На головну Новини Забезпечення права осіб з інвалідністю на реабілітацію та освіту

Забезпечення права осіб з інвалідністю на реабілітацію та освіту

68

Згідно з порядком використання коштів державного бюджету на заходи із реабілітації дітей-інвалідів у 2017 році за програмою КПКВК 2507100 „Реабілітація дітей-інвалідів” передбачено 675 тисяч гривень на проведення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю.

Для їх здійснення органи соціального захисту населення на підставі рекомендацій індивідуальної програми реабілітації та заяви (у довільній формі) батьків або законних представників забезпечують скерування таких дітей до відповідних реабілітаційних установ.

- реклама -

Вартість перебування у них визначається органами соцзахисту населення окремо для кожної дитини відповідно до індивідуальної програми реабілітації та побажань батьків або законних представників. Для однієї дитини з інвалідністю вона не повинна перевищувати дев’яти тисяч гривень.

Оплата здійснюється органами соцзахисту населення на підставі актів виконаних робіт відповідно до договору про надання реабілітаційних заходів, укладеного з установою.

Крім того, відповідно до законодавства, суми адміністративно-господарських санкцій, що надходять до держбюджету від підприємств за невиконання встановленого нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, можуть спрямовуватися на надання фінансової допомоги для оплати вартості навчання таких осіб, зокрема, у вищих навчальних закладах.

Оплата навчання та перекваліфікації осіб з інвалідністю проводиться шляхом відшкодування Фондом соціального захисту інвалідів навчальному закладу витрат. Така допомога надається, якщо індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю передбачено професійні реабілітацію та (або) навчання.

Умови та перелік документів, необхідних для отримання фінансової допомоги на оплату вартості навчання та перекваліфікації особи з інвалідністю, передбачено підпунктами 4.8.1–4.8.10 розділу ІV інструкції з надання фінансової допомоги на поворотній і безповоротній основі та цільової позики за рахунок сум адміністративно-господарських санкцій та пені, що надходять до держбюджету за невиконання нормативу робочих місць для осіб з інвалідністю.

У вартість навчання особи з інвалідністю включається також відшкодування витрат за проживання в гуртожитку, що належить до того навчального закладу, в якому оплачується навчання, і якщо воно проводиться не за місцем постійного проживання особи з інвалідністю.

Тетяна ГЕТЬМАН,
головний спеціаліст відділу управління соцзахисту РДА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

9 − сім =