Новини

Які зміни пропонує новий проєкт закону про мобілізацію

Війна, Новини
104 переглядів

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки може розглянути законопроєкт про мобілізацію вже цього тижня.

30 січня уряд повторно вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію, військовий облік та проходження військової служби. Документом, зокрема, пропонується змінити порядок її проведення.

Документ пропонує зниження мобілізаційного віку до 25 років з 27, визначає чіткий термін служби на період воєнного стану, надає щорічну основну відпустку терміном не менше 15 календарних днів, а добровольці можуть отримати відстрочку на два місяці для вирішення особистих питань і підготовку до мобілізації.

Водночас у законопроекті передбачено, що повістки приходитимуть до Електронного кабінету призовника. Як повідомили в Міністерстві оборони України, у разі прийняття нової версії законопроєкту про мобілізацію, українці матимуть 60 днів, щоб внести свої дані.

Європейська Бізнес Асоціація закликала Верховну Раду не ухвалювати урядовий законопроєкт №10449 щодо правил мобілізації без доопрацювань через низку суперечливих норм. Зокрема, звертають увагу на ситуацію із дистанційним врученням повісток, накладення на громадян обмежень в судовому порядку. Також непокоєння серед підприємців викликає поточна ситуація на кордоні України, де правоохоронні органи та ТЦК почали розгортати мобільні пости для перевірки документів у водіїв вантажних транспортних засобів, що призводить до утворення додаткових черг та невдоволення водіїв.

Ще одним питанням є бронювання працівників для продовження роботи бізнесу. В ЄБА пропонують передбачити бронювання працівників, які не належать до критично важливих підприємств, але водночас активно працюють та сплачують податки до бюджету України, з метою формування балансу задля належного функціонування економіки в країні.

Коментарі
Теги: закон, мобілізація
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up