Новини

Забезпечення права осіб з інвалідністю на реабілітацію та освіту

Архів
6 переглядів

Згідно з порядком використання коштів державного бюджету на заходи із реабілітації дітей-інвалідів у 2017 році за програмою КПКВК 2507100 „Реабілітація дітей-інвалідів” передбачено 675 тисяч гривень на проведення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю.

Для їх здійснення органи соціального захисту населення на підставі рекомендацій індивідуальної програми реабілітації та заяви (у довільній формі) батьків або законних представників забезпечують скерування таких дітей до відповідних реабілітаційних установ.

Вартість перебування у них визначається органами соцзахисту населення окремо для кожної дитини відповідно до індивідуальної програми реабілітації та побажань батьків або законних представників. Для однієї дитини з інвалідністю вона не повинна перевищувати дев’яти тисяч гривень.

Оплата здійснюється органами соцзахисту населення на підставі актів виконаних робіт відповідно до договору про надання реабілітаційних заходів, укладеного з установою.

Крім того, відповідно до законодавства, суми адміністративно-господарських санкцій, що надходять до держбюджету від підприємств за невиконання встановленого нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, можуть спрямовуватися на надання фінансової допомоги для оплати вартості навчання таких осіб, зокрема, у вищих навчальних закладах.

Оплата навчання та перекваліфікації осіб з інвалідністю проводиться шляхом відшкодування Фондом соціального захисту інвалідів навчальному закладу витрат. Така допомога надається, якщо індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю передбачено професійні реабілітацію та (або) навчання.

Умови та перелік документів, необхідних для отримання фінансової допомоги на оплату вартості навчання та перекваліфікації особи з інвалідністю, передбачено підпунктами 4.8.1–4.8.10 розділу ІV інструкції з надання фінансової допомоги на поворотній і безповоротній основі та цільової позики за рахунок сум адміністративно-господарських санкцій та пені, що надходять до держбюджету за невиконання нормативу робочих місць для осіб з інвалідністю.

У вартість навчання особи з інвалідністю включається також відшкодування витрат за проживання в гуртожитку, що належить до того навчального закладу, в якому оплачується навчання, і якщо воно проводиться не за місцем постійного проживання особи з інвалідністю.

Тетяна ГЕТЬМАН,
головний спеціаліст відділу управління соцзахисту РДА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up