На головну Новини За крок до підписання меморандуму про співпрацю із Фондом енергоефективності

За крок до підписання меморандуму про співпрацю із Фондом енергоефективності

112

  Про можливості  термореновації багатоквартирних будинків за підтримки Фонду енергоефективності дізнавалась на форумі, що відбувся  позавчора у Луцьку, володимир-волинська делегація у складі першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука та очільників ОСББ міста. На заході, в якому також брали участь представники Ковеля, Нововолинська, Рожища, Маневич та Луцька, презентували програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», завдяки якій об’єднання співвласників уже найближчим часом отримуватимуть суттєву допомогу на впровадження енергоефективних заходів.

  Луцьк уже не перший рік тримає лідерство в Україні зі створення ОСББ (тут їх налічується 435 – кор.) та теплової модернізації багатоквартирних будинків. Із досвідом  впровадження енергоефективності у Луцьку з учасниками форуму поділились в.о. міського голови Григорій Пустовіт та начальник відділу з енергозбереження Костянтин Патракеєв. Шлях до термореновації будинків обласний центр  розпочав ще у 2006 році. Один із секретів їхнього успіху – рішучість у прийняті рішень щодо участі у різних програмах, котрі дають можливість брати вигідні кредити та отримувати гранти з європейських фондів. Завдяки десяткам реалізованих проектів тепер економлять на теплі не лише житлові будинки, а і бюджетні установи – школи, садочки, лікарня тощо.

- реклама -

Директор Фонду енергоефективності Юлія Головотюк-Унгуряну розповіла про переваги нової програми «Енергодім» та про те, як ними можуть скористатись співвласники багатоквартирних будинків. В рамках програми, що запроваджена урядом України за підтримки європейських партнерів – Євросоюзу та уряду Німеччини, частково відшкодовуватимуть витрати на заходи з енергоефективності там, де створені ОСББ.

Надаватиме грантову допомогу Фонд енергоефективності, який наразі, як зазначила його очільниця, має  дуже добрі можливості – торік новостворена урядова структура отримала півтора мільярда гривень на свій розрахунковий рахунок, у грудні цього року додасться іще понад мільярд, а надалі щорічне фінансування з держбюджету становитиме 1,6 мільярда гривень.

Тож коштів для утеплення будинків в українських містах та містечках є достатньо. А відтак на наступні п’ять років у фонду амбітні плани – очікується  впровадження проектів енергоефективності щонайменше у 16 тисячах будинків. Головне, аби мешканці проявили ініціативу та не побоялись подати заявку на участь у програмі, яка діятиме до 31 грудня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій.  Фонд відшкодовуватиме   до 60-70 відсотків витрат на роботи, матеріали та обладнання, залежно від пакету – «Легкий» (включає у себе перш за все модернізацію інженерних мереж) або «Комплексний» (модернізація мереж та теплоізоляція будівельних конструкцій). Окрім цього, перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20 відсотків. Наразі від Волині фонд отримав лише 12 заявок. Усі – від луцьких ОСББ.

   «Програма Фонду передбачає виплату гранту трьома траншами. Це означає, що ОСББ отримають компенсацію не лише на матеріали чи обладнання, а й відшкодування на роботи та послуги, що при реалізації утеплення будинків займає значну частину витрат. Особливістю програми є те, що відшкодовуємо витрати на енергоаудит, на розробку проектної документації, експертизу і самих матеріалів, робіт, обладнання. Третій транш передбачає відшкодування витрат на проведення енергетичної сертифікації та обстеження інженерних систем», – зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

Процес реалізації проекту з енергомодернізації будинку починається у першу чергу з прийняття відповідного рішення на зборах членів ОСББ. Далі обов’язковою умовою є проведення енергоаудиту, який проводить перевірку будинку та рекомендує перелік заходів з енергоефективності, після чого ОСББ подає заявку до фонду на участь у програмі «Енергодім» через банк-партнер. Наразі у фонду лише один такий партнер – «Укргазбанк».

В рамках форуму відбулось підписання першого на Волині меморандуму про співпрацю Фонду енергоефективності із Луцькою міською радою, який передбачає об’єднання зусиль у напрямку енергомодернізації будинків, де створено ОСББ. Наступна на черзі – Володимир-Волинська міська рада. Як зазначив Ярослав Матвійчук, офіційне скріплення співпраці відбудеться ще до кінця цього року. 

Тетяна ІЗОТОВА.

 

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

сім − 3 =