На головну Інтерв'ю З «хвостиком» чи без: як вибрати комп’ютерну мишку

З «хвостиком» чи без: як вибрати комп’ютерну мишку

332

Ці мишки бувають не тільки хвостатими, а й безхвостими, можуть мати різне забарвлення і незвичну форму і живуть в кожному офісі і кожному домі, де є комп’ютер. Найбільше комп’ютерних мишок ми знайшли у магазині техніки «КПІ». А заодно розпитали керівницю торгової точки Анну Міщанчук, як їх вибирати.

– Яка мишка краща – дротова чи бездротова?

- реклама -

– В обох варіантів є свої вагомі переваги. А якщо обираєте такий гаджет для ноутбука,  доводиться враховувати ще й те, як саме ви користуєтеся своїм лептопом – де, як часто і для яких завдань. Також потрібно враховувати кількість і особливості розташування USB-портів на корпусі вашого портативного комп’ютера.

Бездротова мишка ідеально підійде тим користувачам, для яких важлива максимальна мобільність і свобода дій під час роботи за комп’ютером. Такий аксесуар дозволить уникнути висячих «ліан» з дротів і дасть значно більше простору для маневру, ніж мишка з USB-кабелем.

Дротова миша для ноутбука трохи менш зручна в цьому плані. Її варто вибирати, якщо ви, наприклад, полюбляєте грати в комп’ютерні ігри. Але в більшості випадків бездротова миша буде все ж зручнішою в роботі, ніж її «хвостата» сестра.

До речі, деякі моделі мишок для ноутбуків підтримують і дротовий, і бездротовий способи підключення, а це дуже зручно.

– Чи розмір має значення? Яку мишку краще обирати –  стандартнучи маленьку?

Міні-миші – це зовсім мініатюрні пристрої, зручні своєю компактністю і мобільністю. Вони бувають вдвічі, а то і втричі меншими, ніж стандартні, завдяки чому вони дуже легкі і займають зовсім мало місця. Маленька мишка легко поміститься навіть в зовсім невеликій сумці для ноутбука. Але має і свої мінуси. Дуже маленька миша буде незручною при тривалій роботі, оскільки власникові такого крихітного гаджета доведеться сильно напружувати долоню, керуючи маніпулятором мало не кінчиками пальців. Особливо це стосується людей з великими руками, адже великій долоні потрібна велика мишка.

Стандартні миші для ноутбука – зручніші у використанні, більш ергономічні і добре адаптовані до розмірів і форми долоні. Ідеально підходять для тривалої роботи, з ними комфортно працювати в різних додатках і грати в комп’ютерні ігри. Ну а тим, хто користується програмами для роботи з графікою, працює більше вдома, ніж в офісі, грає в ігри або просто користується ноутбуком як стаціонарним комп’ютером, більше підійде велика мишка з  солідними габаритами.

– Скільки коштує хороша мишка для ноутбука?

– Асортимент доволі великий. Ви можете знайти як найпростіші моделі вартістю близько сотні гривень, так і більш «наворочені» пристрої, цінник яких обчислюється вже сотнями, а то й тисячами. І хоча переважно саме ціна визначає якість і функціональність пристрою, за особливою дорожнечею гнатися теж не варто. У багатьох випадках простої надійної мишки буде цілком достатньо.

Мишка для ноутбука вартістю до 250 гривень – відмінне рішення, коли потрібна проста надійна модель для роботи або невелика миша для нечастого використання. Миші вартістю близько 1000 гривень і вище – це вже ігрові і професійні пристрої. У такому ціновому діапазоні ви зустрінете моделі від провідних світових брендів. Вони дуже чутливі, точні і передбачають широкі можливості по налаштуванню.

– На що ще звертати увагу при виборі мишки?

– Є кілька важливих моментів. Це, по-перше, тип датчика – оптичний або лазерний. Оптичні миші вважаються більш точними, особливо при використанні на килимках, тоді як лазерні миші краще працюють на нерівній поверхні, хоча вважаються менш точними. По-друге, кількість програмованих кнопок. Це дуже важливо, якщо ви використовує  ноутбук для більш «просунутої» роботи або для ігор, тобто в тих випадках, де макроси дійсно затребувані.

Розмір передавача для бездротової миші і можливість заховати його всередині пристрою. Якщо передавач мініатюрний і більше схожий на маленьку флешку, то всередині корпусу самої миші для нього може бути передбачена тепла місцинка. Це корисна фішка, адже коли ноутбук вимкнений і передавач, відповідно, не затребуваний, його можна прибрати всередину мишки. Така можливість додає мобільності і знижує ризик втратити крихітний аксесуар.

Запитувала Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

13 − 3 =