На головну Новини Юрист на державній службі

Юрист на державній службі

326

   Професія юриста вимагає від особистості об’єктивності, володіння почуттям справедливості та співчуття, особистої бездоганності.

Службова діяльність юриста носить державний характер. Вона пов’язана з питаннями дотримання державної дисципліни, забезпечення законності, зміцнення правопорядку. Багато юристів займають посади в державному апараті, перебувають на державній службі і наділені владними повноваженнями.  

- реклама -

Їхня робота характеризується високими вимогами до точної відповідності прийнятих ними рішень чинному законодавству. Вони зобов’язані активно проводити в життя політику держави, відповідально ставиться до дорученої справи, бути готовими до захисту прав, свобод і законних інтересів особистості, інтересів суспільства і держави від протиправних посягання.

Юристи тісно співпрацюють з політиками, які можуть належати до різних гілок влади: виконавчої (наприклад, президент, мер), судової (наприклад, посади мирового судді чи окружного прокурора у США), але більшість політиків належить до законодавчої гілки влади (члени парламентів, міських рад). У таких спосіб юристи можуть здійснювати роз’яснювальну діяльність із громадянами щодо тлумачення норм деяких законів, подолання законодавчих прогалин та колізій, забезпечувати у різний правовий спосіб забезпечення дотримання прав людей, громадян, осіб та дітей.

Алла ВОЙТЮК,

Володимир-Волинський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

два + пять =