На головну Новини Задля підвищення ефективності роботи системи опалення

Задля підвищення ефективності роботи системи опалення

152

В одному з минулих номерів газети, розповідаючи про метод обігрівання приміщень завдяки встановленню сонячних колекторів, ми звернулися до читачів із проханням поділитися власним досвідом альтернативних систем опалення, а також порадами, як і на чому можна заощадити кошти під час опалювального сезону, адже уже прогнозують, що цьогорічну зиму доведеться прожити в умовах суворої економії. До редакції зателефонував фахівець у сфері опалювального та водогрійного обладнання Денис, який розповів, що часто після проведення професійного очищення системи опалення та здійснення своєчасного технічного обслуговування котлів, можна поліпшити обігрівання приміщення без використання додаткових потужностей. Про це він розповідає з особистого, майже двадцятирічного, досвіду, адже працює слюсарем з налаштування та обслуговування опалювального і водонагрівального газового й електричного обладнання.

Перед початком опалювального сезону обов’язкове сервісно-технічне обслуговування котлів

- реклама -

Ще на початку двохтисячних Денис пройшов навчання в обласному навчально-курсовому комбінаті у Ковелі, який надає та підвищує кваліфікації працівників, що відповідальні за газове та електрогосподарство. Після цього неодноразово відвідував семінари, майстер-класи, курси у Киві та Львові, під час яких вивчав особливості обслуговування котлів, колонок та бойлерів не лише вітчизняного, а й іноземного виробництва, зокрема, «Vaillant», «Ariston», «Viessmann», «Ferroli», «Rocterm» та інших. Задля поглиблення знань їздив навіть до Німеччини та Білорусі. Чоловік працював у центрі сервісного обслуговування котлів, тому чудово знає усі проблемні місця кожної конкретної моделі й те, як їх усунути.

Часто люди, встановивши новий котел, забувають про необхідність щороку, перед початком опалювального сезону, проводити його сервісно-технічне обслуговування. А звертають увагу на устаткування, коли воно виходить з ладу. І найчастіше це трапляється посеред опалювального сезону. Усунення несправностей інколи може зайняти тривалий час, тож незручностей в оселі не уникнути.  До того ж загроза розмерзання системи опалення може завдати чималих проблем і збитків господарям.

Нерідко доводилося лагодити котли, які виходили з ладу, здавалось би, у найбільш невдалий момент, наприклад, 31 грудня. Ми з колегами виїздили на виклик, коли в більшості спеціалістів – вихідний, адже стараємося, допомогти кожному: примчати якомога швидше і працювати, поки не усунемо несправність. Розуміємо, що тепло в домі у зимову холоднечу  вкрай необхідне, особливо, якщо  тут мешкають люди поважного віку, вагітні жінки чи маленькі діти. Був випадок, що закінчували з ремонтом, коли на годиннику було далеко за північ.  Господарі дому були дуже вдячними за те, що затрималися й таки доробили свою справу, – діляться досвідом Денис.

Він розповідає, що нерідко консультує клієнтів телефоном, аби допомогти поліпшити ситуацію до приїзду майстрів. А ще завжди після усунення несправностей пояснює господареві, які його неправильні дії призвели до поломки, називає ще й інші «слабкі» сторони саме цієї серії та марки котла, радить, на що надалі звертати увагу. За словами Дениса, консультування дозволить уникнути проблем в майбутньому й котел зможе безперебійно працювати ще багато років. Він переконаний, що саме завдяки такому  ставленню до роботи, розширюється коло його клієнтів.

Щоб поліпшити тепловіддачу потрібно промити усю систему опалення

Спеціаліст розповідає, що  часто знижується ефективність роботи усієї опалювальної системи.Господарі помічають, що стала слабко гріти котрась з батарей, або верхня її частина гріє, а низ – холодний. Тоді, щоб обігріти житло, потрібно встановити на котлі вищу температуру, працює він на більшій потужності. Таким чином за пів року споживачі суттєво переплачують за газ або електроенергію.

Джерелом більшості подібних проблем є теплоносій – вода, яка циркулює трубами. У нашій місцевості вона має у своєму складі багато хімічних елементів та солей, зокрема магнію, кальцію, калію, а також вапно, глину, залізо та інші органічні сполуки. І навіть коли встановлені хороші системи водоочищення чи фільтри, все ж вода лишається досить жорсткою. При її нагріванні в системі опалення і котлах утворюється накип, наліт і осад. Часом починається хімічна реакція з матеріалом внутрішньої поверхні системи і як наслідок – додатковий наліт та іржа. Буває, забиваються труби, які у більшості будинків заховані у стінах та підлозі. Та господарям не варто непокоїтися, адже здебільшого для усунення проблеми  потрібно  лише провести промивання системи опалення.

Денис зазначає, що в нашій області не багато майстрів працюють у цьому напрямку, адже це потребує спеціальних знань та навичок. Серед його колег є кілька спеціалістів, які, як і він, у разі потреби готові приїхати у будь-який куточок Волині, щоб здійснити перевірку роботи усієї системи і, за потреби, провести її очищення. Для цього майстри використовують новітнє обладнання, а також хімічні препарати, які потрібно підібрати правильно – безпосередньо для певної системи обігріву житла, видів труб і батарей, з урахуванням матеріалу, з якого вони виготовлені. Денис, який займається очищенням систем уже багато років, наголошує, що займатися такою серйозною справою не варто господарям самостійно, аби не нашкодити. Цю  Її варто довірити кваліфікованому слюсарю, який зможе визначити ступінь забрудненості, підібрати методи та проведе роботи якісно.

За особистими спостереженнями фахівця, промивання системи опалення у будинку варто здійснювати раз у 5-7 років, промивання котла – щодва-три, а сервісне технічне обслуговування і чищення котла згідно з рекомендаціями виробників та інструкціями – не рідше разу в рік.

Якщо у вас, шановні читачі, є запитання до цього фахівця з приводу поліпшення ефективності роботи вашої системи опалення чи технічного обслуговування, ремонту, промивання або чищення котлів, колонок, бойлерів можете їх задати пану Денисові за телефоном 0687338062.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

7 − один =