Новини

З орендарями водних об’єктів про  аквакультуру

Архів
11 переглядів

   З метою раціонального та ефективного використання водних ресурсів, що знаходяться на території району, у райдержадміністрації проведено нараду з орендарями водних об’єктів.

Начальник відділу іхтіології та регулювання рибальства Олександр Климнюк, звернув увагу членів наради на проведенні  профілактичних заходів, щоб не допустити  замору риби в зимовий період на водних об’єктах району, а також дотримання умов загального водокористування на водоймах, наданих в оренду, відповідальності за порушення правил рибальства. Він,  зокрема, зупинився на статусі суб’єкта аквакультури,  державну політику у сфері якої, її напрями та види, а також заходи державної підтримки, повноваження органів державної влади та місцевого самоврядування, визначені спеціальний законом. І відповідно нього  суб’єкти аквакультури – це юридичні чи фізичні особи, які здійснюють рибогосподарську діяльність у сфері аквакультури, мають свої права та обов’язки.  Одним із останніх є ведення первинного обліку вирощеної та виловленої продукції та подання щорічної статистичної звітності до територіального органу Держрибагентства за формою № 1-А риба (річна).

Про державний контроль та нагляд за безпечністю та якістю продуктів лову, вимоги до вирощування риби розповіла орендарям водних об’єктів заступник начальника райнного управління Держпродспоживслужби Юлія Гайнацька. Вона наголосила, що  для ефективного ведення рибництва та  профілактики можливих спалахів епізоотій необхідно проводити регулярне рибоводно-епізоотичне обстеження. При цьому контролюють ріст, вгодованість, фізіологічний стан риби, а також проводять клінічний огляд та вибіркове паразитологічне і патологоанатомічне дослідження. З метою профілактики інфекційних та інвазійних захворювань риби, слід забезпечити комплекс загальних рибоводно-меліоративних, ветеринарно-санітарних заходів. Зариблення водойм необхідно проводити за умови завезення рибопосадочного матеріалу з благополучного господарства та при наявності ветеринарного свідоцтва форми №1 про якість зарибку в присутності спеціальної комісії з написанням акту зариблення.

Як зазначила голова райдержадміністрації Наталія Василець, оренда водних об’єктів є одним із джерел наповнення місцевого бюджету, а правильно оформлені документи захищають права як орендарів, так і територіальної громади. На завершення робочої зустрічі начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб ОДПІ Лариса Войтович проаналізувала плату за надані у користування на умовах оренди водні об’єкти району.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up