На головну Новини Хотячівські та рогожанські «молочні ріки»

Хотячівські та рогожанські «молочні ріки»

369

Рогаті годувальниці хотячівської родини Базюків здивовано відриваються від своїх годівничок, помітивши пожвавлення в просторому новозбудованому корівнику. Їхня господиня Валентина Базюк (на знімку) цього дня недарма вбрана у не звичний робочий одяг, а у святкову вишиту сукню, адже зустрічає на своєму обійсті кілька десятків поважних гостей, котрі завітали на відкриття однієї з перших сімейних молочних ферм на Волині. Цього ж дня в Устилузькій ОТГ у селі Рогожани, де господарюють Катерина і Олександр Панасюки, відкрили ще одну подібну ферму. Таким чином господарі, що проживають на території однієї ОТГ стали «першими ластівками» сімейного молочного бізнесу не лише на Володимирщині, а також і в області.

Зайнятість у селах громад поліпшиться завдяки сімейним фермам

- реклама -

У грудні минулого року стартував агропроєкт Волинського обласного центру зайнятості «Територія майстерності» в рамках якого розпочалась співпраця з ТОВ «УкрМілкІнвест». Компанія звернулась до служби зайнятості з проханням посприяти поширенню інформації про них з метою відкриття малих молочних ферм на Волині. Проєкт «Створення сімейних ферм» розпочав роботу у листопаді 2017 року на території Рівненської та Хмельницької областей. Реалізується він Кластером «Натуральне молоко», за підтримки ТОВ «УкрМілкІнвест».

Починаючи з березня цього року, міськрайонною філією обласного центру зайнятості в кожній громаді Володимирщині було проведено ряд зустрічей, як для безробітних, так і для зайнятих осіб, котрі мають дві і більше корів. Під час таких заходів розповідали про те, що таке сімейна молочна ферма та які переваги має відкриття подібної справи. Реклама проєкту «Сімейна молочна ферма» неодноразово розміщувалась на сторінках преси та у соцмережі.

Після чотирьох зустрічей у громадах 9 власників корів, яких зацікавив проєкт, а це, до речі, найбільша кількість людей з усіх районів області, відвідали з екскурсією місто Дубно. Як результат, одразу двоє господарів Устилузької ОТГ – Олександр Панасюк з Рогожан та Валентина Базюк з Хотячева, наважились відкрити власну молочну ферму з допомогою «УкрМілкІнвесту».

На відкриття однієї з ферм, а саме «Молочної долини» у Хотячеві завітали і керівники міськрайонної філії обласного центру зайнятості, аби привітати господарів з власною справою, котра вирішить питання зайнятості у їхній родині, а в майбутньому, із розвитком бізнесу, матиме перспективу відкриття нових робочих місць у селі.

Валентина Базюк – тричі мама, нині перебуває у відпустці по догляду за молодшою дитиною. Розповідає, що останні роки мешкала в Яворові та щодня доїжджала до Львова в інфекційну лікарню на роботу, а чоловік їздив на заробітки до Польщі. Та коли у Василя стався інсульт, переїхали  до її батьків на Волинь. У Валентининої мами на той час було вже чотири корови. Свою  молочну продукцію вона збувала на ринку у Володимирі, що і складало левову частку сімейного бюджету. Валентина узялась допомагати матері. Каже, що основна причина чому наважились відкрити молочну ферму – це давня мрія започаткувати власну справу, аби чоловіку не доводилось їздити на заробітки за кордон і на тривалий термін розлучатись із сім’єю.

«Уперше побувала на зборах, присвячених темі сімейних молочних ферм у березні цього року. Невдовзі у складі делегації від нашого району відвідала Дубно, що в сусідній Рівненській області. Під час екскурсії нам продемонстрували такі ферми, які вже успішно функціонують та розповіли про переваги подібного бізнесу. Порадившись з родиною, вирішила і собі спробувати відкрити молочну ферму», – розповідає пан Валентина.

Пройшовши навчання та тренінги, організовані центром зайнятості спільно з «УкрМілкІнвестом», Базюки взялись за реалізацію проєкту і в червні розпочали будівництво нового корівника розміром 10 на 12 метрів. Більшість робіт виконували власними силами. В новому помешканні для корів обов’язково мали бути каналізація для стоку сечі і фекалій, поїлки з водою, спеціальне покриття у стійлі, вентиляція та денне освітлення. Придбали Базюки і сучасний доїльний апарат та холодильник для молока. На усі ці роботи “УкрМілкІнвест” надав 100 тисяч гривень, які ферма має повернути молоком впродовж найближчих чотирьох років.

Наразі на фермі «Молочна долина» 15 корів. Найближчим часом планують придбати ще 5. На купівлю кожної  тварини «УкрМілкІнвест» виділяє 32 тисячі гривень. Здають  молоко на ТОВ «Радивилівмолоко» по 7 гривень за один літр. В холодну пору року молоковоз приїжджатиме у село кожні два-три дні, а влітку щодня. На  рік  кожна корова, згідно договору,  має давати 4 тонни молока.

Як зазначив керівник проєкту створення сімейних молочних ферм Сергій Чернієнко, ці перші дві молочні ферми не останні на Волині, адже вже є кілька кандидатів на відкриття нових. Усе, що потрібно для участі це, у першу чергу, бажання і внутрішня згода родини, наявність приміщення для утримання ВРХ або земельної ділянки для будівництва ферми та досвід в утриманні не менше, ніж двох корів.

 

 

 

 

 

 

 

 

:

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

тринадцять + вісім =