Новини

З Днем матері вітали мам Героїв та породіль у пологовому

Володимирська, Громади, Лайфстайл, Новини
192 переглядів

У другу неділю травня українці вітали найдорожчих людей, тих, хто дав життя і свою любов, – матерів. На жаль, через війну, яка вже десять років знекровлює Україну, не усі мами почують цього дня привітання від рідних дітей. Чимало таких осиротілих жінок і у нашій громаді. Аби додати напередодні свята хоч трішки тепла та радості, Володимирська міська рада організувала для пів сотні мам полеглих Героїв святковий захід.

З нагоди прийдешнього Дня матері слова вітань лунали від запрошених гостей: першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука,  начальника Володимир-Волинського РТЦК та СП полковника Валентина Корнієнка, представника групи ЦВС 14-ї ОМБр ім. князя Романа Великого Олександра Саржана та голови ГО «Волинські берегині» і волонтерської організації «Крила матері» Діани Шевчук.

«Від імені усієї нашої громади дякую вам за те, що виховали справжніх патріотів, завдяки яким ми продовжуємо жити на своїй рідній землі. Така висока й гірка ціна нашого мирного життя. Низько схиляю голову перед вами – матерями, які, на жаль, не дочекалися з війни своїх синів та доньок. Вічна пам’ять нашим Героям», – зазначив Ярослав Матвійчук у вітальному слові.

Подякували за подвиг полеглих Героїв їхнім матерям і вихованці Центру позашкільної освіти, які також долучились до щемливого заходу, під час якого ніхто не міг стримати сліз. З нагоди свята мамам вручили квіти, грошові подарунки та дитячі листівки.

Після завершення урочистої частини директорка туристично-інформаційного центру Ірина Ковальчук запросила матусь на екскурсію у майстерню  Анатолія Бойка – заслуженого майстра народної творчості України, рекордсмена Національного реєстру рекордів України, члена Всесвітньої асоціації художників по яєчній шкарлупі, автора двох технік, яким немає аналогів у світі.

Усіх, хто напередодні Дня матері набув щасливого статусу мами, у неділю привітали в акушерсько-гінекологічному відділені Володимирського ТМО. З подарунками і квітами для новоспечених матусь завітали міський голова Ігор Пальонка разом із членкинями ВГО «Союз українок» на чолі із заступницею голови цієї організації Вірою Чайковською-Тарликовою, а також священнослужителем собору Різдва Христового отцем Богданом.

Наприкінці другого тижня травня у Володимирі з’явились на світ три дівчинки та хлопчик. Для їхніх матусь це не перші пологи, тож удома на них з нетерпінням чекають старші братики та сестрички. За здоров’я новонароджених українців спільно помолились усі, хто завітав цього дня привітати породіль із Днем матері. Молитву прочитав отець Богдан та подарував мамам духовну літературу.

«У День матері  вкотре маємо нагоду подякувати найдорожчим матусям за подароване життя, за їхню ласку та недоспані ночі. Щиро вітаю вас із радісною подією у житті – з поповненням у ваших родинах. Зичу міцного здоров’я, сил, терпіння, а малюкам – зростати щасливими у мирній, вільній, незалежній Україні, за яку нині ведуть боротьбу наші воїни», – зазначив міський голова Ігор Пальонкау вітальному слові.

Четверо матусь отримали від міського голови квіти та подарунки. Подяками відзначив Ігор Пальонка і членкинь ВГО «Союз Українок» – організації, яка майже сто років тому запровадила в Україні прекрасне свято Дня матері, що згодом скасувала радянська влада. Та з проголошенням незалежності цей день почали відроджувати із небуття і вже понад 20 років його відзначають офіційно.

Тож за активну громадянську позицію та невтомну працю у збереженні культурних традицій та духовного надбання українського народу подяками та преміями нагороджено Валентину Залуніну, Тетяну Пасієвич та Марію Лучинець.

До вітань долучилась заступниця голови Всеукраїнської організації «Союз українок» Віра Чайковська-Тарликова: «Сьогодні ви подарували Україні найцінніше – дітей, які в майбутньому будуть будувати цю країну. Вірю, що невдовзі настане переможний мир, адже по-іншому бути не може. Захоплююсь вашою мужністю та відважністю, адже наважившись у важкий час воєнного лихоліття народити на світ дитину, ви доводите – життя та любов обов’язково переможуть!»

На згадку про цей день матусі отримали іще один особливий подарунок – перші вишиванки  для своїх дітей, які власноруч вишили «союзянки». Традицію вітати породіль у День матері та дарувати новонародженим вишиті сорочки  місцевий осередок Союзу українок започаткував уже більше десяти років тому.

 

Коментарі
Теги: "Володимир, День матері
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up