Новини

Яким був 2024 рік для Володимир-Волинської громади

   2024 рік, на жаль, став іще одним роком під знаком війни, сповненим викликів, важких втрат та непростих рішень. Утім, незважаючи на складні обставини воєнного часу, Володимир-Волинська громада продовжувала підтримувати Збройні сили України, допомагати внутрішньо переміщеним особам, розвивати інфраструктуру, освіту, культуру та спорт. У цій статті ми підсумуємо головні здобутки та ключові моменти року, що минає.

Підтримка ЗСУ та обороноздатності

З початку повномасштабного вторгнення з бюджету громади виділяються значні кошти на підтримку сил безпеки та оборони адже розуміємо: кожен внесок у зміцнення Збройних сил України – це внесок у перемогу.

У  2022 році на підтримку захисників з місцевого бюджету спрямовано 66 мільйонів гривень, у 2023 році ця сума сягнула 302,4 мільйона  гривень, а у 2024-му, незважаючи на відсутність «військового» ПДФО, з місцевої казни вдалося виділити 198,7 мільйона гривень.

За запитами військових частин міськвиконком провів закупівлі для 11-ти військових з’єднань на загальну суму 35,7 мільйона гривень. За ці кошти придбано: 191 квадрокоптер різних модифікацій (20,6 млн грн), 46 засобів РЕБ (7,6 млн грн), штабелер для навантажування (328,4 тисячі грн), 24 шини для вантажних автомобілів (395,4 тис. грн), 576 засобів зв’язку та спостереження, а також комплектуючі до них (понад 6,8 млн грн).

  Окрім наданої підтримки коштом місцевого бюджету, громада допомагала захисникам і завдяки волонтерству. Так, упродовж року працівники виконавчих органів Володимирської міської ради, комунальних підприємств, закладів освіти, культури та спорту неодноразово передавали свій одноденний заробіток на потреби ЗСУ. До цих донатів долучались і кошти, зібрані на благодійних заходах. Таким чином придбано необхідне обладнання для захисників, які виконують бойове завдання із захисту держави.
Також за кошти бюджету громади протягом року у Володимирі проводилося навчання з підготовки населення до національного спротиву, де кожен охочий міг отримати необхідні у теперішній час знання з надання першої домедичної допомоги, а також поводження зі зброєю.

Бюджет

План власних доходів загального фонду за січень-листопад 2024 року виконано на 101,3 відсотка, при плані 286 мільйонів 662,3 тисячі гривень до бюджету надійшло 290 мільйонів 276,6 тисячі, понад план отримано 3 мільйони 614,3 тисяч гривень.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року власні доходи  загального фонду без урахування «військового» ПДФО зросли на 30,4 відсотка, або на 67 мільйонів 710,6 тисячі гривень.

За рахунок отриманих власних надходжень до бюджету громади і трансфертів з державного та інших місцевих бюджетів у січні-листопаді 2024 року із загального фонду проведено видатки в обсязі 444 мільйони 879,2 тисячі гривень, або 86,9 % до запланованого на цей період.

Упродовж 11 місяців цього року найбільше касових видатків здійснено на галузь освіти – майже 230 мільйонів гривень, на житлово-комунальне господарство – 53,3 мільйона, на соціальний захист – 38,5 мільйона, на міжбюджетні трансферти – 36,4 мільйона, на охорону здоров’я – 15,6 мільйона  на культуру і мистецтво – 9,8 мільйона, фізичну культуру і спорт – 14,6 мільйона гривень.

Сприяння розвитку середнього та малого бізнесу

Цього року у громаді розробили та затвердили «Програму підтримки підприємництва на 2025-2027 роки», яка створена для того, щоб підприємці отримали більше можливостей для розвитку – від  консультацій та навчання до фінансової підтримки.

Підписано меморандум з ФОПами-надавачами послуг користування електросамокатами, який допоміг унормувати місця їх розташування в місті та правила користування цим транспортним засобом.

