грамотності та засад підприємницької діяльності. Також організаторки переконані, що такі заходи сприятимуть налагодженню комунікації між однолітками, допоможуть знайти друзів з подібними інтересами та стануть основою для цікавого спілкування.    

Школярки запланували серію майстер-класів «Підприємництво в дії» та пізнавальні екскурсії. Їх реалізовують у межах щорічної акції солідарних дій до Дня миру Молодіжної організації СТАН за фінансової підтримки IM Swedish Development Partner (Швеція) в межах проекту «Democracy Defenders».

Завдяки оголошенню, оприлюдненому у соцмережах на сторінках громадської організації «Простір ВВ» та в різноманітних спільнотах у телеграм-каналі, для участі в проекті, яка є безоплатною, зголосилося 20 підлітків віком 13-14 років. Це і місцеві мешканці, й ті, хто через воєнні дії змушений був покинути свій рідний край і наразі проживає на теренах Володимирщини, навчається тут у ліцеях. Організатори уже провели для них більшу частину з запланованих заходів. Першим був майстер-клас «Підприємництво в дії», у рамках якого учасники дізналися про роль споживачів і бізнесу у системі вільного підприємництва, про ресурси, які необхідні для започаткування і ведення власної справи, й чинники, які формують ціни, про вимірювання попиту й пропозиції, маркетинг, співпрацю з місцевою владою й важливість створення соціально відповідального бізнесу.

– Під час першого заняття відбувалося навчання через гру. Ми продавали цукерки й вчилися переконати покупця придбати саме наш товар. А ще цей захід передбачав знайомство учасників, спілкування, обмін думками. Я зустріла на тренінгу навіть свого земляка. Він приїхав до Володимира з Енергодару Запорізької області й зараз навчається у ліцеї ім. О. Цинкаловського, – розповідає Вєста. Дівчина, як і деякі її однолітки, уже зараз замислюється над тим, чим би могла займатися в майбутньому, відкривши власну справу. Вєста каже, що оскільки їй близька творча сфера, бо любить малювати, писати вірші, пісні, танцювати, то і її бізнес-ініціатива може бути пов’язана з продажем продуктів інтелектуальної власності або мистецьких витворів.

 – Хоч це може видатися для когось відкриттям, але вже у восьмому класі деякі школярі розмірковують, яка б справа могла їм у майбутньому приносити дохід, тож залюбки знайомляться із серйозною сферою бізнесу, – каже Олександр Миколайович. – Наприклад, під час першого заняття семеро учасників цілком впевнено розказувати про те, як би могли заробляти гроші та яку діяльність перетворити на справу життя. Двоє учнів повідомили, що хотіли б стати кінологами й надавати послуги щодо дресирування собак, один уже береться встановлювати на комп’ютери операційну систему Windows, а ще кілька казали, що бачать себе у сфері програмування. Цікаво, що під час такого заходу ті, хто ще не визначився зі своїми орієнтирами, отримують чудовий поштовх для роздумів. У цьому теж немалий плюс такого заходу.

У рамках проекту «Підприємництво в дії» відбулася також пізнавальна екскурсія на підприємство «Гербор-холдинг», де учасники ознайомилися з особливостями та етапами виробництва меблів, дізналися, чому важливо йти у ногу з часом і дбати, щоб працівники трудилися на сучасному  обладнанні, відкрили для себе інші засади діяльності підприємства.

Також завітали школярі до «ПриватБа‌нку»- найбільшого за розмірами активів українського банку, де їм розповіли, які функції виконує установа, допомогли зануритись у світ фінансів та грошового обігу, поінформували про захист грошей і те, як перевірити купюри, ознайомили з роботою терміналу та додатку «Рrivate 24», повідомили про шахрайські схеми та як від них вберегтись. Діти отримали прості навички управління власними фінансами. Попереду на учасників проекту чекає ще один не менш цікавий захід – ярмарок професій, де їм працівники центру зайнятості розкажуть про те, що усвідомлено і правильно обрана професія сприяє реалізації потенціалу, особистісному розвитку та фінансовій стабільності.

Завдяки таким ініціативам, вже у шкільному віці діти будуть більш усвідомлено підходити до вибору майбутнього фаху, розумітимуть, які заняття чи хобі можна перетворити на успішний бізнес, як працюють закони грошей. І що не менш важливо, беручи участь у проектах, розширюють кругозір і коло спілкування, знаходять нових друзів з-поміж учнів різних навчальних закладів нашого міста та ВПО.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up