На головну Новини Загострення затяжного церковного конфлікту у Сусвалі

Загострення затяжного церковного конфлікту у Сусвалі

570

Протягом останнього тижня продовжують розгорятись події навколо міжконфесійного конфлікту у Сусвалі. Ані дня без новин. Напруження наростає. І вже всім, мабуть, хочеться якоїсь розвязки.

Спочатку стало відомо, що пізньої пори 14 лютого невстановлені особи зрізали замки на сусвальській церкві, яка за два тижні перед тим була опечатана головою місцевої поліції. Того ж вечора громада ПЦУ потрапила у відкрите приміщення храму. Їх опоненти із УПЦ викликали поліцію, до них вкотре приїхала чимала група підтримки з людей, які не є мешканцями села. Інформація про подію миттєво з’явилась на російському сайті «Союза православных журналистов».

- реклама -

У підсумку храм було знову опечатано. Та цього разу начальник поліції Михайло Бобик повісив на церкву свої замки. Без сутичок між супротивниками не обійшлося. Причому дехто зі святих отців поспішив звинуватити прихожан  ПЦУ у крадіжках церковного майна. Викладені у мережу священниками МП відеоматеріали цього не підтверджують.

Кожна з конфесій наступного дня у різний час відслужила поблизу церкви святкове богослужіння, адже було Стрітення. Та вже на ранок неділі увесь інтернетпростір розривало від шокуючої новини – вночі було вщент спалено автомобіль «VolkswagenT4», який належав Сергію Місану, священнику оваднівської, а також, за сумісництвом, сусвальської громад ПЦУ.

Новину передали усі найвідоміші інформаційні агентства України. І річ не просто у спаленому авто, цього ж дня на Чернігівщині постраждав від побиття так званими «тітушками» священник від ПЦУ. Ідеться про тенденцію залякування прихильників української церкви. Про це і говорив у інтерв’ю виданню «Буг» Сергій Місан, якому неодноразово надходили погрози від прибічників УПЦ. Він має усі підстави боятися і за себе, і за чотирьох своїх дітей, і за майно родини. Ні з чим іншим, як із церковним конфліктом, він цього підпалу не пов’язує.

Уже в понеділок зранку до начальника Володимир-Волинської поліції Михайла Бобика завітала делегація із двох десятків сусвальців та 12 священників ПЦУ (на знімку). Від Михайла Петровича вони вимагали захисту для Сергія Місана, а також для усіх прихильників ПЦУ. Він повідомив, що відкрито кримінальне провадження щодо зривання замків на церкві, визнав, що всі необхідні документи на право користування церквою у громади є, однак відкрити їм храм не може. «Як тільки у вас на руках буде рішення суду, відразу це зроблю», – пообіцяв він. А також сказав, що у березні в громаді на постійній основі почне працювати шериф, який матиме автомобіль для термінового реагування на ситуації у такому складному і конфліктному населеному пункті. Чергуватиме поки що і наряд поліції.

Не всіх задовольнили відповіді полісмена. Отож група прихожан ПЦУ та священників вирушили того ж дня на прийом до губернатора. Приїхав і голова Оваднівської ОТГ Сергій Панасевич. З ними зустрілись заступники голови ОДА, представник управління культури, з питань релігій та національностей, а також начальник обласної поліції Петро Шпига. У ході розмови зійшлись на думці наприкінці тижня зустрітись усім разом на території ОТГ, у присутності представників обох релігійних громад. І нарешті спробувати вирішити питання, яке не може рушити з мертвої точки уже понад рік.

У вівторок духовенство Володимир-Волинської єпархії ПЦУ ухвалило текст  звернення до людей доброї волі, правоохоронців, президента Володимира Зеленського, уряду і парламенту. Владика Матфей озвучив його у відео. Священники висловили занепокоєння з приводу утисків від представників РПЦ в Україні та їхніх прибічників у Сусвалі та Овадному, а також закликали забезпечити порядок і захист людей. «Молимось за тих, які зробили це безчинство, та за їхніх кураторів, за прибавлення розуму», – ідеться у заяві.

Світлана КОШИРЕЦЬ.   

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

одинадцять − 5 =