Розроблено порядок  тимчасового користування окремими елементами благоустрою для здійснення підприємницької діяльності, який дасть можливість врегулювати порядок здійснення сезонної торгівлі в громаді.

Фонд підтримки підприємництва «Бізнес-Центр» активно працює з підприємцями через організацію освітніх заходів, надання консультацій, допомоги в участі у грантових програмах та з веденням бухгалтерських і кадрових питань. Завдяки діяльності ФПП місцеві підприємці мають змогу отримати доступ до важливої інформації, долучитися до акцій, конкурсів та програм, які допомагають розвивати бізнес, залучати нових клієнтів та створювати сприятливий підприємницький клімат у Володимирі.

Житлово-комунальне господарство

Упродовж року сфера житлово-комунального господарства Володимир-Волинської громади залишалася однією з ключових, адже саме вона забезпечує комфорт і якість повсякденного життя мешканців. Попри виклики воєнного часу, вдалося зберегти стабільність у роботі комунальних підприємств, реалізувати низку важливих інфраструктурних проєктів та підготувати громаду до опалювального сезону.

Завершено ремонт трьох прибудинкових територій-  на Ковельській, 73, Староостровецькій, 2-6, Луцькій, 101. Проведено ремонт проїзду між будинками 2-12 на вул. Академіка Глушкова з облаштуванням додаткових паркомісць.

Ямковий ремонт проводився за потреби. За звітний період такі роботи виконано на понад 1500 м кв. покриття. Влаштовано щебеневе покриття на вул. Сонячній в с. Ласків, частині вул. Наталії Ужвій, проїзд між вул. Соломії Крушельницької та Ніла Хасевича. Загалом підсипано та прогрейдеровано майже 50 вулиць громади.

Цього року здійснені роботи з розширення площі Федорівського кладовища, де облаштували відеоспостереження та доріжку до Алеї Героїв. Загалом укладено 2200 м кв. бруківки на пішохідних доріжках міста.

Встановлено дві нові зупинки громадського транспорту та одну капітально відремонтовано. Облаштовано шість сучасних майданчиків для збору ТПВ.

У місцях розташування пішохідних переходів для зручності користування маломобільних груп населення та мам з дитячими візочками здійснено пониження тротуарів – на вул. Данила Галицького, Луцькій та Драгоманова.

Поряд з тим, комфортність проживання забезпечується стабільною і безаварійною роботою підприємств тепло- і водопостачання. В сучасних умовах досягти цього досить складно, тому місцева влада не залишається осторонь, а постійно передбачає видатки для проведення робіт із заміни мереж, реконструкції котелень, станцій підйому води тощо.

Цьогоріч силами КП «Володимиртепло» проведені  заміну 220 погонних метрів зношених трубопроводів теплових мереж котелень на сучасні енергозберігаючі попередньо ізольовані труби, зокрема на вул. Луцькій, 168-К та вул. Старицького,12-К.

Для забезпечення стабільної роботи котелень при аварійних та планових  вимкненнях світла встановлені прилади для автоматичного ввімкнення резервного живлення генераторів на чотирьох котельнях підприємства та на центральному тепловому пункті №1 (для забезпечення безперебійної роботи підвищувальних насосів холодного водопостачання). Ц грудні буде встановлено АВР ще на чотирьох котельнях.

На котельнях, що на вул. Луцькій,168-К та Сагайдачного,7-К за кошти місцевого  бюджету завершено капітальні ремонти із заміною чотирьох газових котлів на  твердопаливні. Завершено реконструкцію тепломереж котельні на вул. Шевченка, 8-К  – Ковельській,12-К.

Нещодавно підприємство  безоплатно отримало когенераційну установку потужністю 200 кВт від міжнародної організації USAID, що дасть змогу виробляти електроенергію з газу для двох найбільших котелень міста, забезпечуючи теплопостачання навіть  в умовах повного блекауту.

