Новини

Закон про скасування “обмежено придатного” статусу захисників

Лайфстайл, Новини
131 переглядів

Президент України підписав закон “Про забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист”, який передбачає скасування “обмежено придатного” статусу. Замість нього передбачено нові категорії.

Закон набуде чинності через місяць після публікації – 4 травня. Після того протягом дев’яти місяців  обмежено придатні мають повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). За її результатами медики вирішать, до якої групи належатиме чоловік призовного віку.

За словами заступника міністра оборони Івана Гаврилюка, проходження повторних медоглядів розпочнеться вже в середині травня. Проте Міноборони ще не розробило наказ №402, який визначає критерії для набуття нового статусу та порядок його присвоєння, документ на стадії погодження змін. У прикінцевих положеннях закону вказано, що на це відомство має три місяці.

Після проходження повторної ВЛК військових, яких визнали непридатними, звільнять від несення служби, а придатні продовжать служити. Натомість непридатних виключають із військового обліку, а придатні – повинні будуть пройти службу. Протягом дев’яти місяців від моменту набуття чинності законом “обмежено придатні” мають повторно пройти військово-лікарську комісію.

Можуть запровадити й такі статуси: непридатні до війська (з переглядом висновку через 6-12 місяців); тимчасово непридатні, які потребують реабілітації, лікування, відпустки чи звільнення; придатні до служби; придатні до служби у частинах забезпечення, ТЦП та СП, військових навчальних закладах. Остання категорія буде альтернативою статусу “обмежено придатних.

Окрім загального висновку про стан здоров’я, військово-лікарські комісії мають надати висновок з описом завдань, як зможе виконувати чоловік, а які є протипоказаними. Також там буде вказано, в яких військах може служити. Однак поки цей механізм не є врегульованим. Правозахисники кажуть, що для великої частини військовозобов’язаних, які мають серйозні захворювання, такі нововведення “можуть стати полегшенням”.

Коментарі
Теги: Обмежено придатний, статус. скасований
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up