Запрацював Дорожній фонд. Вперше автодорожня галузь отримає гарантоване державою фінансування. Укравтодор буде відповідати лише за 50 тисяч кілометрів доріг, решта 120 тисяч передаються на баланс областей з гарантованим фінансування держави з Дорожнього фонду в обсязі 35 відсотків від його надходжень.
Діє біометричний режим на кордоні. Громадяни 71 країни, насамперед Росії, зобов’язані здавати відбитки пальців при в’їзді до нашої держави та повідомляти про мету подорожі. На пунктах пропуску у зоні АТО такої перевірки не буде. Росіян, які їдуть до України через непідконтрольні території, просто не пускатимуть.
Підвищуються мінімальні зарплата і посадовий оклад. Перша становитиме у місячному розмірі – 3723; у погодинному – 22,41 гривні. Мінімальний посадовий оклад – тарифна ставка – встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум для працездатних осіб, який становитиме 1700, з 1 липня – 1777, з 1 грудня – 1853 гривень.
Мінімальна пенсія становитиме з 1 січня – 1373; з 1 липня – 1435;
з 1 грудня – 1497 гривні. Вступають у силу певні норми пенсійної реформи, зокрема, збільшення страхового стажу. На пенсію за віком в 60 років можна буде виходити тим, хто має його 25 років. В 65 років – тим, хто на 1 січня 2019 року матиме 15 років, у 63 роки – тим, хто матиме від 15 років, але не матимуть 25 років цього стажу.
Зарплата вчителів має зрости на 25 відсотків. Це закладено у зведений бюджет освіти на 2018 рік.
Посадові оклади військовослужбовців залежатимуть від прожиткового мінімуму і збільшаться у 4,5 раза. Зростуть і виплати військовим пенсіонерам через перерахування пенсій, очікується, що у середньому на 1,5 тисячі гривень.
Поетапно запроваджуватиметься медична реформа. Закон “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” Президент підписав 28 грудня. Гроші з бюджету спрямовуватимутьсь на оплату конкретних послуг та лікарських засобів, наданих пацієнтам. Новий механізм фінансування буде впроваджено поступово, на первинному рівні – з 2018 року, на інших рівнях – до 2020 року.
Зростуть ціни на електроенергію. Відповідне рішення НКРЕКП передбачає двоетапне зростання – на 9,5 відсотка з 1 січня, а ще на 6,1 – з 1 квітня . Тобто сумарно зростання становитиме 15,6%.
Підвищення тарифів на опалення, гарячу воду і електроенергію році варто очікувати – на 20, а на газ – на 19 відсотків. Такі дані зазначені у консенсус-прогнозі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
Стартує монетизація субсидій на рівні теплокомуненерго. Монетизуватимуть лише взаєморозрахунки між надавачами комунальних послуг і державою (Мінфіном) у сплаті за субсидії. Споживачі коштів за субсидії поки що живі гроші на руки не отримуватимуть.
Ставка ввізного мита на автомобілі з ЄС зміняться. Для нових автомобілів і тих, що були у користуванні, вони становитимуть 7,3, 6,3 і 5 відсотків – залежно від об’єму двигуна. Для власників електрокарів мито буде нульовим. Змінено процедуру виїзду автомашин з України до країн ЄС. Власники зобов’язані мати талон проходження техогляду транспортного засобу.
Тарифи на фіксовану телефонію підвищаться в середньому на 8,3 відсотка. Таке рішення ухвалила НКРЕКП з ініціативи “Укртелекому”. У рамках базового тарифного плану відбудеться зростання місячної плати з 62 до 68 гривень у містах і райцентрах, і з 54,57 до 63 селах і селищах міського типу.
Подорожчає пересилання поштових відправлень в межах України на 12,3, за кордон – на 43,2 відсотки. У середньому збільшення тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку очікується в середньому на 16 відсотків.
З максимальною швидкістю у 50 км/год. автомобілісти повинні будуть рухатись у населених пунктах.
Доведеться сортувати сміття. Встановлюється заборона на захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів. Це передбачається статтею 32 закону України “Про відходи”.
Продовжено мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні. 1 січня набрав чинності такий закон.
Ціни на сигарети виростуть приблизно на шість гривень і середня вартість пачки складе 29-30 гривень. Підвищення акцизів дасть бюджету 50 мільярдів гривень – це на 10 мільярдів більше, ніж в 2017 році. Передбачають, що подорожчання сигарет зменшить обсяги їх продажів на 300 мільйонів пачок.