Новини

За перемогу бореться українсько-польський «Готський шлях»

Архів
114 переглядів

Хороша новина надійшла з конкурсу проектів у межах Програми «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». Проект «Готський шлях: спільна історична реконструкція та віртуальна подорож в минуле», підготовлений відділом проектної діяльності та міжнародного співробітництва міськвиконкому спільно із гміною Грубешова, успішно пройшов перший етап перевірки Спільного технічного секретаріату конкурсу. Про це у фейсбуці повідомила заступниця міського голови Лариса Кулікова.

– Свого часу Польща першою визнала незалежність України і лишається найбільшим союзником України на її шляху до євроінтеграції, але кордон, який розділив країни у 1939 році, суттєво послабив духовні зв’язки, що розвивалися століттями, і створив перешкоди для міжкультурної комунікації. Погане знання спільного минулого призвело до маніпуляцій з історією. Тож разом з громадою Грубешова хочемо реконструювати минуле від найдавніших часів до наших днів, – пояснює керівниця відділу міжнародного співробітництва Любов Саць.

Метою проекту є популяризація місцевої історії та культури шляхом вдосконалення двох музеїв транскордонного регіону, відтворення загальної спадщини готської культури, яка відображає загальноєвропейську цінність, створення нових туристичних мультимедійних продуктів та проведення спільних заходів. До проекту будуть залучені два музеї – “Готичне село в Масломенчі” у Грубешові та Володимирський історичний музей імені Омеляна Дверницького, а першим кроком стане поетапне відновлення невідомих сторінок спільної історії.
«Хочемо створити спільну студію культури готів. Інтеграція мультимедійних технологій в унікальні експозиції музеїв підвищить туристичну привабливість та збільшить їх відвідуваність. Це призведе до розвитку транскордонного туризму та взаємної міжкультурної комунікації, – прогнозує Люба. – Робимо акцент на унікально мобільні експозиції, що включатимуть реконструкції сцен повсякденного життя готів за допомогою віртуальних екскурсій, карт, інформаційних фільмів. Інформаційно-графічні, тривимірні моделі давніх людей та артефактів дозволять віртуально подорожувати у часі та простору. Ці продукти будуть використовуватись жителями прикордонного регіону, включаючи молодь, дітей, людей з обмеженими можливостями та туристів».

Проект «Готський шлях:спільна історична реконструкція та віртуальна подорож в минуле» передбачає розробку веб-сайту, створення макету поселення готів, придбання тач-панелі, створення фільму про готів, 3d макетів та іншого контенту. Вартість проєкту – 65055 євро, з них 6555 – власний внесок партнерів.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up