Новини

З новими знаннями зі Всеукраїнської конференції дошкілля

Архів
20 переглядів

   Вихователька ДНЗ №7 «Волиняночка» Олена Занько представляла дошкільну освіту нашого міста на Всеукраїнській конференції присвяченій Дню дошкілля. Захід відбувався у Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова 28 вересня у місті Києві.

 У делегації  від Волинської області було 12 представників дошкілля, а всього учасників заходу – близько  250. Як розповіла пані Олена, в рамках Всеукраїнської конференції, котра відбувається у Києві вже вп’яте, проводилась низка тренінгів та лекцій на актуальні для фахівців дошкільної освіти теми.

Зокрема, однією з обговорюваних тем стала інклюзивна освіта на дошкільній ланці. Як допомогти особливим діткам увійти в загальноосвітній простір? Як фахово організувати цей процес і на що звернути увагу? На ці та інші питання відповідала доцент кафедри психокорекційної педагогіки Лілія Ханзерук. Порушувалась також проблема нестачі матеріального забезпечення навчальними матеріалами та розвивальними іграшками для дітей з особливими потребами.

Голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніна Омельяненко роз’яснювала колегам, що таке автономія закладу дошкільної освіти, які її переваги та що потрібно зробити для її запровадження. Згідно нового Закону України «Про освіту» поступово усі заклади освіти перейдуть на фінансову самостійність – стануть розпорядниками коштів місцевого бюджету нижчого рівня.

Завершальним акордом конференції став святковий концерт, де головними артистами були  столичні педагоги, вихователі та учні шкіл. Олена Занько вдячна управлінню освіти, яке делегувало її представляти місто, адже під час заходу вона мала нагоду поспілкуватись з колегами з усієї України, обмінятись досвідом, а також дізналась багато нового та цікавого, що стане в нагоді у її щоденній праці.

Один з кращих вихователів ДНЗ №7 уже 15 років працює вихователем. Після закінчення педколеджу починала свій шлях у ДНЗ №2 та згодом потрапила під скорочення і на 10 років була змушена зробити перерву, хоча продовжувала  працювати у тій же сфері – доглядала дітей за кордоном. Коли повернулась у Володимир, отримала пропозицію у садочку «Волиняночка», де працює і зараз. Кілька років тому отримала диплом про вищу освіту. Свою роботу пані Олена вважає не так професією, як станом душі та своїм справжнім покликанням.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up