У 2024 році побудовано та замінено силами КП «Володимирводоканал» 6884 м водопровідних мереж, в т.ч. на вулиці Нова у селі Заріччя, вул. Шахтарській в с. Дігтів, а також на вулицях Володимира Андрощука, Братковського, Українській та Степана Фуги у Володимирі. Влаштовано зливову мережу на вул. Лесі Паєвської протяжністю 150 м для мінімізації підтоплень вулиць Львівської та Кожедуба. Значна робота проведена з гідродинамічного очищення ливневих мереж вулиць Ковельської, Сагайдачного, Шахтарської, Річинського.

У житловому  фонді міста  КП «УЖК», ОСББ та ЖБК міста   здійснюють ряд заходів щодо утеплення, заміни внутрішньобудинкових мереж, капітального ремонту ліфтів, ремонту прибудинкових територій, дахів та інших енергоефективних заходів в межах співфінансування з місцевим бюджетом.

За умовами програми співфінансування 90/10 проведений капітальний ремонт чотирьох ліфтів у будинку на Ковельській,140. Згідно з графіком черговості, проведено поточний ремонт в 44-х під’їздах багатоквартирних будинків, які перебувають в управлінні КП «УЖК». Працівники цього комунального підприємства  протягом  року  провели ремонти та обслуговування 44-х дитячих та спортивних майданчиків. Окрім цього, встановили елементи майданчиків, що закуплені у 2023 році.

У Володимирі продовжує діяти цільова програма «Тепла оселя», у межах якої здійснюється  відшкодування з місцевого бюджету відсотків за кредитами, залученими ОСББ, які є учасниками програми «ЕНЕРГОДІМ». На виконання цієї програми у 2024 році профінансовано  1,9 мільйона грн.

Соціальний захист та ветеранська політика

Під посиленою увагою були питання соціального захисту та ветеранської політики. Громада активно підтримує тих, хто цього потребує найбільше: ветеранів, військових, внутрішньо переміщених осіб, людей похилого віку та малозабезпечених громадян.

Цьогоріч вдалося запровадити нові програми підтримки, забезпечивши матеріальну допомогу тим, хто опинився у скрутному становищі, та створити комфортні умови для соціального супроводу ветеранів і їхніх родин.

Відтак значну частину видатків управління соціальної та ветеранської політики займають кошти на допомоги та відшкодування сім’ям загиблих (померлих), зниклих безвісти військовослужбовців, а це матеріальна допомога сім’ям загиблих військовослужбовців (по 50 тисяч грн); щомісячні виплати дітям загиблих військовослужбовців у розмірі прожиткового мінімуму на дитину; щомісячна грошова допомога для часткового покриття витрат на комунальні послуги; допомога сім’ям загиблих на  розв’ язання невідкладних  матеріально-побутових проблем; одноразова допомога членам сімей на встановлення пам’ятників.

   Також проводиться відшкодування послуг з організації та проведення поховання загиблих (померлих) військовослужбовців. На жаль, протягом року громада оплакала іще кілька десятків захисників, які поповнили легіон Небесного війська. Аби розмістити усі портрети, пам’ятну дошку з портретами, що на площі Героїв, довелося розширювати…

Міський голова Ігор Пальонка регулярно проводить зустрічі з членами сімей полеглих воїнів, аби із перших вуст почути, що їх турбує, та допомогти у розв’язанні проблем.

Проводяться виплати одноразових грошових допомог жителям міста, які потрапили в скрутне матеріальне становище. Протягом 2024 року таку допомогу надано 2012 громадянам на суму 5,6 мільйона грн.

Як і в попередньому році, з бюджету громади виділялись кошти на закупівлю продуктових наборів отримувачам соціальних послуг терцентру. Ця допомога надавалася щоквартально, видано 3624 набори 1153 особам.

У холодну пору року у Володимирі надається соціальна послуга з безоплатного гарячого харчування. Робота благодійної їдальні цьогоріч здійснюється  на вулиці Поштова, 1.

   У громаді активно почали впроваджувати ветеранську політику – налагодили співпрацю з ГО «ВетеранХаб», якій виділили приміщення та допомогли його облаштувати, запровадили «Єдине вікно» у ЦНАПі, створили міжфракційну депутатську групу, котра займатиметься розглядом питань ветеранів. Приступили до роботи радник міського голови з питань ветеранської політики, а також фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, який надає консультації та необхідну допомогу цій категорії населення.

