Новини

Яка зимонька-зима до нас прийшла?

Архів
131 переглядів

Снігом і морозом після похмурого новоріччя порадувала усіх погода. Хтось відзначає, що нинішня зима є аномальною, хтось узагалі не слідкує за погодою за вікном. Але є люди, які спостерігають за найменшими її змінами. Про те, чи справді особливими видались ці зимові місяці, ми розпитали у метеорологині Оксани Щерби, яка працює на місцевій метеостанції.

Два попередні роки відзначились більш м’якими зимами, а нинішня є звичною для наших широт. До прикладу, за дві декади січня найхолодніше було, так вже співпало із народними повір’ями, на свято Водохреща – 19 січня о 8.00 зафіксовано температуру повітря -22 градуси за Цельсієм. А найтеплішими були дні 4 та 6 січня:  +6*С.  Якщо порівнювати із січнем 2017 року, то видно, що тоді теж був лише один такий же холодний день – 21 градус морозу протримався протягом 26 числа. У 2018 році зима тривала приблизно за таким же температурним сценарієм.

А от кількість опадів нинішньої зими значно вища середньої. Для нашої місцевості у січні притаманна середня кількість опадів 34 мм, а за дві декади їх уже випало 38,7 при нормі – 22. Втім, це не може не тішити, бо земля, рослини добре захищені снігом, який згодом розтане і наповнить грунт вологою. Промерзання на поверхні грунту спостерігається, але неглибоке, 3-5 см, зате снігова ковдра у середньому має 14 см. Знову ж таки, за збігом обставин, почався снігопад 6 січня, напередодні Різдва, прикрасивши до свята усе довкола.

Синоптики вже прогнозують потепління, але, кажуть, холодні ночі не дозволять сніговому покрову розтанути надто швидко, тож є сподівання, що зимою ми ще потішимось.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up