Новини

Який старт січень місту дав

Архів
2 переглядів

У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся з журналістами місцевих засобів масової інформації і відповів на їхні запитання.

Збіг січень. Який  старт дав перший  місяць року для нашого міста? Так склалося, що цей період не вельми показовий, адже у нім значну частину часу забирають свята. Але місто свій бюджет першого місяця року виконало, хоч і впритул  – на 100,1 відсотка. Цей фінансовий результат був би ліпшим, але держава вчасно не повернула до 400 тисяч гривень акцизного податку, як це передбачено Бюджетним кодексом. Але коштів для життя міста вистачає.  Хоч і проблем також. Он вже сходить сніг і оголює їх чимало. За зиму ще збільшилися вибоїни на Устилузькій, ця дорога державного значення не дочекалася обіцяного ремонту минулого року, тепер знову ведемо відповідні перемовини з «Укравтодором»,  у повноваженнях якого про це подбати. Січень став останнім місяцем функціонування житлово-експлуатаційного контори, її правонаступниця  – управляюча компанія вже  уклала більше тисячі договорів на обслуговування будинків, сподіваємося, що з часом справи тут наладяться і жителі міста не відчуватимуть дискомфорту від таких змін.

Нарікаєте, що держава  обділила субвенцією міста обласного значення? Так, йдеться про таке медичне співфінансування, з міського бюджету ми платимо технічному персоналу медустанов, купуємо обладнання, ремонтуємо  приміщення, до чого мала  би і долучитися держава. Однак при розподілі її  коштів для галузі охорони здоров’я для адміністративно-територіальних одиниць у нашій області не дали жодної копійки містам обласного значення. І таких обділених регіонів є кілька, хоч є й такі, де  і малі міста отримали по кілька мільйонів гривеню. Порушували цю проблему на засіданні правління Асоціації міст України, членом якого є і володимир-волинський міський голова, зверталися до народного депутата Ігоря Гузя. Бо це несправедливо, коли з 576 мільйонів гривень такої субвенції для області ні нашому місту, ні Нововолинську, ні Ковелю не перепало нічого.

На часі нині затвердження проектів з державного фонду регіонального розвитку. Чи є перспектива фінансування таким коштом якихось міських проектів?  На жаль, пропозиції, які ми подавали на цей конкурс, відхилили, дають кошти переважно об’єднаним громадам. Хоча є спільні точки дотику, чи точніше  проблеми. Приміром  – районний будинок культури, який розташований у центрі міста і дуже  потребує ремонту. Але цей проект також не витримав конкурсі у фонді регіонального розвитку. Нещодавно  мав розмову з головою районної  ради:  кабінети у цій установі, де  традиційно  планується розмістити районну виборчу комісію, у вельми непривабливому стані.  Хто  надалі утримуватиме цю будівлю, якщо громади  від неї відмовляться? Взяти її на міський баланс? Але  тоді тільки на ремонт даху треба віддати у межах трьох мільйонів гривень?  І таких запитань без відповіді виникає ще багато.

На оперативній нараді головний архітектор міста доповів, що  працюють над проектами реконструкції  центральної міської площі? Дуже  хочеться, щоб вона стала  гарним обличчям нашого історичного міста. Над  такими проектами працює не лише управління архітектури, а  житель міста Андрій Гнатюк, який має відповідні  фах і навики, інші  спеціалісти у сфері містобудування. Переможця визначатимемо на конкурсній основі, запросимо до широкого обговорення міську  громаду. Але це  не така вже й близька перспектива, коштів на  реалізацію будь якого з проектів  треба чимало.

Як  тільки заходить мові про оновлення центральної частини міста, його жителі  згадують  про вороняче нашестя  у сквері. Так, почали благоустроювати сквер біля музею, там знаходиться чудова церква, музей, який невдовзі теж матиме оновлений вигляд  Але, дійсно, ці птахи вперто не  хочуть покидати облюбованої ними території.  Ми купували для їх відлякування шумові пристрої, вивчали  досвід інших міст. Переважно пропоновані заходи і заходи багатовитратні і не гарантують результату. Якщо у когось з містян є з приводу цього які ідеї – то ми готові їх вислухати.

                                                         Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up