Новини
Сьогодні
20.07.2024

Як захистити свій гаджет?

Лайфстайл, Новини
58 переглядів

Близько 55 телефонів щодня  втрачали українці від початку цього року: ці гаджети крали або ж власники їх губили. Найбільше телефонів “позбувалися” мешканці Києва, на другому місці  – Дніпропетровщина, а на третьому – Запорізька область. Що робити, якщо залишились без телефона, та як не дати злодіям скористатися вашим гаджетом, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

Українці з кожним роком втрачають все менше мобільних телефонів. Такою є статистика Міністерства внутрішніх справ. Так, близько 6,6 тисячі телефонів викрадено чи загублено від початку року. І це у 2,5  менше, ніж за відповідний період 2021 року та у 1,3 раза менше, ніж минулоріч. Для порівняння, у 2023 українці залишились без 29 тисяч телефонів.

Найбільше про втрату телефонів цьогоріч заявляли мешканці Києва – 790 випадків. На другому місці Дніпропетровщина з 582 випадками, а Запорізька область посідає третє місце з 566 випадками.

В Україні за крадіжка телефона можуть покарати, як штрафом чи громадськими роботами, так і обмеженням волі до п’яти років. Навіть  якщо людина просто знайшла телефон, але забрала його собі, замість того, щоб  шукати власника чи звернутися до поліції, її також можуть притягти до відповідальності за крадіжку. І такі випадки в українській судовій практиці уже були.

Тож юристи радять – якщо знайшли загублений гаджет, обов’язково спробуйте відшукати власника, щоб повернути йому майно. Якщо це неможливо, треба повідомити про знахідку правоохоронців або ж орган місцевого самоврядування.

Якщо ж у вас вкрали телефон, звернення до поліції необхідне, щоб повернути цінну річ. Але чимало можна зробити й самим, щоб полегшити пошуки гаджета та не дати зловмисникам скористатися даними із нього. Передусім варто встановити спеціальну програму з відстеження телефону, яка дозволить визначити локацію девайса, а також видалити всю інформацію з нього чи просто заблокувати.

Не завадить налаштувати подвійну ідентифікацію. У такому разі програми, окрім паролю, ще потребуватимуть підтвердження входу за допомогою коду, який надійде в SMS чи на електронну пошту.

І головне  – необхідно увімкнути автоматичне блокування екрана. І обмежити кількість спроб введення паролю. А сам пароль обрати складний: жодних днів народжень чи популярних дат. Цим правилом, на жаль, нехтують чимало людей і не лише в Україні. Як пише видання New York Post, найпопулярніший чотиризначний пароль у світі у 2024 році — 1234. Якщо у вас цей пароль, то зловмисники можуть підібрати його за кілька секунд. Також майже миттєво підбираються паролі з послідовності однакових цифр. Такі паролі, тим не менше, також належать до найпопулярніших. Загалом, паролі, що складаються з чотирьох символів, можуть мати понад 10 тисяч можливих комбінацій, тож варто обрати таку, яку буде важко відгадати.

Коментарі
Теги: захист, крадіжки, Телефон
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up