У червні 2024 року у громаді створено Центр життєстійкості, який покликаний надавати мешканцям підтримку у сфері ментального здоров’я. За пів року діяльності фахівці центру отримали таку підтримку близько 3000 осіб.

Охорона здоров’я

Значний акцент, як і у попередніх роках, зроблено на розвитку медицини. З бюджету громади для КП «Володимирське ТМО» у 2024 році виділено 135,6 мільйона грн. Завершилася реконструкція приймального відділення, де уже запрацював сучасний ангіограф.

  Проведено також капітальний ремонт відділення анестезіології та інтенсивної терапії з операційним блоком, педіатричного та клініко-діагностичної лабораторії.

Для військовослужбовців, які проходять лікування в стаціонарних відділеннях закладу, спрямовано 2,2 мільйона гривень на поліпшене харчування та 0,8  мільйона  – на медикаменти та вироби медичного призначення, зокрема пластини та суглоби для проведення травматологічних операцій.

   Розпочато реконструкцію корпусу № 1 колишнього інфекційного відділення для створення реабілітаційного центру для військовослужбовців. Коштами громади вже оплачено другу частину вартості виготовлення ПКД та сплачено аванс підряднику для початку робіт в загальній сумі 29,4 мільйона грн.

Завдяки перемозі лікарні у конкурсі проєктів транскордонного співробітництва реабілітаційний центр отримав на придбання обладнання понад 50 мільйонів гривень.

У результаті домовленості із Волинською обласною радою у комунальну власність громади передали приміщення станції переливання крові. У цій будівлі згодом буде розміщено МРТ, а також психоневрологічне, паліативне та реабілітаційне відділення.

На суму 568,1 тисячі гривень упродовж року здійснено комунальним підприємством «Володимирська стоматполіклініка» зубопротезування пільгових  категорій населення. А у листопаді стоматполіклініка уклала договір з НСЗУ  з пакету послуг, що передбачає надання планової стоматологічної допомоги окремим категоріям осіб, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України.

Для потреб КП «Володимирський ЦПМД» з бюджету  громади виділено 2 мільйони 76,5  тисячі грн. Для забезпечення безплатними медикаментами пільгової категорії населення з доходів КП «Володимирський ЦПМД» відшкодовано аптекам 240,6 тисячі грн.

Освіта

Володимир-Волинська громада одна з перших в Україні, як учасниця пілотного проєкту освітньої реформи, створила академічний профільний ліцей на базі ліцею ім. О. Цинкаловського. Тож, з 1 вересня, усі десятикласники громади навчаються у цьому закладі освіти за обраним профілем.

У профільному ліцеї відбулося суттєве покращення освітнього середовища стосовно  оснащення кабінетів та благоустрою території.

   У ліцеї №5 ім. А. Кореневського завершили капітальний ремонт стадіону, що є важливим об’єктом, як для закладу освіти, так і усього району колишнього цукрового заводу, де досі не було належної спортивної інфраструктури.

Завдяки перемозі у всеукраїнському конкурсі «Назад у майбутнє» ліцей №5 отримав обладнання для STEM-лабораторії та 3D лабораторії, ремонт кабінетів яких здійснено за кошти місцевого бюджету. У рамках програми EGAP у закладі освіти встановлено дахову сонячну гібридну електростанцію.

Для ліцею №3 за кошти бюджету громади придбано інтерактивні панелі у кабінети природничого циклу на суму більше 367 тисяч грн, а також автоматичний шлагбаум вартістю 38 тисяч 670 грн.

Кільком закладам загальної середньої освіти завдяки перемозі учнів у шкільному бюджеті участі вдалося реалізувати цікаві проєкти. Зокрема, у ліцеї №5 обладнано простір неформального навчання “Планетарій”, де учні можуть вивчати астрономію.

