Новини

Яким буде оновлене відділення екстреної медичної допомоги

Медицина, Новини
49 переглядів

Підходить до завершення масштабний ремонт приймального відділення у Володимирському ТМО – після реконструкції тут працюватиме просторе й  сучасне відділення екстреної медичної допомоги. Роботи розпочалися 1 грудня минулого року і до 15 грудня, за прогнозами підрядника, обіцяють їх закінчити. Як функціонуватиме оновлене відділення, які послуги тут надаватимуть і до яких лікарів можна буде звернутися, розповіла гендиректорка ТМО Тетяна Ващук, провівши екскурсію по об’єкту для міського голови Ігоря Пальонки та місцевих медійників.

Одне з важливих оновлень – відділення екстреної допомоги матиме додаткові входи. Це дозволить розділити пацієнтів – ургентних, планових та носіїв інфекційних хвороб – на окремі потоки. Через автоматичні двері заходитимуть пацієнти, які можуть самостійно прибути і звернутися у відділення екстреної медичної допомоги. Автомобілі «швидкої», доставляючи важкохворих, заїжджатимуть у спеціальний новозбудований павільйон, де пацієнту негайно ж почнуть надавати належну допомогу. Поміж різними входами буде розташована рецепція з реєстраційною стійкою, де прийматимуть хворих.

Облаштовуючи оновлений  медичний простір, керувалися «Положенням про відділення екстреної медичної допомоги». Відповідно передбачили розташування усіх прописаних у ньому зон –  приймально-сортувальної, сортувально-оглядової, ресусцитаційної (тобто реанімації, де пацієнту відновлюють життєві показники), деконтамінаційної (простішими словами – медико-санітарної обробки), також приміщення для медперсоналу.

Також добре продумали логістику, аби простити роботу медикам і додати комфорту пацієнтам. Передбачається, що в межах відділення екстреної медичної допомоги кожного пацієнта максимально обстежать і поставлять діагноз. Інколи, втім, цей процес потребує певного часу.

Як зауважила Тетяна Ващук, за протоколами, у медиків є 24 години від моменту прийняття пацієнта у відділення на те, аби, провівши необхідні аналізи і тести, встановити хворому діагноз і призначити лікування. Тож для тих, хто муситиме очікувати результатів аналізів і потребуватиме постільного режиму, облаштують палату з ліжками. Загалом до кожного ліжка підведений кисень та лікувальне газопостачання.

Також  межах відділення екстреної медичної допомоги діятиме чотири операційні блоки, у яких проводитимуться невідкладні операції. В одну із операційних входить ангіографічний блок. Буде окремий блок для гінекологічних оглядів та операційних втручань блок. Операційні зали також забезпечені хірургічними та анестезіологічними консолями із системою лікувального газопостачання.
Для пацієнтів після ангіографічних операцій передбачили дві палати інтенсивної терапії, якими опікуватиметься окремий анестезіолог. Поруч буде цілодобовий медсестринський пункт.

Звісно, працюватиме і діагностична апаратура. Це і комп’ютерний томограф, який діє у ТМО вже декілька років і обстеження на якому проводяться і зараз, й ангіограф, і рентгенапарати. Щодо останніх, то один з рентгенкабінетів облаштували одразу біля приміщення травмпункту, тож, отримавши знімок, пацієнт одразу потрапляє до травматолога, а від нього може пройти у суміжну гіпсувальну кімнату. Також відділення матиме свою ургентну лабораторію, де проводитимуть увесь спектр аналізів, необхідних для встановлення діагнозу. Усе максимально близько і зручно, аби пацієнту не доводилося довго блукати коридорами, щоб отримати ту чи іншу допомогу.

Тетяна Ващук розповіла, що в ході реконструкції поміркували і про питання безпеки. Оскільки медзаклад працює цілодобово, то ситуації можуть виникати різні. Тож передбачили пункт охорони, куди на монітори будуть виведені зображення із камер відеоспостереження і який забезпечуватиме безпеку як медичних працівників, так і пацієнтів.

Певні зміни торкнуться й інфраструктури, що не належить до медичної. Скажімо, кафетерій, який досі діяв на першому поверсі ТМО, перенесуть у підвальне приміщення. Також, відповідно до міністерських розпоряджень, на території медзакладу не повинно бути жодних комерційних аптек. Необхідними медикаментами, відповідно до підписаних з НСЗУ пакетів договорів, лікарня має забезпечувати безплатно.

«У МОЗі говорять про створення муніципальних аптек, які б могли працювати на територіях медзакладів, та поки що це лише на перспективу», – пояснює Тетяна Ващук.

Реконструкція відділення екстреної медичної допомого була однією з умов надання Володимирському ТМО статусу кластерної лікарні. І, схоже на те, що її виконають до кінця року, адже ремонт на стадії завершення: капітальні роботи зроблено, лишилося домонтувати дрібне внутрішнє облаштування, на кшталт розеток, встановити обладнання, меблі тощо. Очікується, що з 2024 року відділення ЕМД запрацює на повну силу.

А тим часом життя кипить і в інших відділеннях ТМО, розповіла Тетяна Ващук, адже володимирські медики надають кваліфіковану допомогу не лише місцевим жителям, а й військовим, постійно вдосконалюючи свій професійний рівень й успішно приймаючи нові виклики. Так, зокрема, у стінах медзакладу успішно роблять протезування суглобів, зокрема, планують провести дуже складну операцію із заміни плечового суглоба, які виконують далеко не в усіх обласних центрах України.

Головне ж – із позитивними змінами лікарняного простору має змінитися і рівень комфорту та доступність послуг для пацієнтів, а також середовище для роботи медиків. Тож і мешканці громади, і колектив ТМО очікують на відкриття відділення ЕМД, яке, вочевидь, відбудеться уже незабаром.

Віталіна МАКАРИК

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up