Новини

З ВІДКРИТТЯ АРТОБ’ЄКТУ СТАРТУВАВ ФЕСТИВАЛЬ

Архів
21 переглядів

У вівторок в Устилузі стартував новий грандіозний проект «Устилуг Стравінський FEST». Розпочався він у музеї-садибі Ігоря Стравінського   відкриттям арт-обєкту, присвяченого видатному композитору.

Мистецький витвір є копією бронзового, що встановлений у липні на вулиці Лютеранській у Києві, його виготовлено із гіпсу, пластика та нержавіючої сталі у Класичному ювелірному Домі «Lobortas». Це робота скульптора Костянтина Добрянського, монтував арт-об’єкт художник Михайло Томасик, що також прибув на урочистості в Устилуг.

Виконавчий директор ювелірного дому Сергій Калита продемонстрував і пояснив, що за основу було взято шарж на Стравінського американця Роджера Бурланда – його він намалював у 1972-му, за рік після смерті композитора.

Урочисто відкриваючи новий експонат-прикрасу, директор музею Володимир Терещук розповів, як напередодні його допізна монтували, а голова Устилузької ОМТГ Віктор Поліщук, принагідно привітавши усіх із Всесвітнім днем музики, зізнався, що в Устилузі вже писали не один проект, та тільки тепер вдалося виграти, і новий фестиваль «Устилуг Стравінський FEST» як переможець програми Міністерства культури «Малі міста – великі враження» може стати надійною запорукою того, що згадка про Стравінського і його любов до Устилуга ніколи не згасатиме, а цей, за висловом композитора, райський куточок привертатиме увагу все більшої кількості шанувальників музики митця.

Віктор Поліщук також запросив усіх на продовження фестивалю, головна сцена якого розпочне роботу 12 жовтня на міському стадіоні. Це має бути грандіозний захід, на гостей чекатимуть театральні постановки на музику Стравінського від Львівської філармонії та Харківського національного академічного театру опери та балету. Балет під відкритим небом – такого в Устилузі ще не було.

Наступного року учасників фестивалю може бути більше, оскільки організатори, маючі стислі терміни, не встигли усіх охочих попередити і запросити, пояснює т.в.о. виконавчого директора Волинського регіонального відділення Асоціації міст України (партнера проекту) Мар’яна Конончук. Розмова із волинськими громадами про можливу участь у вищезгаданій програмі Мінкульту відбулась 6 травня цього року, Устилуг там представляла заступник міського голови Світлана Дубицька. А у липні уже були названі три переможці з Волині, у їх числі і устилузький фестиваль.

– Це, мабуть, один із найглобальніших проектів, що переміг у конкурсі «Малі міста – великі враження». Дуже велика надія і на сам проект, і на ефект післядії, адже ми чекаємо, що фестиваль відбуватиметься і в наступні роки. Думаємо, що і Волинська ОДА, і Устилуг це потягнуть, у це повірило також Міністерство культури.

Ім’я Стравінського – одне з найбільш непересічних у світовій музиці, тому що це був композитор-революціонер. Його розуміння приходить з часом. З ростом економіки швидко прийде і культурний смак, головне – на ті заклики мати відповідь і мати чим задовольнити інтерес людей до мистецтва, – поділилась міркуваннями пані Мар’яна. – Ми гордимося, що стали партнерами такого масштабного і перспективного проекту.

А регіональний консультант з комунікацій Асоціації міст України Тамара Зубенко додала: «Музика Стравінського –  це як одяг від кутюр. Бо не всі його розуміють і не всі можуть носити. Але прививати дітям хороші смаки – гарної музики, постановок, балету – треба».

Фестиваль відбудеться протягом одного дня. Та надовго лишиться онлайн-екскурсія музеєм-садибою Ігоря Стравінського в Устилузі, яку також готують у рамках нового проекту. І це дасть змогу й надалі постійно популяризувати музику видатного митця, а разом і його улюблений райський куточок.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up