На головну Новини Захоплива поїздка на екоферму

Захоплива поїздка на екоферму

247

Читаючи мало не щодня фейсбучні повідомлення про поїздки на екоферму «Аміла», члени нашої організації «Стимул» і собі мріяли про таку подорож. І мрії здійснилися завдяки депутату міської ради Максиму Клим’юку, котрий повністю оплатив поїздку для осіб з інвалідністю. Отож і ми вирушили у сусідній Турійський район, у село Радовичі, де екоферма з благородними оленями, котрі зовсім не боялись людей, а зерно брали з рук і відеречок.

Кількома днями раніше тварин перегнали на нове пасовище, де трави в пояс, й екскурсовод Світлана попередила, що олені можуть близько не підійти, бо там територія надто велика. Але вийшло навпаки. Граціозні самці, котрих утримують порізно із самками, побачивши людей з ласощами, прибігли до годівничок, дозволяючи торкатись до оксамитових ріжок. Такому спілкуванню раділи і діти, і дорослі. Через дорогу з оленями живуть дикі кабани, ми і їм відсипали зерна, а опісля вирушили у музей на знайомство з фауною Волині. У нім зібрані опудала тварин і птахів, які мешкають у нашім краї.

- реклама -

Недалеко від ферми розташувались ще два музеї. В одному з них побачили три літаки, ретроавтомобілі та мотоцикли і мопеди. Більшість цих експонатів є власністю господаря «Аміли» Романа Микитюка,  деякі подаровані. Є тут «Волга», «бобік», «Запорожець», уся техніка «на ходу», справна і пройшла техогляд.

Не менш цікаві експонати побачили й в іншому ангарі, де розмістили військову техніку часів Другої світової війни. Тут стоять радянські вантажні «тритонки», німецькі штабні автівки та карети, яким півтори сотні років. До слова, військову техніку використовували актори для  художнього фільму за сценарієм Андрія Кокотюхи «Червоний. Без лінії фронту», зйомки якого ще тривають.

Опісля ми вирушили на господарський двір, де утримують породистих коней і поні. Наймолодші мали можливість проїхатись верхи на кониках,  годували їх пряниками.  А на завершення нас пригостили смачним кулешем, який тут варять на замовлення.

Організатори і члени ГО «Стимул – осіб з інвалідністю» дякують депутату міської ради Максиму Клим’юку, котрий не вперше допомагає нашій організації та завше прислухається до наших прохань.

Тетяна АДАМОВИЧ,

засновниця ГО «Стимул».

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

15 − 14 =