Новини

За два тижні – початок сезону полювання

Архів
26 переглядів

Любителі полювання уже потрохи починають готувати свої мисливські рушниці, адже незабаром розпочнеться новий сезон 2020-2021 років, котрий на Володимирщині стартує 8 серпня. Про те, яких правил варто дотримуватись, аби не порушувати закону, на яких тварин, коли і за яких умов дозволено полювати, нам розповів голова Володимир-Волинської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок Олександр Мітяєв.

У період мисливського міжсезоння у членів товариства вистачало роботи  через напружену пожежну ситуацію, зазначив очільник районної організації УТМР. Неодноразово цієї весни загорялась стерня і очерет біля річок та горіли болота через що загинула значна кількість зайченят, котрі з’явились на світ у березні-квітні. Невеликі  займання сухої трави своїми силами гасила єгерська служба.  А відтак за два місяці єгері провели більше десяти рейдів щодо протипожежної безпеки в ході яких було складено 3 адмінпротоколи за підпал трави. П’ятеро чоловіків було попереджено. Паліїв  виявили в районі сіл Заріччя, Нововолинськ, Амбуків, Лудин та поблизу Володимира.

Відповідно до наказу в.о. начальника управління біорізноманіття та охорони земельних ресурсів Володимира Домашлінця, встановлені такі строки полювання: на самців козулі можна полювати з 20 червня по 31 грудня 2020 року, а на самок та їх молодняк з 24 жовтня по 27 грудня, проте це стосується лише ліцензій на індивідуальне полювання, а при колективному та облавному полюванні на самців, самок та молодняк козуль дозволяється полювати з 24 жовтня по 27 грудня у суботу та неділю. Індивідуальне полювання дозволяється здійснювати в усі дні тижня, проте на території нашого району проводять лише колективне полювання.

Полювати дозволяється на  норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара,   галагаза,   гаги   звичайної,   лутка,   крохалів,  черні червонодзьобої,  нерозня,  креха  середнього,  каменярки,  казарок білощокої  та  червоноволої),  лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника,  шилодзьобки,  кроншнепів,  чайки, лежня, дерихвоста, поручайника,   крем’яшника,   чорниша,  перевізника,  фіфі,  зуйків морського,   малого,   великодзьобого,   галстучника,  пісочників, плавунців,  баранця  великого),  голубів  (крім голуба-синяка), перепілку, гусок (крім гуски малої) та окрім куріпки та фазана.

Починати полювати на пернату дичину місцевого гніздування дозволяється з 16 години 8 серпня по 31 жовтня включно, по суботах та неділях. На перелітну пернату дичину по додаткових відстрільних картках на визначених водоймах полюватимуть з 1 листопада по 27 грудня так само лише у суботу та неділю. В усі дні тижня з 1 жовтня по 31 грудня цього року можна здійснювати відстріл пернатої дичини, як правило, фазанів, які були вирощені на фермах і випущені в мисливські угіддя «під постріл».

Щодо хутрових тварин, то на зайця-русака, лисицю, єнотоподібну собаку, куницю кам’яну дозволено полювати з 1 листопада по 10 січня наступного року лише по неділях і не без перевищення денної норми добування – один заєць на одного мисливця. На лисицю, вовка, єнотоподібну собаку бригади мисливців  полюватимуть по додаткових відстрільних картках з обов’язковою присутністю розпорядника полювання – з 16 січня по 14 лютого 2021 року по неділях та суботах.  На цих тварин норму добування не лімітовано. Щодо інших тварин та дичини, то встановлені такі норми відстрілу: норець великий – 2, качки – 5, кулики – 10, голуби – 10, гуски – 3, перепел – 15, куниця кам’яна – 1, норка американська – 5.

Не можна займатись мисливством на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, а саме: у ландшафтному заказнику «Березовий гай», гідрологічному заказнику «Луга» та у лісовому заказнику Новосілки. Заборона на полювання стосується і відтворювальних ділянок (крім відстрілу і відлову хижих та шкідливих тварин з дотриманням чинного законодавства), в межах населених пунктів, в угіддях не зазначених у дозволі, а також на відстані ближче, ніж 200 метрів до будівель населеного пункту. Не можна також полювати у лісових масивах і без єгерської служби або розпорядника полювання.

У кожного мисливця повинні бути відповідні дозволи, ліцензії та відстрільні картки, із зазначеними у них датами та місцем проведення полювання та лімітами добування тварин. Єгерська служба допускатиме до полювання лише тих мисливців, котрі мають документи на право полювання, що передбачені статтею 14 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання».

Зі слів Олександра Мітяєва районна організація УТМР налічує 340 членів – місцевих мисливців та рибалок, та ще пів сотні тих, хто приїздить у наші угіддя з Ковеля, Нововолинська, Луцька і навіть Києва. Одне з найбільш популярних чоловічих захоплень не втрачає своєї популярності, адже  кількість любителів полювання з кожним  роком зростає.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up