Новини

Євросоюз остаточно затвердив «План України»

Лайфстайл, Новини
67 переглядів

Рада Європейського союзу у вівторок, 14 травня, остаточно затвердила так званий “План України” в межах 50-мільярдної програми Ukraine Facility. Це означає, що транші фінансової допомоги переходять на регулярну щоквартальну основу і посилять  фінансову стійкість в умовах повномасштабної війни з росією. Про це повідомила пресслужба Ради ЄС та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Перші два транші загальним обсягом шість мільярдів  євро Україна отримала у березні-квітні в межах так званого перехідного фінансування. У “Плані України” викладені наміри Кабміну щодо відновлення, реконструкції та модернізації країни, а також реформи, які планується здійснити в рамках процесу вступу в Євросоюз протягом наступних чотирьох років.

Україна отримуватиме виплати від ЄС за умови виконання якісних і кількісних кроків, передбачених планом. Це рішення дозволить Єврокомісії перерахувати Україні ще до 1,89 мільярда євро попереднього фінансування, поки не розпочнуться регулярні виплати, пов’язані з впровадженням реформ та інвестиційних показників “Плану”.

За попереднім розрахунком, Україна має отримати (за роками): 2024-й – 16 мільярдів євро; 2025-й – 12,5 мільярда;  2026-й – 7,25 мільярда; 2027-й – 1,2 мільярда;  січень 2028-го – 1,32 мільярда євро (за виконання індикаторів четвертого кварталу 2027 року).

“Зроблено важливий крок для надання такої необхідної регулярної та передбачуваної фінансової підтримки для відновлення, реконструкції та модернізації України протягом наступних чотирьох років. ЄС ще раз підтвердив відданість стабільності та розвитку України”, – сказав із цього приводу Вінсент ван Петегем, міністр фінансів Бельгії та президент Ради ЄС.

Коментарі
Теги: Європа, транші
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up