Ліцей №1 втілив у життя проєкт «Екранна магія: шкільне життя 6D», що передбачає створення повноцінного медіацентру. Встановлені у приміщенні ліцею шість телеекранів нині використовуються для оголошення та трансляції інформації про шкільні заходи, події та акції.

З листопада 1725 учнів початкових класів гімназій та ліцеїв громади почали отримувати поліпшене безоплатне харчування, оскільки тепер воно становить уже 40 гривень на день. Для забезпечення гарячих обідів громада отримала субвенцію з держбюджету у 3,4 мільйона гривень. Щоправда, цієї суми недостатньо, адже це 70% від необхідного обсягу фінансування до кінця року, тож решту коштів виділили з місцевого бюджету. Окрім цього, повноцінними гарячими обідами забезпечуються і діти пільгових категорій.

У грудні 2024 року у міжшкільному ресурсному центрі введено курси за вибором та факультативи в межах створення центру національно-патріотичного виховання у Володимир-Волинській громаді. На базі МРЦ створено та обладнано кабінет «Основи ремонту електротехніки».

Розвиток культури та мистецтва

Навіть у непростих умовах війни громада продовжує берегти культурні традиції, розвивати мистецькі ініціативи та підтримувати місцевих митців. Завдяки спільним зусиллям працівників закладів культури та виконавчих органів міської ради вдалося реалізувати чимало проєктів.

На 1 грудня 2024 року найбільше коштів у сфері культури  використано на проведення реставрації фасаду історичного музею ім. Омеляна Дверницького, що є пам’яткою архітектури місцевого значення (408 тисяч 697 грн).

Поточні ремонтні роботи упродовж року проводились також у публічній бібліотеці, дитячій музичній школі та Центрі культурних послуг. За рахунок коштів спецфонду зміцнено матеріально-технічну базу дитячої художньої школи ім. М. Рокицького, для якої придбано меблі та оргтехніку на суму понад 105 тисяч грн. Обладнання та костюми придбано і для ЦКП.

Значний обсяг роботи проведено у сфері охорони та збереження культурних пам’яток. З початку року здійснено моніторинг об’єктів культурної спадщини національного та місцевого значення, виготовлено облікову документацію на 9 пам’яток загальною вартістю 335 тисяч грн.

Упродовж року працівниками сфери культури організовано та проведено кілька десятків концертів, вистав, презентацій, виставок, мистецьких акцій та благодійних заходів. Творчі люди громади долучались, як до збору коштів для військових, так і до інших волонтерських активностей. Зокрема, учасники майстерні «П’ятниця», що діє у бібліотеці-філії №2, зв’язали 1151 пару шкарпеток та 19  адаптивних шкарпеток для поранених військових, які перебувають в госпіталях.

Досвід залучення молоді з-поміж ВПО до волонтерської роботи Центру культурних послуг увійшов до збірника «Кращі історії незламності та співдії в громадах під час війни». Також завдяки активній участі молоді, розвитку громадських просторів і залученню громадян до відновлення України  Володимир-Волинська міська громада стала переможцем другого загальнонаціонального конкурсу з відкритого врядування у номінації «Залучення молоді».

Спортивна галузь громади

У громаді створено умови для занять фізичною культурою та спортом, проведення змагань різних рівнів та серед різних вікових груп спортсменів, створено можливості для занять фізкультурою для осіб з інвалідністю та ветеранів ЗСУ.

Виконано капітальний ремонт міського стадіону «Олімп», де облаштовано бігові доріжки з сучасним покриттям, футбольним полем з синтетичним покриттям, баскетбольним та  майданчиком з тренажерним обладнанням.

До кінця року буде завершено капітальний ремонт плавального басейну міського центру «Спорт для всіх». Окрім занять плаванням, тут можна буде проходити процедуру з реабілітації водним масажем. Цьогоріч на цей об’єкт з місцевого бюджету виділено 15,9 мільйона грн.

З метою забезпечення безпечних умов для занять спортом проведено ремонт укриття спорткомплексу, де також створені  відповідні умови, тут будуть зали для занять боротьбою, карате та тренажерний. Загалом  виконано робіт майже на 3,8 мільйона грн.

