Десятий ювілейний фестиваль традиційної національної культури «Український коровай-сузір’я» порадував володимирчан та гостей міста неперевершеними короваями, виготовленими вже знаними й молодими коровайницями з Володимир-Волинського та сусідніх районів. Усі кілька десятків весільних хлібів були настільки гарними, вишуканими й оригінальними, що почесними грамотами районної ради та райдержадміністрації й грошовими преміями відзначили і вшанували на фестивальній сцені кожну майстриню, не визначаючи першості.
Цікавою була фотовиставка, вабила око галерея вишитих рушників із назвами усіх сіл Володимирщини, виставка хенд-мейду. Малечу тішили дитячі розваги, а дорослих від полудня – фольклорні дійства. На фестивальну сцену по черзі виходили фольклорні гурти з різних куточків Волині, у тім числі й Володимирщини, донецької Волновахи, львівські юні танцюристи із «Полуничок», вокальні групи й солісти із сусідньої Польщі. Дзвінкі пісні, змінювалися запальними танками, захоплюючими театралізованими етнографічними композиціями.
У прикрашених вишивками етнонаметах жіночки у національному вбранні пригощали українськими домашніми стравами, різноманітними наливками. Оскільки плата за частування була символічною, кількість охочих спробувати смаколики та поспівати з дзвінкоголосими господинями не зменшувалася протягом усього дня. У газдинь з Галинівки привертали увагу рушники, вишиті на початку 20-го століття. Однак старішими він них виявились ікони, привезені, за словами однієї з жінок, із Грубешова майже сто років тому.
У хобултівському наметі щиро запрошували господині «З обійстя Одарки». Саме ці веселі щебетухи перемогли у районному шоу «Битва талантів». А по-сусідству жінки влаштували перепій нареченим із Суходіл, котрі завітали на весільну фотосесію у «Слов’янський».
Поки зі сцени лунала музика, неподалік відбувались «Козацькі забави», де чоловіки метали колоди, перекидали колеса, піднімали гирі, демонструючи козацьку міць. Вікові категорії учасників змагань були різними, перемогу у метанні колоди здобув наймолодший – Олександр Томчук, кинувши її на шість метрів 47 сантиметрів. Друге дісталось Віталію Калиновському – 5,93, третє – Віктору Адамчуку, котрий переміг і у підніманні гирі, яку підніс над собою аж 53 рази. А от його вищеназвані суперники посіли місця вже у зворотному порядку. Загалом, забави тривали кілька годин, зібравши чимало вболівальників, котрі підбадьорювали володимирських козаків веселими вигуками та аплодисментами.
На виставці-конкурсі снопів найоригінальнішими виявилися виготовлені у формі тризуба. Тож і нагорода у цій номінації дісталась саме їх авторкам, працівникам закладів культури села Суходоли, а також Валентині Балецькій з села Дубове Ковельського району та Марії Поліщук із Рожищ. А перше місце вибороли працівники та колективи будинків культури з Красностава, друге – зі Свійчева, третє – з Льотничого. Грамотою десятого ювілейного фестивалю традиційної національної культури «Український коровай-сузір’я» за майстерність виконання нагороджені Валентина Якимович з Ківерців та колектив Бубнівського будинку культури.
Порадувала земляків своїм ніжним срібним голосом фіналістка «Голосу країни» Катерина Рибак. Завершував концертну програму гурт «Made in Ukraina» (на знімку вгорі), який став родзинкою вечора. Колектив відомий в Україні запальними хітами у стилі фоль-денс, та найбільш до вподоби глядачам припав кліп, знятий на пісню «Смуглянка», аранжування та переклад якої зробила одна з учасниць колективу, і водночас автор кількох творів, – Ольга Павелець. Саме цей музичний твір підірвав Інтернет, зібравши три мільйони переглядів. Як розповіла фронт-вумен та солістка заслужена артистка України Тетяна Дегтярьова, гурт створений 17 років тому. За цей час випущено понад десять музичних альбомів. Із гастролями об’їздили майже всю Україну, у тім числі і буремний Схід, де дали чимало концертів для воїнів АТО. Репертуар колективу складається з українських народних пісень, та віднедавна у ньому з’явились і авторські, які вже набирають популярності.
Сприяла гарному святу й сонячна погода, тому і на площі Героїв, де зранку торгували сільськогосподарською продукцією, продавці й покупці ще довго не розходилися.
Жанна БІЛОЦЬКА, Ірина НАДЮКОВА.