Новини

За  несплату аліментів і за  грати  можна сісти

Архів
11 переглядів

Нещодавно  Верховна  Рада ухвалила ще один пакет законопроектів “Чужих дітей не буває”, які гарантують ще більше прав для дитини. Серед них – посилення відповідальності для одного з батьків, який не хоче платити  аліменти.

Тепер, якщо аліменти не сплачуються більше року, то їх сума збільшується на 20 відсотків. Крім того, закон запроваджує кримінальну відповідальність, зокрема, якщо боржник злісно ухиляється від суспільно-корисних робіт через несплату аліментів, він може сісти за грати на строк до двох років.

Ще однією новацією закону є зміни до положення про дозвіл на виїзд дитини за кордон. Той із батьків, з ким залишилась дитина, зможе без дозволу іншого вивезти її за кордон на навчання, лікування та відпочинок тощо на термін до місяця за умови надання побачень з дитиною іншому з батьків. При цьому батькові, з яким дитина не живе, для поїздки за кордон знадобиться нотаріально завірена згода другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини без згоди

Водночас, якщо батько, із яким не живе дитина, не сплачує аліменти більше чотирьох місяців (трьох місяців – якщо дитина хворіє), його дозвіл на виїзд дитини не потрібен навіть для подорожі терміном більше місяця.

3 липня Верховна Рада ухвалила три закони з так званого пакету “Чужих дітей не буває”. Зокрема, народні депутати збільшили економічні передумови захисту права дітей на належне утримання; посилили соціальний захист осіб, які доглядають за хворими дітьми, та скасували оподаткування аліментів .

Олена СЕМЕНЮК,

провідний спеціаліст районного  відділу ДРАЦС.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up