Створення у громаді  сучасного  комплексу спортивно-оздоровчих споруд надало можливість покращувати професіоналізм та майстерність тренерам та вихованцям дитячо-юнацьких спортивних шкіл та клубів, а також займатись фізкультурою та спортом та проходити реабілітацію особам з інвалідністю.

Участь у проєктах

   У рамках співпраці з проєктом USAID «Говерла» у 2024 році громада отримала навісне обладнання на суму 0,62 мільйона грн для одержаного у 2023 році екскаватора-навантажувача.

Завдяки цьому ж проєкту відкрито оновлений тренажерний зал у Володимирському ЦФЗН «Спорт для всіх», де можуть займатися усі охочі, зокрема і особи з інвалідністю, адже у закладі є фахівці з реабілітації. Отримано тренажери та інвентар на суму 1,38 мільйона грн.

Також отримано пересувну освітлювальну вежу з генератором на причепі вартістю 0,6 мільйона грн, яка буде використовуватись для освітлення місць проведення аварійно-рятувальних робіт та ліквідації наслідків стихійних лих.

Таким чином, у 2024 році отримано від “ГОВЕРЛИ” та передано у користування обладнання на суму 2,6 мільйона грн.

Успішне написання грантової заявки для ГО «ВетеранХаб» дало змогу запровадити ряд послуг ветеранам та членам їх сімей на базі організації.

Розроблено Соціальний паспорт громади в межах проєкту «Аналіз доступності, чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг у пілотних громадах проєкту USAID «ГОВЕРЛА», який опубліковано у розділі «Місто» на сайті міської ради.

Міжнародна діяльність

Протягом року Володимир відвідали 17 делегацій від закордонних міст. В основному партнери приїжджали з метою передачі гуманітарної допомоги. Найактивнішими були Цвікау, Кентшинський повіт та місто Кентшин, від яких отримали генератори різної потужності, зарядні станції, оргтехніку, продукти харчування тривалого зберігання, бензопили, мотокоси та інші речі для військових, ВПО, лікарні та ін. установ та населення громади. Два автомобілі для військових формувань отримала громада від міста Монхайм-ам-Рейн (Німеччина).

На запрошення партнерів протягом липня-серпня 2024 року 67 дітей нашої громади пільгових категорій (діти, в яких один з батьків загинув, поранений або чинний військовослужбовець) відпочили в містах Расейняй, Ленчиця та Цвікау.

Наприкінці року у співпраці з німецькими партнерами отримали фінансову підтримку за програмою «Фонд малих проектів з політики розвитку територіальних громад» на реалізацію двох грантових проєктів за фінансування уряду Федеративної Республіки Німеччини. Відтак у співпраці з містом Монгайм-ам-Райн планується закупівля асенізаційного авто для КП «Полігон», що має відбутися до кінця року. Вартість проєкту 55  тисяч 640 євро, 90 % з яких грантові кошти і 10%  – внесок міста Монгайм-ам-Рейн.

Також у співпраці з містом-партнером Цвікау планується закупівля двох дизельних генераторів потужністю 120 кВт для «Володимиртепло». Їх доставка очікується до кінця року. Загальний бюджет проекту 43 тисячі 340 євро, з них 4334 євро – співфінансування з місцевого бюджету громади.

У 2024 році за сприяння міста Цвікау громада отримала допомогу у вигляді автомобіля Volkswagen Crafter для перевезення маломобільних категорій населення, який придбаний за фінансової підтримки GIZ Ukraine.

Також у цьому році Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» фінансуватиме виготовлення ПКД на відновлення костелу Іоакима та Анни. Розмір фінансової підтримки  на це становить 125 тисяч 150 злотих. Наступним етапом у 2025 році заплановано подавати заявку на реставрацію даху костелу.

Підготовлено відділом зв’язків з громадськістю та ЗМІ виконавчого комітету Володимирської міської ради

Коментарі
Теги: звітність, підсумки року, підтримка, район місто
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up