Новини
Сьогодні
23.04.2024
22.04.2024

З редакційної пошти: Серед оркестрантів на фото впізнала брата

Архів
19 переглядів

Сердечно вдячна за опубліковане у газеті «Слово правди» фото  колишнього шкільного духового оркестру. Хоча тяжко сказати, хто ще живий із тих хлоп’ят, які стояли тоді на сходах «червоної» школи, надто багато часу спливло.

На тій світлині є мій рідний брат Дмитро Кварцяний, 1939 року народження. Він тримає руки на бубні, одягнений у темну футболку. Поряд з ним у центрі тримає корнет Йосип Романюк, як і ми, хомщак.  Він рано пішов із життя, похований на Лодомирському цвинтарі, на могилу кожен рік приїжджає син Ростислав із Києва, де живе з сім’єю і працює після закінчення медінституту. Поряд із Романюком тримає корнет М. Генс, чию гру завжди хвалив керівник оркестру Дмитро Кумецький. Крім того, цей хлопець мав  добрий і спокійний характер. Із лівого боку біля брата стоїть із мідними тарілками від бубна Володя Мірошник. За Дмитром Кварцяним стоїть з трубою-баритоном Євгеній Каляпух.

Музика допомагала у житті багатьом із тих, колись юних оркестрантів. Зіновій Щурук, Дмитро Кварцяний та Давидюк (імені не пригадую) вчилися у Львівському залізничному училищі й там також грали. Після закінчення їм запропонували без конкурсу вступити до медінституту, де потребували музикантів духового оркестру. Давидюк і Зіновій Щурук скористалися цією пропозицією, після закінчення перший одержав направлення у Мінськ, а Зіновій працює у Луцьку й провідує у Володимирі сестру Ірину Філоненко.

Мій брат обрав професію військового і закінчив Рязанське авіаційне училище. Довгий час служив і проживав у Одесі. Із перших днів гасив пожежу на Чорнобильській АЕС у квітні 1986 року, одержав високу дозу радіації. Його не стало у 2005 році. Немає серед живих і Анатолія Паламаря, Володі Мірошника.

Добре знаю Богдана Новосада. Він, закінчивши школу, вів гурток юних техніків у будинку піонерів, де швейним гуртком займалася деякий час моя мама. Там, до речі, дитячим хором керував вчитель математики із школи № 5 Іван Кудашов, чудовий баяніст, а гітаристів навчав Володимир Біскаль, котрий згодом працював у Білині.

Керівник оркестру Дмитро Кумецький пішов із життя 30 серпня 1976 року. Він був музикантом від Бога, любив дітей, умів виявляти обдарованих, здібних.

Хлопці зі старого фото – це сьомий випуск середньої школи № 2, яка виховала немало гідних людей. Можливо, хтось доповнить мій спогад. Мені тяжко було про це писати, бо згадала дорогих людей, їхні нелегкі долі. Але, не знаючи минулого, як будувати майбутнє? Готова розповісти і про директорів, завучів другої школи – чула, там збираються створити шкільний музей, із радістю допоможу.

   Ніна МЕЛЬНИЧУК (КВАРЦЯНА)  із роду Кумецьких.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up