Маленькі художниці Віка та Уляна обожнюють яскраві кольори! Якщо друга віддає перевагу фіолетовому, то перша найдужче любить рожевий – такий, як на емблемі арт-студії «Фіглі-Міглі», де дівчатка вчаться живопису. Її засновниці – викладачки педколеджу ім. А.Ю. Кримського, художниця Тетяна Токарева-Асмолкова і фотографиня-дизайнерка Ольга Гудим, не лише проводять творчі заняття для дітей, а й влаштовують тематичні творчі дні народження, планують різноманітні майстер-класи і сеанси арт-терапії.

Студія «Фіглі-Міглі» працює менше місяця, але весело, гамірно і творчо. Дітлахи втілюють на папері свої яскраві фантазії, змальовують натюрморти і малюють рідний Володимир – місто, яке цієї неділі святкує свій День Народження.

- реклама -

Молоді, яскраві, творчі й успішні Тетяна Токарева-Асмолкова та Ольга Гудим своє арт-об’єднання «Фіглі-Міглі» презентували на спільній виставці фотографії та живопису восени минулого року. А в перший день липня відкрили арт-студію, де працюють з дітьми у різних напрямках.

Найпопулярнішими у студії є заняття з живопису. Разом з наставницями діти вивчають різницю між акварельним живописом і гуашевим, тонкощі роботи з ними. Опановують нові техніки – поступово, щоб відчути і зрозуміти відмінності. А ще дітлахи, які звикли малювати на звичайних альбомних листках А4, стають за мольберт із аркушем великого, А4 формату. «Їм це і цікаво, і незвично, – розповідає Тетяна. – Вчимо їх композиційно правильно розташовувати зображення. І поступово переходимо від малювання дитячих фантазій до відтворювання реальних об’єктів».

Ольга і Тетяна працюють індивідуально з кожною дитиною, відповідно до запиту. Дівчатка охочіші до живопису, бо люблять яскраві кольори. Є серед  тих, хто відвідує «Фіглі-Міглі», хлопчик, який прагне розвиватися суто у графіці. З ним пропрацьовують рисунок та різні техніки. У планах і майстер-класи з фотографії. Дітям на заняттях не лише розповідають і демонструють мистецькі тонкощі, а й прививають звичку правально організовувати свій робочий простір.

– Є у нас учні, які займаються уже регулярно, тому можемо потрохи планувати заняття у групах. А скласти повноцінний курс поки що не маємо змоги, бо для цього потрібне приміщення з кількома аудиторіями. Але міркуємо над тим, які втілити ці плани у життя, – ділиться Тетяна.

У студії «Фіглі-Міглі» не лише навчають дітей, а й  організовують тематичні мистецькі дні народження. Це – цікава розвивальна альтернатива аніматорам, які стрибають і танцюють. У студії або на виїзді Ольга і Тетяна проводять святкове заняття, у ході якого дають трішки знань з історії живопису, композиції та техніки, а іменинники та гості мають нагоду створити власні маленькі шедеври. «Помітно, що дітей такі заняття дуже заряджають, додають гарного настрою та креативу», – зауважує Тетяна.

Крім того, до студії «Фіглі-Міглі» можна звернутися і за послугами з дизайну. Це і розробка друкованої продукції, афіш, буклетів, реклами, логотипу і фірмового стилю, верстка журналів і газет тощо. Незабаром засновниці студії планують проводити майстер-класи з дизайну та фотографії, сеанси з арт-терапії для дорослих.

«У педколеджі ми працюємо зі студентами, фактично дорослими, сформованими особистостями, – каже Таня. –  Це дуже цікаво, додає натхнення, допомагає в генерації нових ідей. Разом з ними ми й самі постійно розвиваємося і навчаємось. А тут, у студії «Фіглі-Міглі», маємо можливість поділитися цими знаннями, емоціями, натхненням з дітьми. І це додає особливого задоволення у нашій роботі».

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

девятнадцять + одинадцять =