Новини

Як виник «зелений клас» у школі № 5

Архів
105 переглядів

Реалізацію екологічного проекту – створення «зеленого класу» для занять на свіжому повітрі розпочали у ЗОШ №5 ім. Анатолія Кореневського. Завдяки співпраці з Міжнародною організацією з міграції ООН встановили біля школи дві екоальтанки зі зручними лавочками та накриттям, які згодом, за підтримки місцевої влади, будуть також облаштовані зеленими насадженнями та бруківкою.

Як розповів завуч Олександр Тарасюк, рік тому молодіжна ініціативна група учнів школи пройшла відбір на участь у проекті «Долучайся, взаємодій, створюй: активна молодь та місцева влада на захисті довкілля» від Міжнародної організації з міграціїі виграла грант, щоб реалізувати цю екоідею. Проект фінансується Посольством Великої Британії та впроваджується у співпраці з Міністерством молоді та спорту України.

Керівниця ініціативної групи Тетяна Бортнік, яка працює у школі асистенткою вчителя, розповіла, що участь у проекті тривала близько семи місяців і включала у собі низку цікавих тренінгів на тему екології, гендерної рівності, SMM, а також проведення воркшопівіз сортування сміття та захопливі настільні ігри «Світ громад». Після тренінгів старшокласники, які увійшли до складу ініціативної групи, придумали власний екологічний та водночас соціальний проект, що полягає у створенні зеленого куточка для проведення занять та відпочинку учнів та мешканців навколишніх будинків. 

Загальна вартість встановлення екоальтанок –  53 тисячі гривень. За умовами проекту передбачене фінансування і з місцевого бюджету, адже тут потрібно ще облаштувати бруківку та зелені насадження, зокрема, дикий виноград, який за декілька років повністю обплете конструкції.

«Зелені класи» у нас і раніше функціонували, адже це було однією з вимог навчання у період пандемії коронавірусу. Виносили надвір парти та стільці, але у спеку чи негоду через відсутність накриття проводити такі уроки було складно. Тож раді, що тепер маємо комфортні умови для навчання дітей на свіжому повітрі, – зазначає директорка школи Ірина Костюк.

Крім того, як активний учасник проекту, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, ЗОШ №5 отримала додаткові кошти від Міжнародної організації з міграції,  зокрема 36 тисяч гривень для забезпечення харчування вимушених переселенців, для яких готували їжу у шкільному харчоблоці.

Якщо раніше ми самі шукали цікаві проекти і методом проб та помилок вчились їх писати, то нині уже приймаємо запрошення на участь. Так, наші друзі з Івано-Франківська, побачивши, що ми організовуємо різні заходи для вимушених переселенців та активно волонтеримо, запропонували взяти участь у їхній ініціативі, покликаній допомогти дітям адаптуватись та психологічно розвантажитись у теперішній складний час, – розповідає далі Олександр Тарасюк.

Відтак у межах проекту у школі організували близько сорока цікавих заходів для вимушено переселених дітей та учнів молодших та середніх класів: екскурсії містом, англомовний клуб, групи психосоціальної підтримки тощо. Також проводилися розважальні та пізнавальні заняття для дітей і у гуртожитках навчальних закладів, де мешкають переселенці та у кількох селах району. Загалом проект охопив близько трьох сотень дітей. За активну участь старшокласники п’ятої школи отримали подарунок від спонсорів – казанок для приготування їжі на природі та електричні чайники.

Старшокласники-активісти та їхні вчителі кажуть:такий позитивний досвід надихає їх і далі працювати у цьому напрямку, тож уже працюють над іще одним проектом, про який обіцяють розповісти незабаром.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up