На головну Анонси Захисне вакцинування і його особливості

Захисне вакцинування і його особливості

69

    Вакцинація від COVID-19 доволі актуальна, адже спостерігається нова хвиля захворюваності. Як повідомила начальник відділу з питань охорони здоров’я виконавчого комітету міськради Ірина Ліщук у Володимирі-Волинському є можливість записатись у чергу на вакцинацію усім бажаючим.

- реклама -

   Для цього необхідно звернутись до свого сімейного лікаря або ж до керівника установи/підприємства, у якому працює особа. Узагальнені списки надсилати на електронну адресу: kpvvcpmd@ukr.net.  

  Можна записатися на вакцинацію в додатку «Дія» або повідомивши про це свого сімейного лікаря. А далі пройти огляд лікаря – сімейного або терапевта з мобільної бригади, який визначить, чи немає у вас протипоказань до вакцинації.

   Чи потрібне щеплення людям, які підтверджено перехворіли на коронавірус? Якщо ви здавали тест ІФА, і титр антитіл показав рівень 5 і вище – це високий показник. Водночас він не є протипоказанням до вакцинації. Якщо ж титр антитіл нижче 5 – щеплення потрібне.

    Вакцинування населення проводитимуть відповідно до наказу № 369 про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, які дозволяють з початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів з метою популяризації імунізації проти коронавірусної хвороби.

   Таке рішення прийняте у зв’язку з тим, що вакцина Covishield/AstraZeneca поставляється в Україну у багатодозних флаконах. Кожен її флакон містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона вакцина  має бути використана протягом шести годин, скільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади. Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після шеси годин з моменту відкриття заборонене. В таких випадках невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

   З метою збільшення кількості вакцинованих та зниження ризиків недовикористання вакцини з вже відкритих флаконів рекомендовано вакцинувати громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот.

   Згідно з Дорожньою картою з проведення вакцинації від COVID-19 в Україні, імунізація відбуватиметься в п’ять етапів. Спочатку вакцинують усіх, хто найбільше потребує захисту і допомагає іншим. Серед пріоритетних груп — люди, найбільш уразливі до COVID-19 або від яких залежить життєдіяльність країни, надання допомоги громадянам та їхній захист. Здебільшого до цих груп входять ті, хто взаємодіє з великою кількістю людей, працівники системи охорони здоров’я, а також усі, хто ризикує отримати серйозні ускладнення.

      Волинський обласний центр громадського здоров’я спільно із обласною державною адміністрацією буде формувати списки публічних та громадських діячів за допомогою google форми, яку можна заповнити за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1ta5qMY61QM7MypOiYF7wZUR9x3XMxI4qajZWTx9z_nA/viewform?edit_requested=true

    Вакцинація від COVID-19 дозволить українцям захистити себе і свої родини, щоб повернутися до звичного життя. Щеплення є добровільними й безоплатними. 

Дізнатися більше про вакцинацію від COVID-19 можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

18 − 16 =