На головну Новини З військової служби у бізнес

З військової служби у бізнес

55

   Уже ввосьме у Володимирі-Волинському діяли курси перепідготовки військовослужбовців, звільнених в запас або у відставку.  Це один із основних напрямків діяльності Західного регіонального центру перепідготовки та соціальної адаптації, яку він проводить спільно із НАТО. У приміщенні міськрайонної філії Волинського центру зайнятості відбулось вручення сертифікатів трьом десяткам випускників курсів за спеціальністю «Менеджмент безпеки бізнесу». Свідоцтва міжнародного зразка майбутнім бізнесменам вручали  менеджер Програми НАТО-Україна Крістофер Штаудт, директор ЗРЦП Андрій Рой разом із директором філії центру зайнятості Наталією Уколовою.

Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації

- реклама -

з перших років своєї діяльності  співпрацює у сфері адаптації військовослужбовців спільно з міжнародними організаціями ТАСІS та НАТО. Перший набір на мовні курси відбувся ще у 2000 році, а пізніше розпочалася співпраця по курсах за економічними напрямками за фінансування НАТО. Зараз західний регіональний центр готує військовослужбовців за багатьма спеціальностями, що актуальні на ринку праці західного регіону України. Для вибору професій та напрямів перепідготовки проводяться дослідження спільно з управліннями праці та соціального захисту та службою зайнятості.

–  За роки діяльності нашої організації у західному регіоні перепідготовку пройшли 4084 військовослужбовців, з них коштом НАТО – 1907 чоловік. Більше 50 відсотків слухачів працевлаштувалися після завершення навчання, – розповів Андрій Рой. – Міжнародні  партнери пішли нам на зустріч і вже не один рік на навчання запрошуються демобілізовані з військової служби учасники бойових дій (25 відсотків від загальної чисельності). Це досить потужна підтримка, адже раніше, кандидатами на навчання могли бути виключно військовослужбовці, які планувалися на звільнення в запас, – підкреслив він.

Окрім Володимира-Волинського, де курси перепідготовки проводяться восьмий рік поспіль, регіональний центр охоплює ще й такі міста, як Луцьк, Стрий, Дрогобич, Самбір, Золочів, Яворів, Львів, Червоноград, Рівне, Мукачеве, Івано-Франківськ та інші. Цього року близько півтисячі осіб стали слухачами  курсів  «менеджер безпеки бізнесу»,  «менеджер малого бізнесу», «менеджер готельного та туристичного бізнесу», «управління персоналом» і «комп’ютерна графіка та веб-дизайн» тривалістю 350 академічних годин.

Слухачами цьогорічних курсів стали офіцери і прапорщики (контрактники), звільнені у запас в 2015-2018 роках, та ті, що сплановані до звільнення у 2018-2019 роках та мають вислугу не менше десяти років та позитивну характеристику. При  цьому перевага надавалась учасникам АТО. Заняття проводились на базі військової частини викладачами Львівської політехніки.

Випускники курсу перепідготовки, окрім дипломів та сертифікатів міжнародного зразка, отримують також і посвідчення державної служби охорони, що суттєво підвищує шанси з пошуку роботи в цій галузі.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

2 + сімнадцять =