На головну Новини Законодавчі збої з виплати карантинної допомоги

Законодавчі збої з виплати карантинної допомоги

50

Задля підтримки бізнесу під час пандемії міський голова Петро Саганюк звернувся до народного депутата Ігоря Гузя з проханням підтримати законопроект, який передбачає збільшення терміну звернення роботодавців за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги з  часткового  безробіття на період карантину. Сприяння у вирішенні цього питання він попросив і в Асоціації міст України в особі її виконавчого директора Олександра Слобожана.

Як відомо, 30 березня були прийняті законодавчі зміни, яким передбачено виплату роботодавцям такої допомоги. Лише 22 квітня Кабмін прийняв постанову “Про затвердження порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги з часткового безробіття на період карантину”, яку оприлюднили аж 28 квітня. Парадоксальним у документі є те, що, відповідно до вимог пункту 8, роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги протягом 30 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності. Водночас, відповідно до вимог урядової постанови бізнес зупинив свою діяльність ще 17 березня. Відповідно, порядок надання допомоги прийнятий та оприлюднений після того, як минули заявлені в документі 30 календарних днів для її отримання.

- реклама -

Як наслідок, працівники центру зайнятості відмовляються приймати документи для отримання допомоги з часткового безробіття на період карантину з 17 березня, аргументуючи тим, що вже минули згадані у постанові Кабміну 30 днів. Такі дії стали причиною великої кількості скарг від роботодавців.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

сімнадцять − 5 =