Новини
Сьогодні
20.07.2024

Якщо не достатньо страхового стажу для пенсії за віком

Лайфстайл, Новини
93 переглядів

Українці, які не мають достатнього страхового стажу для пенсії за віком, можуть отримувати державну соціальну допомогу. Про це повідомляє пресслужба Кабміну.
У  2024 році для виходу на пенсію потрібно мати такий стаж: у 60 років – від 31 року; у 63 роки – від 21 до 31 року; у 65 років – від 15 до 21 року.
Водночас українці, які мають страховий стаж менший 15 років, можуть замість традиційної пенсії отримувати соціальну допомогу у 65 років, якщо дозволяє сукупний дохід сім’ї. Таку допомогу можна оформити в органах соціального захисту населення за місцем прописки/проживання або у ЦНАПі.
Для оформлення потрібно підготувати такі документи: заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики; паспорт, трудову книжку і документ, що затверджує реєстрацію у державному реєстрі фізичних осіб-платників податків; довідку Пенсійного фонду про наявний страховий стаж; декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні шість календарних місяців; копію рішення про призначення опікуна (для особи, яку визнано недієздатною). При подані документів потрібно пред’явити паспорт.
Соціальна допомога призначається у розмірі 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та з урахуванням доплати не може бути меншою за 100% зазначеного прожиткового мінімуму. Розмір такої виплати у 2024 році становить 2361 грн (прожитковий мінімуму для осіб, які втратили працездатність).
При зміні прожиткового мінімуму збільшується розмір соціальної допомоги для непрацездатних осіб. Цього року прожитковий мінімум був збільшений з 2093  до 2361 гривень, або на 12,8 відсотка.

Коментарі
Теги: недостатній стаж, Пенсія за віком
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up